Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb választás...

Melyik a legjobb választás egy gyerekkel?

Figyelt kérdés
Egyeduallo anya vagyok,a kisfiam 2éves.Eddig Skóciában éltünk,de eljött a költözés ideje.Szeretnem ha O is megtanulna spanyolul es angolul,ahogy en.A kerdesem az lenne,hogy ezek kozul a helyek kozul tapasztalatotok,hallas alapjan hova lenne a legerdesesebb koltoznunk(jo suli,kozbiztonsag stb) Nekem picit vagyam lenne,hogy melegebb legyen,mint Skociaban :D Lehetosegek eddig:Chile,Uruguay,Kanada(bár elég hideg lenne ismet). Ha lenne mas otletetek szivesen fogadom.. :) Nem nagyon szeretnek Europaban maradni egy idore.Koszonom! :)

2017. jún. 22. 16:55
1 2
 1/17 anonim válasza:
80%
Egyértelműen Kanada, de az "angol" részére javaslom.
2017. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egyetlen bajom van Kanadaval,hogy hideg.Es mar eleg regota fazom itt Skóciaban... :) Illetve valahol nagyon sajnalnam,ha nem beszelne spanyolul a fiam. Persze meg gondolkodom,nezem a lehetosegeket,szeptemberben koltozunk :)
2017. jún. 22. 17:34
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp Dél Amerika, én szívem szerint Peruba mennék, de ott sem sok munka sem túl jó?? közbiztonság amit írtál azon kívül szerintem Argentina sem rossz.
2017. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Menjetek Kaliforniába. A nap is süt, és spanyolul is sokan beszélnek.
2017. jún. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem tudunk Kaliforniába menni,mert nehéz a letelepedés... :)
2017. jún. 22. 23:32
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kanári szigetek? Messze is van de mégis Európa, spanyolul beszélnek, fázni sem fogsz... ráadásul nincs gond sem a letelepedéssel, sem a munkavállalással...
2017. jún. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekekkel a legjobb választás Kanada, de a letelepedés azért itt sem olyan egyszerű. Az tény, hogy télen hideg van, de a többi évszak teljesen jó, én például a 35 fokos meleget jobban utálom. Jó a közbiztonság, normális az oktatás, egészségügy, pozitív a jövőkép, jól működő társadalom. Igaz, hogy a lányom az iskolában franciát tanul, de mellette beszél olaszul is. Itt nem lehet probléma, hogy megtanuljon egy nyelvet, bárhol találhatsz egy spanyol anyanyelvű babysittert, illetve nagyobb városokban találsz idegen nyelvű ovit, iskolát.
2017. jún. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én nagyon meleg parti vagyok :) 35fok meg nem is meleg,ahol én felnőttem(Budapesten kívül) ott nyáron pára és 40fok,télen 15. :) Ezt imádtam,de hiányzott a hó.(mondjuk inkább legyen meleg,és utazzunk a hohoz) Azért Kanadában letelepedni jóval egyszerűbb,mint az USA-ban,természetes utanajartam,olvastam stb. Bar tudom a 2.nyelv ott a francia,de tőlem nagyon távol all a nyelv,és úgy az egész.Mondjuk ez nem feltétlen baj,viszont egy spanyol nyelvű babysitter nem elég a jó spanyolhoz.Kb olyan mintha Budapesten angol nyelvű lenne. Viszont biztos találnék megoldást erre.(nem azért fontos,hogy meno legyek,hogy a gyerekem 3-4nyelven beszél.Hanem azért,mert vannak spanyol távoli rokonok stb. Kanári-szigetek nem rossz,de nagyon közel van Európához,és mindenképp szeretnem,ha többet látna a kisfiam a világból,de nem úgy h 1-2hetet ott vagyunk,hanem életvitelszerűen..Illetve a Kanári-szigetek szépsége számomra nem ér fel Argentinaeval pl. :)
2017. jún. 23. 09:18
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is a hidegtől tartottam leginkább, mielőtt ide költöztünk, mert sosem szerettem. De ahol élünk, ott szinte egész télen süt a nap, ami azért pozitív. Amit utálok, hogy márciusban is hó van, és áprilisban is lassan jön a tavasz, ezért lehet, hogy akkorra tervezzük majd a hazalátogatásunkat, így megússzuk ezt az időszakot. Nekem is nagy álmom volt Dél-Amerika, de egy gazdaságilag és társadalmilag is jól működő országot kerestünk. Majd ha a gyerek kirepül,- mivel mindketten távmunkában is tudunk dolgozni -, a teleket melegebb éghajlaton tudjuk tölteni. Elég sok nyugdíjas ismerősünk ezt teszi, télen 3-4 hónapra leköltöznek Floridába vagy Mexikóba. A nyelv miatt meg azért írtam, hogy ne ez legyen a fő szempont, mert én Magyarországon nőttem fel, mégis beszélek olaszul, spanyolul és angolul, mert a 20-as éveimben sok időt töltöttem külföldön, munka, ösztöndíj miatt. És a lányom is 9 évesen már beszélt olaszul és angolul is, most 11 és spanyolul meg oroszul szeretne tanulni, van is egy orosz barátnője, tőle tanulgat alap dolgokat. Egyébként ha beadod a spanyol nyelvű oviba, ott azért elég szépen meg fog tanulni, hisz egész nap azt hallja.
2017. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ausztralia nem tudom hogy nem merult fel az angollal kapcsolatban eddig. Jo, a bevandorlas nem trivialis, de nagyon meleg van, es angolul is tudnak.

A legtobb D-Amerikai orszag jo spanyoltanulas szempontjabol, de egyebkent a gazdasagi helyzetuk miatt en nem mennek oda. USA meg attol fugg, mit tudsz. Tapasztalt SW-fejlesztokent nem hiszem, hogy engem ne engednenek be, de persze egy egyedulallo anya mas kerdes..


Vilagot latni meg utazassal is lehet. Nekem pl. tetszett Malajzia, Indonezia, Vietnam, meg Kambodzsa, de csak azert, hogy idonkent ellatogassak pl. az egyebkent fantasztikus Angkor Watba, nem koltoznek oda dolgozni.

2017. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!