Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Mit tehetnék az ellen, hogy butának érzem magam? 20L

Figyelt kérdés

Titkárnő vagyok, diplomás emberekkel dolgozom együtt, mind 35+os. Nem szeretem ezt a munkát, de a körülmények jók és a fizetés is, csupán érettségivel (és egy nyelvvizsgával) úgy sem kapnék jobbat, ide is volt protekcióm. Egyre jobban butának érzem itt magam. Mindenki keni-vágja a jogszabályokat, törvényeket, hogy éppen ki a nem tudom én minek az elnöke, minisztere, hogy 1990-ben ki milyen beszédet mondott...stb Nekem még egy boríték megcímkézését is meg kellett néznem, hogy hogy kell. Minden nap úgy megyek haza, hogy az önbizalmam romokban, sokszor inkább megszólalni sem merek itt munkában, félek, hogy hülyeséget mondok, és komolytalannak tűnök. Sosem volt gond a kommunikációmmal most viszont elkezdtem dadogni ha válaszolnom kell valamire, annyira odafigyelek, hogy mit mondjak, hogy összegabalyodnak a szavaim.


Alapvetően nem gondoltam magam butának, de tény, hogy a magyar, töri, kémia, fizika órákat nagyon lazán vettem gimiben, de a saját magam tudása megvan, nagyon sokrétű a tudásom táplálkozás, szépség-bőrápolás téren, az emberi szervezet működéséről is sokat tudok, érdekelnek az ilyen cikkek, itt is sokat olvasgatok betegségekről, az emberi szervezetet befolyásoló dolgokról...stb Otthon főzés, készülődés közben szeretem hallgatni az Enigmák c. műsort is, érdekesnek találom. Viszont semmi olyanról sincs stabil tudásom, ami itt a munkahelyemen releváns lehetne. Nem is igazán izgatnak az ilyen dolgok, inkább az érzelmi intelligenciát, lelki dolgokat tartom fontosnak, de itt rengeteg okos ember van és rosszul érzem magam köztük.


2018. jan. 4. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik melóhelyet vagy / és képezd magad,ha ez zavar.
2018. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolódj be most a gazdasági / politikai közéletbe. Figyelj oda arra amit ők mondanak, nézz utána a dolgoknak, kövesd a politikusok nyilatkozatait, stb...


Azokhoz a témákhoz nem is neked kell hozzászólni, mert nem te tárgyalsz a többi cégvezetővel vagy a politikusokkal. De kérdezz tőlük ha épp nem zavarsz a kérdéseiddel, abból baj nem lehet...

2018. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, minden embert más érdekel, ezzel nincs semmi baj. Engem például érdekel a történelem és a politika, de senkit nem néznék le csak azért mert őt nem. Azokat nézem le, akik semmilyen tudást nem akarnak elsajátítani, de mint látni, nálad nem ez a helyzet. :)

Nem hiszem, hogy egész nap erről beszélgetnének, normális, emberi kommunikációra is biztos képesek, szóval próbálj kezdeményezni.

Anyám takarítónő a munkahelyén, alapműveltsége sincs (nem bántom, de ez tény), mégis mindenkivel elbeszélget a kisfőnököktől a cégvezetőig és kedvelik is. :) Ne azon agyalj amiben nem vagy jó, hanem arra hajts, amiben az vagy! :)

2018. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Roflkopter ***** válasza:
100%
Képezd magad, tanulj valamit ami érdekel. Valószínűleg én sem tudnék jobban hozzászólni ezekhez a dolgokhoz, de nem érezném magam butának mert tudom hogy máshoz értek.
2018. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
A releváns szó használata 1-nek már jó is. Használj több ilyen szót, és okosabbnak fognak gondolni'
2018. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tanulás

Önfejlesztés

2018. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, átgondolom a lehetőségeket és írok még! :)
2018. jan. 4. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak nincs önbizalmad, ami érthető. Ott dől el a szitu, hogy húsz éves vagy, a többiek meg a szüleid lehetnének. Természetes, hogy nem ismerhetsz egy 30 évvel ezelőtti beszédet, hiszen még nem is éltél akkor :)


Nekik van 15-20 év előnyük, te pedig most kezded tanulni a dolgokat. Ha 35 leszel, te is leszel ennyire "okos", ne aggódj. Ne félj kérdezni, tanulni, ne félj attól, hogy most még keveset tudsz.


Amúgy művelődni mindig hasznos és érdemes, olvass el, nézz meg, hallgass meg egy-egy klasszikust (mondjuk havi egyet). Ez egy év alatt 12, 10 év alatt már 120 könyv, film, zene, amiről elmondhatod, hogy ismered, és akkor 30 évesen már nagyon penge leszel :)


Ne szégyeld hogy fiatal vagy, ennyi :)

2018. jan. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!