Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tegeznek le ismeretlenek?

Miért tegeznek le ismeretlenek?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok-bár sokan hiszik,hogy huszas éveim elején járok,főleg ha a 10 évvel fiatalabb párommal vagyok együtt-de szerintem még egy 22-25 éves embert se illő letegeznie csípőből egy idegennek bizonyos szituációkban.Bemegyek egy vendéglőbe és a pincér közli:-Szia,mit iszol/hozhatok?Csemegepulton az eladó:Szia,mit kérsz?Buszsofőr,kidobó,portás stb.Egyetemen a profok magázták a náluk évtizedekkel fiatalabb-és diplomázatlan hallgatókat,magáz az orvosom,pedig 14 éves korom óta ő az.Magáz a 65 éves ruhatáros néni.Miért van az,hogy olyanok,akik pont hogy a vendégből élnek:pincér,csemegés,fodrász stb-vagy vadidegenek az utcán-esetleg pont aki az én pénzemre pályázik-:kéregetők,kamu-alapítványossok nem képesek felmérni,hogy még ha 22 éves is vagyok,nem tegezünk le idegent.Ugyanezen emberek akik ma pl pincérként letegeznek,holnap az óvónőpáromat is tegezik,mikor a gyereküket viszik be az oviba ,vagy letegezi pl a 30 éves biztosítóügynököt,nőgyógyászukat,rendőrt,duguláselhárítót?És(sic) miért van az,hogy az idősebb korosztály pedig "emberszámba" vesz,a ma emberéből kiveszett az illem?Meddig kell öregednem még-vagy vigyem magammal a gyerekem-hogy végre megéljem,hogy a "felnőttek" nem tegeznek le ,mint egy kisiskolást?Jah és persze másokat nem zavar,ha letegezik így nem-pertupajtások?
2010. okt. 22. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
az élet nagy problémái...
2010. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Majd ha belédrúgnak és leköpnek, akkor nem fognak emberszámba venni.
2010. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
82%

mert az embereket már nem érdekli az illem meg miegysmás :S

Vagy lehet hogy azt hiszik hogy attól szimpatikusabbak lesznek :S

2010. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Valós a felvetett probléma, általánosan érzékelhető ez a jelenség szerintem is. Személy szerint engem is zavart ebben a korban, de mivel már 40 fölött vagyok, manapság inkább legyezgeti a hiúságomat, főleg ha fiatal hölgyek tegeznek le, de ezzel együtt nem helyes a dolog.

Ez a terjedő tegezés most "trendi"; közvetlenséget, összetartozást szándékozik kifejezni, ha már bele kell törődnünk, akkor kérem, hogy ezekre a pozitívumokra is gondoljon.

A szolgáltatói reklámok, a média is terjeszti és szerintem az angol nyelv hatása is "bűnös".

2010. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
médiatechnikus vagyok,többek közt pszichológiát is tanultunk... szerintem jó a tegezés, egy kicsit közelebb hozza egymáshoz az embereket ebben az eltávolodott világban... de szerintem 31 évesen még nem kéne kiakadni azon, hogy letegezik Önt, ez inkább legyen az idősebbek problémája!
2010. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen,a tegezés lényege az összetartozás,a közvetlenség,de azzal szeretnék közvetlen lenni, "cimbizni" akit magamnak választok,s nem azzal,akivel alkalmi hivatalos kapcsolatban vagyok.Értem ez alatt:furcsán venné ki magát,hogy a "jófejkedő" pincérrel visszaküldetem a kaját,hogy "-Bocsi,ezt odaégettétek,hozz egy másikat" .Mint ahogy az is furcsa lenne,hogy a gyerek majdani tanárát letegezem, a suliban szülői értekezleten.Amúgy a "bocs,ne haragudj,pár forinttal/cigivel/stb nem tudsz kisegíteni" embrekkel se szeretnék tegező viszonyban lenni.Nem beszélve,hogy ha valakitől útbaigazítást,pontos időt-ne adj I-n pénzt-kérek-nem jópofizom vele,mondom a felsorolt okok miatt:lehet hogy az illetőhöz másnap úgy megyek,mint ügyfél a hitelbírálóhoz,munkavállaló a munkaadóhoz,rendőrhöz bejelentésre,páciens az urológusához stb,hülyén jönne ki,hoyg előtte lesziázom,utána meg magázzam-e vagy már megelőlegeztem(?) a tegezést.Amúgy ez érdekes,mert Németországban dolgoztam és ott az emberek,akik hosszú ideje voltak munkatársak ,azok sem idegenkedtek a magázódástól:természetes dolog volt,hogy a 20 éves szaki a 60 évessel magázódnak,mégsem volt karó a seg.gükben ettől,így is kellemes,közvetlen légkörben voltunk együtt,nem feszélyezett senkit,hogy ráerőltesse a másikra a tegezést,mert attól mennyire jobb lesz a kettejük kapcsolata.
2010. okt. 22. 21:00
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Miért kellene magáznia bárkinek is ha nem fiatalabb nálad 20-30 évvel???

Mivel 31 vagy így még csak a gyerekektől várhatod el hogy magázzanak. Elvárhatod továbbá az Orvostól és a Tanártól mert azokat alapból magázni illik és akkor már csak nem tegez az orvos, mert ő azért magasabb pozícióban van és visszaélne ezzel ha tegezne.

Ha vki letegez akkor tegezd vissza.

Én mindig azt hiszem hogy ha magáznak akkor biztos utálnak mert ez elég távolságtartó:D


Nem vagy még 50 éves hogy mindenki magázzon.


Megmondom őszintén ha élőben találkoznék veled, akkor nem kezdenélek magázni mert csak 11 évvel vagy idősebb nálam, csak akkor ha orvos vagy vagy tanár és ezt tudom is. Még azt se mondhatnád hogy apám lehetnél mert 11 év nem sok.

Én 20 vok, a szomszéd kisgyerek csak 8 éves és nem magáz, asszem kapna is...:D

2010. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Phoney ***** válasza:
32%

Szerintem első helyen az áll, hogy a magyarra ma az angol van a legnagyobb hatással, ott pedig nincs külön tegezés/magázódás, a magyar meg már 200 éve is majmolós kultúra volt (nem, ez nem mai probléma), de amíg a németek után mentünk addig magázódtunk nagy erőkkel, ma meg nem, hát ennyi lehet a lényeg.


Azt meg nem vettem észre, hogy a tegezés akkora iszonyatos összetartozást okozna, de biztos nem figyelek eléggé.


Mondhatjuk úgy is, lassan eltűnik a szóbeli különbség a bizalmas és a hivatalos megszólítás között, és se tegezés nem lesz se magázódás, hanem egy kettő közti. Ez negatív.

2010. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
25%
Pedig a tegezés jó dolog :)
2010. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én lealacsonyítónak érzem sokszor, hogy bemegyek valahova és egyszerűen azt éreztetik velem, hogy Én csak egy hülye gyerek vagyok...Miközben 24 éves...

A sziázás legtöbbször lenézéssel párosul, ez egyszerűen látszik és kész.

Főleg úgy, hogy Én azt mondom:

"Jó napot kívánok!"

Ráadásul nő vagyok, szóval még bunkóbb a dolog, ha Én normálisan köszönök, erre az "úriember" lesziáz...

24/L

2010. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!