Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Zavar, ha letegeznek ismeretle...

Zavar, ha letegeznek ismeretlenek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 09:57
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
nem, hacsak nem nagyon óriási a korkülönbség
2011. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%
Akkor igen, ha ő idősebb nálam látszólag 15-20 évvel, én köszönök neki, hogy jó napot, ő meg visszaköszön, hogy szia. Na ettől a falra tudnék mászni. amúgy hasonló korúaknál nem, sőt, ott én is szeretem, ha tegeződünk.
2011. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
70%

Én szeretem, mert egyfajta bizalmi státusz alakul(hat) ki már a beszélgetés elején.

Attól mert tegeznek még meg lehet adni a tiszteletet.

Munkahelyemen 40 évvel idősebb emberkéket is tegeznem kell, mert leölnének, ha nem. :)

Nehéz volt megszokni, de egy idő után ment.

2011. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
46%
én épp azt utálom, ha magáznak (23)
2011. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
79%
Legjobban az idegesít, mikor egy nálam idősebbnek, vagy hasonló korú ismeretlennek jó napottal köszönök, ő meg letegez.Fura dolog ez mostanában, mert úgy látom, egyre jobban megy ki a divatból a magázódás, lassan mindenki úgy köszön a másiknak, ahogy éppen tetszik.Jó lenne, ha kialakulna végre ebben valami egység, mondjuk, végleg eltűnne a magázás, ha már ennyire unják és akkor nem lenne sértődés.
2011. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
91%

Ha nagyjából egyidősek vagyunk, nem zavar. Sőt, az zavaró és kellemetlen, ha egy kb. egyidősnek vagy nálam fiatalabbnak előre köszönök "sziával", ő meg visszaköszön "jónapottal".

Ha egy 70-80 éves letegez, az sem zavar.

Az kicsit zavaró, amikor a középkorúak letegeznek. Olyankor én is visszategezek, olyankor meg csak pislognak...

2011. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
95%
Nem, de ne lepődjön meg, ha visszategezem..
2011. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
93%
Zavar, főleg, ha idősebb, mert én is felnőtt ember vagyok én is magázom. Ebben az esetben az idősebbnek illik felajánlani, hogy tegeződjünk, de ha nem teszi meg én is letegezem és el van intézve. Az is igaz, amit írtatok, hogy tegeződve is lehet tisztelni a másikat, ebben egyet értek, de nem tudom, valamiért mégis olyan lekezelő érzés, szerintem illik legalább megemlíteni valamelyik félnek, hogy tegeződjünk.
2011. máj. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem.


Az egyetlen ami így 27 környékén már kicsit kezd zavarni, ha idősebbek úgy tegeznek le, hogy tudom, hogy megsértődnének ha visszategezném őket.

Tegnap egy 50 körüli eladőnő tegezett le olyan hangsúllyal ami egyértelműen kissé "lekezelő" volt... mivel anyukám lehetne, nyilván nem tegezem vissza, de azért ő is tisztában lehetne vele, hogy akár a gyereke lehetnék, akár nem, azért mégiscsak egy felnőtt emberrel áll szemben.

2011. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
50%
Utálom a magázódást, tehát senkitől, semmikor nem zavar a tegeződés.
2011. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!