Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megbántottam egyik barátnőmet,...

Megbántottam egyik barátnőmet, most mit tehetek, hogy enyhüljön a haragja?

Figyelt kérdés

Megígértem neki, ha tudok ott leszek, azon az estén, amikor fél év után hazajön. Tekintettel arra, hogy 6 vizsgám volt a héten, azon a napon 2 órát aludtam és 3 vizsgám volt, estére nagyon fáradt voltam és 13 órát aludtam egybefüggően. Ha a féléve alatt bármi történt vele támogattam neten keresztül, öntöttem bele a lelket. Ráadásul aznap reggel véletlenül összefutottunk, így könnyebb volt a helyzetet visszamondani, mert már láttam, hogy jól van. most haragszik rám és csalódott. Mondtam neki hogy tegyük át más alkalomra, de nem, mert ő most csak egyetlen egy emberhez igazítja minden idejét s ez a barátja. Én megértem, de ő nem képes megérteni, hogy halálosan kimerült voltam a héten. Igaz barátság az ilyen, ahol a másik csk a saját maga érdekét és meglátásait képes nézni?


JOgos a sérelme?

ha igen mit tehetek, hogy enyhítsem?

Ti mit tettetek voln a helyemben?


2010. máj. 21. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem volt jogos a sérelme,mert ha téged tart igaz barátnak akkor meg kellett volna értenie,hogy neked is van életed,vannak napjaid amikor nem tudsz változtatni.Egy jó barát nem sértődik meg,hanem igyekszik pótolni az elveszett időket.Milyen barát az aki fél év után hazajön,de csak 1 napot hajlandó veled találkozni,mert csak a barátja érdekli? te nem vagy a barátja???

Azért te meg gondolkodj el azon,hogy tőled hányszor kérdezte az elmúlt fél évben,hogy TE hogy vagy? hogy megy a suli? Miben tudok segíteni???Ugyanis a legtöbb"jó barát" észre sem veszi,hogy csakis magáról beszél,csakis az ő problémája a legfontosabb,de egyszer nem kérdezi meg a barátját hasonlóképpen,és egyszer sem hallgatja meg..

Ha ilyen a barátod,akkor jobban jársz ,ha szép lassan eltávolodsz tőle,mert az ilyenek csak magukkal vannak elfoglalva,önzőek,és nem tart barátnak csak egy jó "szennyes tartó ládának" Akinek mindent el lehet mondani...

2010. máj. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem a te viselkedésed korrekt, ezt bárki meg tudná érteni. Még az is érthető, hogy neki rosszul esett. Az viszont húzós, amit a barátjáról írtál. Ha neki van ami (ennyivel)fontosabb,akkor milyen jogon várja el, hogy nálad ő legyen az első helyen?? Érdemes lenne elgondolkodni ezen a kapcsolaton.(Arról nem is beszélve, hogy az ilyenfajta alárendelődéseknek soha nincsen jó végük - de ez már az ő problémája. )
2010. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!
2010. máj. 21. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!