Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha esetleg Budapest eltűnne...

Ha esetleg Budapest eltűnne akkor melyik magyar város lenne az ország fővárosa?

Figyelt kérdés
Pls ne olyat írjatok hogy Mátészalka hanem most elsősorban a jelentős városokra gondoltam pl. Debrecen, Miskolc, Szeged. Illetve indokoljátok meg hogy miért légyszi :D

2018. máj. 2. 23:13
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
75%

Pécs nagyon szép és remek város, Szegedet nem ismerem, de mindkettő eléggé délen van, én inkább északibb fekvésű várost tudnék elképzelni fővárosnak. Debrecennek valóban előnyös a reptér, de egyre több a gyár és valóban nem a legszebb városunk, de ettől még szerintem rengeteg a lehetőség, kellőképpen ismert, kulturális és történelmi háttere van és népes is. Pláne, hogy a jelenlegi kormány az oroszok felé nyit, Debrecennek pedig akad bizony kapcsolata. Győrt is el tudnám képzelni, pont a nagyon nyugati elhelyezkedése miatt, de messze van a reptereinktől, ha főváros lenne, szüksége lenne egy sajátra. (Bár a nyugati, külföldi nagyvárosok nyilván megközelíthetőek vonattal, busszal is, de nem feltétlenül mindegyik.)


De ez persze nem fog megtörténni (?).

2018. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Orbán 2016-ban megmondta: Magyarország második fővárosa Debrecen.

És tényleg. Ebben az egyben igaza volt.

2018. aug. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Debrecen vagy Pécs
2020. ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Győrt is el tudnám képzelni, pont a nagyon nyugati elhelyezkedése miatt, de messze van a reptereinktől, ha főváros lenne, szüksége lenne egy sajátra."

Van sajátja, csak forgalma nem nagyon van jelenleg.

2020. ápr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A kérdés kírása óta eltelt 2 év. Érdekes volt visszaolvasni a véleményeket.

Mára egyre inkább látszik, hogy valójában Debrecen az, amelyik a leginkább alkalmas lenne - és nem csak azért, mert a magyarság területi elhelyezkedésének a központja (Csíkszereda kb. ugyanannyi távolság mint Szombathely) - hanem iparilag nagyon "feljött", sorra épülnek az üzemek, ipari parkok, és persze az infrastruktúra is.

A repülőtér 2019-es utas-forgalma annyi volt, mint Győr, Pécs, Szeged és Miskolc összes lakóinak a száma...

De - szerintem - nem lesz főváros.

2020. ápr. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!