Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik közmondás szól másképp?...

Melyik közmondás szól másképp? Okos gazda a szomszéd házát is félti a tűztől. Okos ember nem botlik kétszer ugyanabba a kőbe. Okos, mint a tavalyi kos. Okos enged, szamár szenved.

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:

A gazdásról és kőbe botlósról nem tudok, de a tavalyi kos és a szamaras tuti így van és létezik :)


Tehát az első kettő közül lesz valamelyik. Egyelőre ennyit tudok segíteni. :)

2009. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja de.


"Okos gazda a szomszéd házát is védi a tűztől." van egy ilyen.

2009. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van még olyan, hogy Okos ember kétszer ugyanabba a folyóba nem lép. illetve Okos ember nem követi el kétszer ugyanazt a hibát.


De ha csak egy válasz válasz van, akkor tuti az első lesz az, ahogy már írtam.

2009. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem az a rossz: hogy okos ember nem botlik kétszer ugyanabba a kőbe.?

Mert olyan van, hogy okos ember nem esik kétszer ugyanabba a hibába.

Itt azt is írták hogy van olyan, hogy "Okos gazda a szomszéd házát is védi a tűztől." Bár nálam -félti- van, és nem védi.

Akkor kizárásos alapon nem a második a rossz?

2009. jan. 15. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Nah összezavartalak, ne haragudj. Am mindet én írtam :)


Okos gazda a szomszéd házát is félti a tűztől, az tuti NEM helyes, mert helyesen "Okos gazda a szomszéd házát is védi a tűztől." VÉDI.

ezt a citatum.hu-n néztem meg azon sok idézet van, tehát nem magamtól írtam, úgyhogy biztos jó.


A második valószínűleg létezik, csak nem használják túl gyakran.


Tehát az első a rossz, mert helyesen védi. :)) és én ebben 100%ig biztos vagyok.

2009. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem is a második a rossz. Olyan van: Kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni, Okos ember kétszer nem követi el ugyanazt a hibát.
2009. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azért is az elsőre szavazok (még mindig) mert ha úgy nézzük, hogy amit az utolsó, előttem szóló írt akkor az első kiesik mert nem szerepel benne az okos szó. A másodikban pedig túl sok szót kellene már megváltoztatni, és akkor nem másképp szól az a közmondás, hanem konkrétan köze nincs hozzá már.


Az elsőnél viszont csak egy szót kell megváltoztatni, tehát szerintem az lesz a válasz.

2009. jan. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem is a köves a rossz. az egyáltalán nem rémlik, a többi viszont nagyonis.
2009. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!