Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A németek tényleg rasszisták?

A németek tényleg rasszisták?

Figyelt kérdés

Ismerosom aki kint dolgozik meselte h a nemetek mennyire lekezeloen es rasszistak

Marmint a tobbsege.

Ez mennyire igaz?



2018. márc. 21. 06:30
1 2
 11/20 anonim válasza:
68%

"Ismerosom aki kint dolgozik meselte"

Ha az ismerősöd azt mondja hogy a Margitszigeten csillagromboló szállj le akkor azt is elhiszed neki?!

2018. márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Termeszetesen nem.

De o nem most van kint eloszor

Etteremben van.

Csak meglepodtem amikor meselte es tudni szeretnem mennyire valos. Pl azt is mondta hogy gyakran kiabalnak meg veszekednek csapkodnak:O

2018. márc. 21. 08:10
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én közel 30 éve élek Németországban és nem találtam öket eddig rasszistának.


Amit írtál, hogy az ismerösöd szerint lekezelöek, az valószínüleg nem a "nem-németség" miatt van, hanem mert az illetö nem beszél németül, nem ért semmihez, viszont okoskodik, amit itt naponta tapasztalok magyarok és egyéb keletröl jött valakik részéröl.


Azaz a fö probléma az, hoyg akiket lekezelnek, azok bunkók meg ostobák és ezért nem fogadják öket el.


Akik rendesen beszélnek németül, beilleszkednek és normális módon viselkednek, azoknak nincs semmi gondja németekkel, símán elfogadják öket.

2018. márc. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

Itthon felnéznek az éttermi dolgozókra?

Egy kalap alá veszel minden németet? Akkor jogos volt az osztrákok "Magyar ne lopj!" felszólítása is.

2018. márc. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Nyilvan nem ismerem annyira oket ezert kerdeztem meg hogy tobbet tudjak.

2018. márc. 21. 08:44
 16/20 Mansour ***** válasza:
100%

# 13:

Ez minden bizonnyal így van, csak manapság már arra is rásütik a rasszizmust, ha a bunkó hőzöngőket (egyébként teljes joggal) lekezeled. Minél sötétebb bőrű a hőzöngő, annál rasszistább vagy.

2018. márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem olvasom végig ezt a sok választ, szóval elnézést, ha leírom újra amit esetleg már más leírt. Manapság ez egyáltalán nem így van, a zöme, az értelmesebbje kimondottan szégyenli a múltjukat, és van aki nem is szeret beszélni erről a témáról. Igaz, hogy alapvetően nehezen közelednek, barátkoznak, de nem is fajgyűlölőek, inkább érdekesnek tartanak más kultúrákat. Ha az ismerősöd lekezelést tapasztalt, akkor az valószínűleg munkahelyen lehetett, külföldi munkásokat sok munkahelyen kihasználnak, de valljuk be, ez nálunk is így van. Vendéghez kedvesek, mindegy honnan jöttél.
2018. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
55%

Egy ismerős nyilatkozata hogyan juttathat erre a következtetésre?


Nem szabad általánosítani :(.

2018. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%
Nem nagyon szeretik a "külföldieket"
2018. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Régóta járok ki és valóban láttam sok mindent, volt rasszista, volt ellenkezőleg teljesen liberális, de általánosságban régen enyhén rasszista volt az átlag, ami most erősödik, mert egyre többen kezdik rossz szemmel nézni a migrációt.

Egyrészt csökkennek a szociális juttatások, másrészt a bevándorlók sokszor előnyt élveznek.

Általában a legszegényebb réteg kerül konfliktusba a migrációval, de persze olyan is van, akinek pont ez a megélhetése, bár azt hallottam, hogy őket is megosztja a bevándorlás.

2018. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!