Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A románok manapság mennyire...

A románok manapság mennyire barátságosak a magyarokkal?

Figyelt kérdés

Szeretnék a nyáron Romániában kirándulni, viszont nem tudom baj-e, ha magyarnak adom ki magam.

Több helyre is mennék: pl. Marosvásárhely, Bukarest, Kolozsvár. Esetleg még valami hegyi túra stb.



2018. márc. 10. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ... Erdélyben kulturáltak és hozzá is vannak szokva, mert a magyar kisebbség (vagy néhány helyen többség) is él ott. Marosvásárhely fele magyar, ott nem lesz bajod, Kolozsvárott se, viszont a Kárpátokon túl kezdődik mordor... Szóval Bukaresttel kapcsolatban vannak aggályaim
2018. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Én kamionos vagyok 17 éve, turistaként is bejártam keresztben - hosszában Romániát, ha nem feszegetsz bizonyos dolgokat, történelem, politika, akkor nem lesz gond.


Inkább, hogy is mondjam...az ott is nagy számban élő svédekkel szokott baj lenni.

2018. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Mikor ott voltam legutóbb a parkoló autómnak leütötték a tükrét .
2018. márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Drazicc ***** válasza:
75%
Na én meg pont 2 éve voltam Kolozsváron éjszaka betörték a hátsó szélvédőmet. A rendőrség nagyon flegma volt, viszont épp arra járt egy román srác aki rászánta a fél napját, hogy segítsen szervizet találni. Tehát van köztük ilyen is olyan is. A kocsit őrzött parkolóban kell hagyni, a többivel nem lesz baj. Székelyföldön meg alapból a túlnyomó többségben magyarok által lakott területeken szerintem a kocsival se történik semmi.
2018. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Igaz én angliában élek, sosem jártam romániában, de itt ismerek néhányat, és a legjobb emberek kozé tartoznak akikkel osszehozott a sors.

Persze sosem kezdtem el trianonozni nekik, ok sem provokáltak engem, de nem ostoba emberekrol van szó.

Szóval én nem aggódnék a helyedben!

2018. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
79%
Valószínűleg pont úgy vannak, ahogy mi vagyunk a turistákkal.
2018. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Én közel 40 éve lakom Romániában (ebből 12 évet éltem Bukarestben), és senki soha nem akadt belém azért, mert magyar vagyok.


Persze ha irredenta jelvényekkel flangáltok (pl. Nagy-Magyarország póló, matrica), akkor a románok nem lesznek elragadtatva. De akkor is a legvalószínűbb csak annyi, hogy kiröhögnek.

2018. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ZoltanAnglia ***** válasza:
18%

Nem ertem ezt a nagy FASZSAGOT Erdellyel kapcsolatban.

Erdely mikor-kihez tartozott, mint ahogy a vilag mas teruletei is. Nem ketseges, hogy hosszu ideig Magyarorszaghoz tartozott, (miutan a magyarok megtelepedtek ott, majd tartozott a torokokhoz is (igy aztan most Torokorszag kovetelhetne Erdelyt es azt a reszt vissza amit Magyarorszagnak nevezunk.

2018. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Drazicc ***** válasza:
22%
Ki mondta neked, hogy Erdély tartozott a törökökhöz? Erdély adót fizetett a törököknek mint vazallus állam.
2018. márc. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!