Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb; keresztény...

Melyik a rosszabb; keresztény vagy ezotériamániás?

Figyelt kérdés

Én mindkét kategóriájű emberrel iszonyatosan "rasszista" vagyok, ha mondhatjuk így. Egyedul az elvart empatiam fog vissza; igy erem el, hogy egyaltalan beszelgetni hajlando legyek egy kereszteny/ rosszabb esetben vallasi fanatikus, meg rosszabb esetben ezen tulmenoen hitgyulis, jehova, vagy meg torzabb vallasu emberrel. Ennel talan meg rosszabb, ha valaki hisz a horoszkopokban, átkokban, stb. Meg ez a fekete macska átmegy az úton, meghalunk..típusú babonás kozeg is kikészít.

Ti hogyan fogadjatok el az ilyen szemelyeket, legalabb egy ugy valahogy? Szamomra sokkal visszataszitobbak, mint pl egy bunozo alkat, vagy pl a romak, pedig utobbiakat szinten nem kedvelem. Tudom, sok a kategorizalas, de eskuszom, kikeszit, hogy a kerdedben emlitett emberek az egesz eletuket a vallas/ezoteria szerint iranyitjak. Ateista vagyok es szuz-skorpio aszcendenssel, ha valaki szeretne belekotni.

Vita on



2018. márc. 13. 22:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

Az olyanok, mint te, akik kapásból elítélnek valakit, egyetlen egy jellemzője, tulajdonsága miatt, és akik szerint minden keresztény ugyanolyan, mind ugyanúgy gondolkodnak, ugyanazt tartják fontosnak stb.

Azért, mert valaki keresztény vagy érdekli az ezotéria, még nem biztos, hogy fanatikus, szűklátókörű, közöttük is ezerféle ember van.

2018. márc. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 nemdogma ***** válasza:
70%

Van itt értelme, bármit is válaszolni?


Van egy sarkalatos véleményed, - ami nem baj, mert nekem is van olyan - amit elég határozottan fogalmazol meg. Mondjuk azért sarkalatos. :)


Mindenesetre ne haragudj meg, de egysíkúnak látom a gondolkodásod.

Én legalább -veled ellentétben -nem stresszelem magam azon, hogy az ateisták miért akarják bebizonyítani valakinek, hogy nem gondolkodik helyesen valamiről.


( most hirtelen nem jut eszembe, hogy ki mondta azt, hogy azt nem lehet bebizonyítani, hogy nem létezik valami )


Az ilyen harcos ateista pont azt csinálja, mint a vallási fanatikus. Térít. Csak más irányba.


szép napot

2018. márc. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A muzulmán
2018. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért az az eltérés, hogy normál esetben amit állít valaki,hogy van, azt bizonyítja, de a vallásos pont állít valamit,majd mondja bizonyítsd be,hogy nincs..
2018. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Alex Fly ***** válasza:
Speciel számomra a fanatizmus az alap gond, nem annak iránya. Lehet az fanatikus evohívő, fanatikus vallásos -akár keresztény, akár jehovista vagy akár ateista...
2018. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!