Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Az életem a hitvallásom. " -...

Damn kérdése:

"Az életem a hitvallásom. " - Ez az idezet mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

"Az életem a hitvallásom." - Szeretnem a segitsegeteket kerni ennek az igen egyszeru idezetnek az ertelmezeseben. Probaltam utana nezni, hogy esetleg egy kolto, iro vagy hiresebb szemely szajabol hangzott-e el eloszor, de nem talaltam semmit.


Abban sem vagyok biztos, hogy ertem, hogy mit jelent.


Nem keverem ide azt, hogy en hogyan ertelmeztem, inkabb azt szeretnem, hogy valaki magyarrol, magyarra forditsa ezt le nekem, hogy o szerinte mit is jelenthet, mit is akarhat kifejezni az a szemely aki esetleg ezt kimondja.


Elore is koszonom a valaszokat!



2018. ápr. 17. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt jelenti, hogy "Nem szükséges hitet vallanom (taglalnom, milyen erkölcsi értékrendet követek) mert az, ahogy élek, a tetteim, cselekedeteim magukért beszélnek."

Nekem ez kb a "Bort iszik vizet prédikál" ellentettje.

2018. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 a lényegét leírta. József Attila Ars poeticájában ennek költői megfogalmazása:


"Költő vagyok - mit érdekelne

engem a költészet maga?

Nem volna szép, ha égre kelne

az éji folyó csillaga."

*


"A vers egy paradox állítással indul, majd ezt értelmezi. „Az éji folyó csillaga” a valóság tükörképe, s e kép nem válhat azonossá a tükrözött valósággal. A költőt nem a tükörkép (a költészet) érdekli, hanem a kifejezendő valóság. Ebbe természetesen beletartozik „az éji folyó csillaga” (az irodalom, a műalkotás) is, de csak mint része, képe az egésznek. Nem cél, hanem a valóság birtokbavételének eszköze."

2018. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt Gandhi mondta. Ő tényleg azt élte, amit hitt, nem csak mondott dolgokat, hanem aszerint is cselekedett. Szerintem ez a kijelentés azt jelenti, hogy 100%-osan aszerint élünk, amiben hiszünk! Nincsenek kétségek, meggyőződés van csak.

Gandhit meg is ölték a nézetei miatt. Hihetetlen, milyen erős személyiség volt, a követői rá is aggatták a "mahatma" (nagy lélek) jelzőt. Egymaga elérte, hogy 150 éves Brit uralom után kivívja India függetlenségét. Ajánlom figyelmedbe a Gandhi című filmet!

2018. ápr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom, mindenki kapta a "hasznos" ujjacskat :)
2018. ápr. 17. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!