Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy más országokban...

Az igaz, hogy más országokban nem szokás lefordítani az idegen nyelven írt könyveket?

Figyelt kérdés
Egy rokonomtól hallottam, hogy ott kint nem igazán szokták lefordítani a könyveket, hanem mindenki az eredeti nyelven olvassa őket. Ez tényleg így van vagy csak én értettem félre a szavait?

2017. nov. 27. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Könnyen belátható, hogy ez ostobaság ...
2017. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem inkább azt akarta mondani, hogy sok helyen lehet az eredeti nyelven IS kapni a könyveket, nemcsak lefordítva.
2017. nov. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
"Egy rokonomtól hallottam, hogy ott kint" JOL OTT KINT??? Mert ez eléggé nem behatárolható így!
2017. nov. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
Simán elképzelhetőnek tartom. Főleg a nálunk jóval fejlettebb országokban, ahol mindenki beszél legalább 1 idegen nyelvet. Én is szeretem eredetiben nézni a filmeket.
2017. nov. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó: ennek ellenére teljesen elképzelhetetlen, mert MINDEN nyelven enm tud senki és hiába tudok pl angolul, ha egy francia könyvet akarnék elolvasni!


Az elképzelhetö, hogy a köynvek beszerezhetöek az eredeti nyelven is, de mindenképpen vannak fordítások is.

2017. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
A kérdezőnek az "ott kint" egy egységes massza... külföld, azt' kész.
2017. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Ostobaság.

Ott kint és itt bent sincsenek olyan átlagemberek, akik Hemingway, Maupassant, Abe Kobo, Tolsztoj, Umberto Eco vagy Cervantes könyveit angolul, franciául, japánul, oroszul olaszul, spanyolul stb. eredetiben olvassák

Erre nem gondoltál?

Én "ott kint" élek, és minden könyvet lefordítanak, amire igény van.

Az már megint más kérdés, hogy a legtöbb művet meg lehet venni vagy rendelni eredeti nyelven is.

De ez "itt bent" is így van.

2017. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
5# Nem.is így értettem. Nyilván a népszerűbb nyelvekre gondolom. Úgygondolom Pl európában elég sokan beszélnek angolul, németül, franciául... Nyilván ha beszélni a nyelvet, előszeretettel olvassa el, eredeti nyelven. Magyarországon is sok olyan ember van, aki angolul, németül olvas könyvet. sőt, egyre gyakoribb, hogy az iskolát is idegen nyelven járja ki..
2017. nov. 28. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy melyik ország.

Amit mondasz, az csak a nagyobb nyelvekkel kapcsolatban lehet, rájuk gondolhatott az ismerősöd. A magyar költőket ott biztos fordításban ismerik, akár a saját nyelvükön, akár angolul. De lehet, hogy a franciát vagy a németet is fordítják.

2017. nov. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mansour ***** válasza:
100%

Ja, egyértelmű, hogy külföldön az átlag ember több száz nyelvet ért, de még legműveletlenebbek is legalább az európai unió 24 hivatalos nyelvén tudnak olvasni!

Elképzelem, hogy az angol melós hazamegy, lehuppan a fotelébe és belemélyed egy klasszikus francia regénybe, majd amikor megunja, előkap egy kortárs lengyel verseskötetet, lefekvés előtt meg még olvasgat egy kis spanyol ismeretterjesztő irodalmat. A barátaival sörözés közben pedig megbeszélik a litván és észt irodalom újdonságait, de kitérnek egy kicsit a román és bolgár próza közös sajátságaira is. A munkahelyén pedig német nyelvű szakkönyvből kap továbbképzést.

2017. nov. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!