Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen lekoptatós dumákat...

Milyen lekoptatós dumákat ismertek/alkalmaztok, mikor a buszon / vonaton elkezdenek dumálni Veled -ismeretlenek, de Te inkább olvasnál, zenét hallgatnál, tanulnál?

Figyelt kérdés

Az ilyenekre mindig azt mondom, hogy szófosás@ van.... de hogyan lehetne lekoptatni őket úgy, hogy 5 perc múlva se érezze azt a kényszert, hogy velem kell beszélnie?


Előre is köszönöm...


Ui: (sajnos a könyv merev bámulása, illetve hogy elcsapom a fejem, hadd mondja, nálam nem jött be eddig...)


2010. jún. 9. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél be egy fülhallgatót, és csinálj úgy, mintha nem hallanád, amit mond.

Ha ezek ellenére is dumálni akar (pl.: megérint, hogy figyelj oda), akkor minden egyes alkalommal kissé kelletlen arccal és körülményesen vedd ki a fülhallgatót, válasz után pedig rögtön tedd vissza. Csak észreveszi magát.

2010. jún. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj(on), de ezt okvetlenül át kell néznem/el kell olvasnom/meg kell írnom, stb. Esetleg még morogj a "bajszod" alatt: Rémes, mennyire sok dolgom van még, mielőtt beérek... :)

Esetleg a durvább változat: Haggyááá békén..! :D

2010. jún. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Kopj le"

"Nem, kösz" (tök mindegy, hogy mit mond.. ha a neved kérdezi, arra is lehet ezt mondani.. meg fogja érteni a célzást)

2010. jún. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Én egyszerűen megmondom neki h nem vagyok rá kíváncsi és otthagyom
2010. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik pukit még eddig senki se várta meg...
2010. jún. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a vonaton mindig olvasni szoktam. Általában valaki kényszert érez rá, hogy megkérdezze, mit olvasok. Ilyenkor megmutatom neki a borítót. Következő kérdés az szokott lenni, hogy jó könyv?/miről szól? Erre az a standard válaszom, hogy: "Ha a végére értem, elmondom."

Ez általában működni szokott. Ha nem, akkor elkezdek zenét hallgatni, és úgy csinálok, mintha nem hallanám, ha hozzám szólnak.

2010. jún. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A fullhallgato allandoan a fulemben van buszon es vonaton, akkor is, ha nem szol benne semmi...
2010. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
"Haggyááá má'"- ezen behaltam... XD
2010. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, "haggyááá békén". Elnézést, csak emlékezetből írtam. :)
2010. jún. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem általában nem zavar, ha valaki beszélgetni akar, sőt még örülök is neki, ha nem egy 80 éves pedofil papa az, aki igen furcsán közeledik! :) Bár a múltkor így menekültem meg attól, hogy egy brutálisan sötét bőrű negyvenes férfi környékezzen meg, szóval akkor már inkább a papa!

Lényeg a lényeg, én nagyon szeretek ismerkedni, úgyhogy ha szimpatikus az alak, akkor félredobom a könyvem és beszélgetek. Ha tényleg fontos, és tanulnom kéne, akkor mosolyogva elnézést kérek három mondat után, elmondom, hogy ezt még feltétlenül meg kell tanulnom mire a célomhoz érek, ne haragudjon, és kész...

2010. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!