Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátunk megsértődött és...

Barátunk megsértődött és fizetni akar, mi meg nem akarjuk, hogy fizessen. Mit lehetne tenni, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés
Egy barátunk megkért, hogy vegyünk neki meg valamit, ha megyünk bevásárolni. Megvettük és el is vittük neki. De annyira semmiség volt az összeg, hogy emlitésre sem méltó és nem akartam, hogy kifizesse. Nekem kellemetlen a pénzt elfogadni, neki meg kellemetlen az, ha nem fizetheti ki. Mit lehet ilyen esetben tenni? Jó barát és simán adhatok neki csak úgy ajándékba valamit, nem? Miért kell ezen megsértődni? Azt mondja, legközelebb nem kér majd meg semmire.
2009. máj. 8. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobb, ha hagyod kifizetni az ilyesmit, szükségtelen jótékonykodás, még jóindulatból se, abból nincs probléma.


Ha kérte, hogy vedd meg, hadd fizesse ki

2009. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérj tőle elnézést, és ha akarja akkor hagy fizesse ki.

Biztosan szeret mindent tisztázni, lehet kellemetklenül érzi magát ha tartozik valakinek.

Jó, hogy te ajándékba akartad adni de neki lehet átláthatóbb ha szépen kifizeti neked.

Engedd meg, hogy kifizesse ha akarja.

2009. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Én is utálom, hogy ha megkérek valakit, ismerősömet, kollégámat, barátomat, hogy ha amúgy is boltba megy vegyen nekem pl: egy liter tejet, és aztán nem akarja elfogadni az árát. Én nem szorulok rá, ő pedig ha ajándéknak szánja az eléggé silány dolog. Ajándékot körültekintőbben választunk és igényesebben. Az ilyesmi nem is ajándéktárgy. Bár nem tudom ti mit vettetek.

Az volt a baráti gesztus, hogy a kérésére megvettétek a számára szükséges holmit.

2009. máj. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is engedd, hogy kifizesse, kár lenne egy barátságot ilyen aprósággal megmérgezni. Lehet, hogy ő úgy érzi, "szegényebb" nálad, te pedig jobb anyagiak között vagy, mint ő, ezért kínosnak érzi, esetleg megalázónak, még akkor is, ha téged teljesen tiszta szándékok vezérelnek. Talán nincs is megsértődve, csak zavarban van. Semmiképp ne haragudj rá ezért.


Bújj egy kicsit a bőrébe! Írtad, hogy neked kellemetlen elfogadni a pénzt, és nyilvánvalóan ő is épp így érez. Mondd ezt el neki is és talán viccesen ajánlj föl kompromisszumot, hogy mindkettőtöknek igaza legyen: A felét te állod, a felét ő. Ha ez nem tetszik neki, fogadd el a teljes összeget.

2009. máj. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hívd ki párbajra szerintem. Ez becsületsértés, így halálig kell küzdenetek.
2009. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!