Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha esetleg Budapest eltűnne...

Ha esetleg Budapest eltűnne akkor melyik magyar város lenne az ország fővárosa?

Figyelt kérdés
Pls ne olyat írjatok hogy Mátészalka hanem most elsősorban a jelentős városokra gondoltam pl. Debrecen, Miskolc, Szeged. Illetve indokoljátok meg hogy miért légyszi :D

2018. máj. 2. 23:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

10-es : "Gettós" helyekre nem mentem a Selyemréten (ami a Tiszai vasútállomás területe), és a Búza téren kívül. Szerinted normális, hogy a vasútállomás vagy a buszvégállomás, ahol minden turista, személygépjármű nélküli ember vagy Miskolc külterületén élő diák megteszi az első lépéseit a városban olyan képi-és hangvilágot nyújt mint Detroit kevésbé kontrasztos változata?

A késelést egy kinti Mekinél láttam, a Centrumtól (aki nem tudná, a város központja) 2 percre, elég nagy területe van a gettóknak ezek szerint Miskolcon, ha majdnem a főútra kiérnek.

Verekedést láttam már a nagyszínház előtt is meg a Szinva előtt is.

A főút tele van lepukkant drogosokkal, akik önfeledt állapotban szívják a hígítót a zacskójukból.

Kést rám már rántottak a Centrum előtt és a Tiszai előtt is.

De most őszintén, ha bemész a plázába a te látóköröd leszűkül az üzletekre vagy mi? Nem szoktad látni, hogy milyen emberek sétálnak ott is?

2018. máj. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Mansour ***** válasza:
49%
Kinézetre egyértelműen Szeged áll legközelebb Budapesthez. Amúgy az említetteken kívül szóba jöhetne még Székesfehérvár vagy esetleg Kecskemét, a központibb fekvés miatt. Melléjük lehetne építeni egy modern új fővárost, mint pl. Delhi és Új-Delhi esetében. Vagy egy központi helyen egy teljesen új fővárost építeni. Magyarország méreteit tekintve ez ésszerű is lenne, nem úgy mint pl. Brazíliaváros esetében, ami elég szerencsétlenül lett elhelyezve, a puszta közepén, minden nagyvárostól jó messze...
2018. máj. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem Debrecen lenne az. Már csak azért is, mert van nemzetközi repülőtere. Egyik válaszoló írta Érdet, szerintem kizárt, ugyanis gyakorlatilag Budapest nélkül csak egy kisváros lenne. Plusz nincs is nagy belvárosa, 90%-ban csak kertváros, alvóváros, a legtöbben Pestre járnak be onnan dolgozni. Ez igaz az egész agglomerációra.
2018. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is egyértelmű hogy Debrecen, ha megszűnne a legnagyobb, akkor a második legnagyobb venné át a szerepét ami ez a városka. bár kérdés hogy mivel eléggé keleten van nem jelölnének-e ki hamarosan valami központibb nagyvárost
2018. máj. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

(Ha egyszer még idetévedne valaki, azoknak írom:

Ha egy a magyarországi szintnek megfelelő mértékben vízfejű struktúra összetételéből kiesne a vízfej, ennek szerepét a nagyobb városok sem tudnák azonnal és problémamentesen átvenni, elképzelhető tehát, hogy végbemenne egyfajta spontán decentralizációs folyamat, melynek következtében az átalakulás után az eredeti főváros funkciói megoszlanának a nagyobb települések között.

Ez azt is jelentené, hogy ez esetben a továbbiakban csak egy hivatalos fővárosra lenne szükség, amely egyfajta adminisztrációs központként/főcsomópontként szolgálhat (mint pl. Ankara, csak egészen kicsiben). Erre pedig tökéletesen alkalmas lenne egy stratégiai szempontból a jellemzően inkább határközeli helyzetű nagyvárosoknál kedvezőbb fekvésű kisebb város is. Elhelyezkedését tekintve Kunszentmiklós tűnik a legjobb választásnak, de Kunszentmiklós talán (vagy még csak nem is talán) túl kicsi. A kérdéses központi elhelyezkedésű zóna legnagyobb városa Kecskemét, rádásul ipara és katonai repülőtere is van, egészen reális lehetőségként is felmerülhetne, de akár Cegléd vagy Nagykőrös is szóba jöhetnek mint opciók.)

2018. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
Putnok
2018. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Lőrinc Kőrösi válasza:
Szerintem egyértelműen Debrecen. Egyrészt az a második legnagyobb város Magyarországon, ha a lakosságot nézzük, másrészt, nagyon jók az adottságai, elhelyezkedése. Nagyon jó a légkör, nekem az egyik személyes kedvencem. Nagyon szép sokkal békésebb, nyugodtabb, biztonságosabb, tisztább mint Budapest és minden van ott. A városban és a környéken is nagyon sok kulturális, történelmi érdekesség van. Még Szeged is szóba jöhetne.
2018. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Lőrinc Kőrösi válasza:
Szerintem egyértelműen Debrecen. Az a második legnagyobb város Magyarországon, ha a lakosságot nézzük. Minden van ott ami kell, jó az elhelyezkedése. Nagyon jó a légkör, szebb, rendezettebb, békésebb, nyugodtabb, tisztább és biztonságosabb mint Budapest. Nagyon szép, nekem az egyik személyes kedvencem. A városban és a környéken is rengeteg kulturális, történelmi látnivaló található ott. A tömegközlekedés is jó és van repülőtér is. Még Szeged is szóba jöhetne.
2018. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Mansour ***** válasza:
50%
Debrecennel kapcsolatban csak a "szebb"-et vitatnám. A Nagytemplomon és közvetlen környezetén kívül nem nagyon van benne szépnek mondható rész. Persze, nem ez a legfontosabb szempont, de azért na...
2018. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Egy főváros esetében nem az a szempont hogy van-e folyója vagy hegye - ezt hagyjuk meg az idegenforgalomnak...

Az sem igazán szempont hogy az ország közepén kell lennie: lásd Ausztria, Szlovákia, Románia, a skandináv államok, USA, Kanada, Oroszország, Anglia stb. stb.

Hozzáteszem: esély sincs arra, hogy a budapesti vízfejet felszámolják, de ha már egy ilyen gondolat felvetődött: három város jöhetne számításba: Debrecen, Szeged, Győr.


Győr gazdaságilag/iparilag nagyon erős, szép is, jó az infrastruktúrája, de Bécs, Pozsony közelsége eltompítaná a jelentőségét: mellettük csak a "futottak még..." kategória: kicsi, nincs háttere, nehezen súlyozható a fentiek miatt! Igaz, van saját reptere - nem is rossz - de az is pont a "nagy testvérek" miatt nem tud igazán érvényesülni.


Szeged: igazán jó közlekedési infrastruktúra, kiváló egyetemmel, szép városképpel. Viszont rengeteg minden hiányzik, ami egy fővároshoz elengedhetetlen: elsősorban egy funkcionáló, schengeni normáknak megfelelő repülőtér - enélkül nem lehet manapság fővárossá lenni!

Egyetemi, kutatási és szellemi központ, ebben veri Győrt.


Debrecen: hibátlan közlekedési infrastruktúra egyetemi, kutatási és vallási központ (3 püspökség székhelye), kifogástalan oktatási, sportolási, kulturális infrastruktúrával, szabad szellemi és humán kapacitással, nemzetközi iskolával.

Az egyetlen vidéki város, ahol számottevő nemzetközi, menetrend szerinti légi-forgalom bonyolódik a schengeni előírások szerint. Az igaz, hogy Magyarország egyik szélén fekszik (mint ahogy Győr és Szeged is) de a magyarság központjában (Erdély). A legnépesebb magyar vidéki város.


Szóval a jelenlegi adottságok mellet Debrecen lehetne (2-szer már volt) főváros, de ez a "veszély" nem fenyegeti egyik magyar várost sem, mert a vízfej tovább nő...

2018. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!