Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan vélekednek a gyerek és...

Hogyan vélekednek a gyerek és serdülőkori maszturbációról a világ különböző országaiban, kultúráiban?

Figyelt kérdés
Tiltják, tűrik vagy éppenséggel bátorítják? Mi a helyzet az egyes vallásokkal? Úgy tudni a katolikus vallás elítéli a dolgot, viszont a gyerkőcök boldogabbak és kiegyensúlyozottabbak ha csinálhatják. A gyermek fejlődése szempontjából talán van olyan fontos ez is, mint az, hogy ki az óvónéni/tanárnéni.

2017. szept. 20. 19:27
 1/6 anonim válasza:
100%
Van vallásos ismerősöm, nála a szülők egész gyerekkorától kezdve azt súlykolják, hogy ez nem helyes, de nem nagy hatással van rá, ugyan úgy magához nyúl mint mások. Bár ez már egyénenként változó. Egyes kultúrákban (szerintem inkább ázsia, afrika) lehet mások a szokások, de erről nem tudok nyilatkozni. Biztos találsz valamianyagot az interneten erről. :)
2017. szept. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
62%

Én soha nem maszturbáltam eddigi életem során, ráadásul szűz vagyok, boldog, kiegyensúlyozott életű. Így a fejlődés része akár ki is eshet, mert nem szól bele az általános biológiai folyamatokba, maximum abba, hogy néhány éven belül aszexuálissá válik az ember, ami nem probléma azon esetben, ha nem akar fajfenntartani.

19/L

2017. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
érdekes módon erről semmiféle info nincs a neten, ez egy fehér folt az emberi szexualitás "térképén".
2017. szept. 20. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elmaradottabb afrikai törzsekben elég durván. A lányoknak kivágják a csiklóját pár éves korukban. Illetve van, hogy össze is varrják a nemi szervüket, csak kis lyukat hagyva, hogy biztosíthassák a férjnek, hogy szűz.
2017. szept. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és a fiúk?
2017. szept. 20. 23:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyik 5 ország érdekel? Mind a 106 nincs kedvem leírni.
2017. szept. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!