Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sokkal elfogdottabb egy...

Miért sokkal elfogdottabb egy híres ember melegsége mint mondjuk a szomszéd vízvezetékszerelőé?

Figyelt kérdés

Freddy Mercury vagy Elton John esetében szinte természetesként veszi mindenki és eszébe nem jut utálkozni, de ha van egy meleg ismerős, aki egy "szimpla ember", akkor mindjárt jönnek az utálkozó beszólások, vélemények.


Miért van ez?


2010. jún. 8. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Én nem vettem észre ilyen megkülönböztetést. Aki nem fogadja el a homoszexualitást, az Freddy-ről is minősíthetetlen hangnemben beszél és fordítva.
2010. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az elsővel.
2010. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hmmm hát ez érdekes, mert én tapasztalom h környezetmben ha van meleg (pl évfolyamtárs), akkor borzalmasan vélekednek róla, persze már aki, viszont egy híresebb ember esetén meg úgy legyintenek, hogy majdnem természetes, "mert művész" (nagyjából ezzel szokták indokolni ami sztem nevetséges na de mégis ez van)
2010. jún. 8. 10:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ezek az előadók nem a közvetlen környezetetekben élnek.
2010. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ez érdekes válasz ...

szóval akkor durvább melegnek lenni ha pl osztálytársam ?

2010. jún. 8. 10:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki fényévekre van tőled, azzal nem foglalkozik az ember, mert nem tudja közvetlenül bántani.

Az osztálytársad meg minden nap veletek van, közvetlen kapcsolatban vagytok vele. Ki lehet rajta élni az utálatot.. :S Talán így már érthetőbb.

Ja és seg gfejek az osztálytársaid.

2010. jún. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Mivel velük nem éltek egy közösségben, ezért kiutálni sem tudjátok belőle.


Freddy vagy például Halford fergeteges tehetségek, ettől függetlenül ugyan úgy állok hozzájuk, mint a többi buz|hoz, de a zenéjüket szeretem.

2010. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
mert úgymond ki lehet utálni belőle ? hááááááát ....
2010. jún. 8. 10:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ismerősöm, aki hangoztatja hogy fujj melegek általában ha szembesülnek azzal, hogy egy általuk kedvelt ember meleg, akkor annyit mondtanak, hogy jo lehet hogy b.zi de jófej. Ez híres embernél és ismerősöknél is így van. Nem egy ember van akit bemutattam a többieknek, megkedvelték aztán kiderült, hogy meleg, de akkor már jófejnek számított úgyhogy nem foglalkoznak ezzel. Ezért utálom én az ilyen megkülönböztetést. Miért jó valakinek gyűlölködni? Komolyan jó érzés utálni egy kissebb tömeget, akiket nem is ismersz sőt talán még sosem láttál? Kinek jó ez?
2010. jún. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is így tapasztaltam, ha előbb könyvelte el a környzet jófejnek aztán utána derült csak ki h meleg, akkor már úgymond mindegy volt, de fordítva nem működik és csak hülye állat lehet ... (nekem se tetszik ez az előítéletes gondolkodás vagy nemgondolkodás, de hát ez van sajnos, bár remélem azzal nem vagyok egyedül h úgy látom, a mai fiatalabb generációk ezt jóval lazábban kezelik mint mondjuk az 50-60-asok)
2010. jún. 8. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!