Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért félek attól, ha fel...

Miért félek attól, ha fel kell köszöntenem valakit?

Figyelt kérdés

Például valakiről tudom, hogy szülinapja van, és nem merem felköszönteni, vagy legalábbis nagyon össze kell szednem magam hozzá. Aztán ha mégse sikerül összeszednem magam, bűntudatom van miatta, volt már erre példa :S Múltkor még anyák napján is össze kellett szednem magam, hogy anyát felköszöntsem. Sőt olyan is volt, hogy még IWIW-en se mertem üzit küldeni az illetőnek :S


(Ez persze nem olyan emberekre vonatkozik, akikhez egyébként se merek hozzászólni)


Más is tapasztalt már ilyet? Mi lehet az oka vajon?


2010. máj. 25. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem is hallottam, elég érdekes... Az nem lehet, hogy régebben volt már ezzel rossz tapasztalatod? Felköszöntöttél valakit és nem úgy fogadta, ahogy elvártad volna, vagy nem örült neki egyáltalán, nem reagált rá stb. Ez szerintem egy kedves emberi gesztus, figyelmesség, hogy köszöntünk valakit a névnapján vagy születésnapján, nincs ebben semmi hátsó szándék, vagy hogy elvárnánk akár a viszonzást. Csak ilyenkor esik nehezedre megszólítani az embereket, vagy más helyzetben is?
2010. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyéb helyzetekben is szorongós vagy, félsz idegenek társaságába menni, félsz megszólalni mások előtt?

Mit érzel olyankor, amikor anyák napján nem mered felköszönteni a saját édesanyád? Mire gondolsz, mi történhet? Szoktál agyalni dolgokon, és eljátszani különböző katasztrófahelyzeteket egyes szituációkra, mielőtt az adott szituáció még megtörténne?

2010. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, szorongós vagy, van hogy nem merek hozzászólni az emberekhez, de ez nem azokra vonatkozik (őket nem is akarom felköszönteni általában)


Talán mintha attól félnék, hogy örülni fog neki az illető :S Főleg ha váratlanul éri, nem gondolja hogy fel fogom köszönteni, akkor a legrosszabb, mert akkor nagyonis meglepődik meg megörül az illető. De nem az van, hogy nem szeretem, hogy mások örülnek, dehogy is! Csak nem is tudom... Mintha félelmetes lenne számomra, mikor valaki kifejezi, hogy örül neki, hogy felköszöntöttem :S

2010. máj. 25. 13:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Dehát ez nem normális dolog, miért félek én attól, hogy valakit megörvendeztetek?? :S
2010. máj. 25. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Ó, hát lazítsd el a záróizmaidat aztán komponálj valami jellegtelen köszöntőt, végére szmájli és mehet. Ugyanez direktben is :) Sőt, akkor se lesz semmi, ha nem köszöntesz meg valakit, hacsak nem rokon vagy ősi cimbora. Először persze csak olyan érzés lesz, mint eddig :) (mellesleg ki nem állhatom mikor szülinapom van:)
2010. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!