Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyire van...

Magyarországon mennyire van rossz helyzet anyagilag?

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem máshol sem jobb. Nyugat-Európában hiába magasabb a jövedelem, mert ott minden drágább.


Rengeteg nyugat-európai átlagos család apa anya 2 gyerek

alig fűt és világít.


Mindenhol vékony réteg gazdag csak.


A különbség a skandináv térségben a legnagyobb hozzánk képest!

Svédországban pl. a nők és férfiak jövedelme kb. azonos, így mindegy ki marad otthon a gyerekkel.

Nekem ez tetszik a legjobban.


Talán az egészségügyi ellátás jobb, mindenhol mint nálunk, nyugati országokban tisztábbak és jobban felszereltebbek a kórházak.

2010. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm tartalmas válaszod!
2010. jún. 5. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

ugyérted mennyire vagyunk szegények? mennyire élünk rosszul?


az attól függ. ha Afrikához viszonyítok kifejezetten jól élünk. ha Nyugat-Európához meg az EU-hoz.... hát akkor a béke segge alatt vagyunk kilométerekkel.

A föntinek üzenem hogy láss világot!!!! tapasztalj!!! és akkor majd hülyeségeket nem beszélsz. most pl itt ez a görög válság... görögben éltem 5 évet (most jöttem vissza sajna) egy kétszer nagyobb lakásban laktam és fele annyi rezsit fizettem mint itt Mo-on most. az élelmiszerek egyformák kiv a zöldség meg hal mert azok sokkal olcsóbbak. szardínia kilója 500 ft körüli például...

párom franci aki itt tanul, ő szó szerint nem hitt a szemének mikor megmutattam a számláim....

német munkatársam itt van "kihelyezve" januártól. azt mondja drágaság van de nagyon és nem érti hogy a csudába élnek meg az emberek 300-400 euros fizetésekből.... ahogy ő mondta "csoda"


szóval a helyzet elég pocsék de valahogy észrevehetetlen egy átlag magyar szemében

2010. jún. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Magyarországon kb 3 millió szegény ember van, és napról napra élnek,és komoly gondot jelent a rezsi,vagy a törlesztőrészlet kifizetése,és az élelmezésről szó sem esett.De a többi 7 milliónak sem sokkal jobb,egy átlagos fizetésből is egyre nehezebb megélni,és az árak már már nyugat európai szinten vannak.
2010. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát ez jó,külföldi ismerős már a családomtól is kérdezte,hogy mégis hogy lehet ennyi átlag magyar fizetésből megélni ilyen árakon.Kezdem úgy látni,hogy sajnos az átlag magyar fizetés éhen haláshoz sok,ahhoz pedig,hogy normális színvolnalon tudjanak élni az emberek kevés,ez bizony elkeserítő.....

2010. jún. 5. 21:30
 6/8 Dymo ***** válasza:
100%
milyen sokkal drágább kint??? max másfélszerese,a fizetések meg alaphangon 4x-ese. az elektronikai cuccok meg olcsóbbak is
2010. jún. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont azt tapasztaltam, hogy olcsóbb minden termék kint! (Ételek, ruházat, elektronikai termékek stb...) A fizetés pedig tényleg minimum 4x-es. (Pl. Ausztria, nem hiába járnak át a határon vásárolni...)
2010. jún. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok politizálni, de Magyarországon jóval nagyobbak az adók, mint a környező országokban.

Sajnos a fizetésünk nagy részét leadózzuk, és ez óriási gondot jelent megélhetés szempontjából.

A maradék fizetés 80%-a meg elmegy házra, kajára, rezsire. Marad pár ezer ft-od, amiből vagy ruhát veszel, vagy ki tudja mit, de nagyjából semmire sem elég.

A lakás törlesztőrészletek 100 ezres nagyságrendűek lehetnek (persze erről is a devizások tehetnek egyesek szerint). A rezsi költsége jó 30-40 ezer is lehet havonta. A bérlet 10 000, ha BP-en laksz, ha nem, akkor akár 30 000 is lehet (tessék utána nézni Máv és Volán áraknak!).

Havi élelem megvan 20 000 ft-ból.

Ha nincs törlesztőrészlete, mert egy 30 ezres albérletbe lakik (ami azért elég olcsó) akkor is 100 000 ft körül is lehet a megélhetéshez szükséges pénz.

Ha havi 160 000-et keres bruttóban, akkor abból kb. 100 ezret visz haza.

A megélhetési körülmények borzalmasak.

Egyes családok napról napra élnek, miközben folyamatosan adósodnak el a bankoknak, vagy rosszabb esetben uzsorásoknak. Ezeknek a családoknak semmi esélyük.

A bank meg úgy emeli a törlesztőt, ahogy neki tetszik, a kormány semmit nem tesz ez ellen. A banki kódex meg egy átverés volt, hiszen utána hoztak egy törvényt, mely szerint emelheti szabadon a törlesztő részletet.

Arról nem is szólva, hogy még tél közepén is voltak kilakoltatások.

Szerintem felháborító, ami itt folyik.

És bocs a politikai tartalomért, de szerintem ez az igazság.

2010. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!