Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg furcsa, ha valaki nem...

Tényleg furcsa, ha valaki nem akar egyházi temetést?

Figyelt kérdés

Neg vagyok keresztelve, de kb minek. Sosem tudtam azonosulni ezzel a "ha jó leszel a mennybe jutsz" dologgal. Nem mondom, hogy nem hiszek Istenben, vagy legalábbis valamilyen ilyesféle mozgató erőben, de közel sem úgy ahogyan a vallások leírják. Emellett a legkártékonyakk és legképmutatóbb szervezetnek az egyházakat tartom.

Szándékosan nem volt templomi esküvőnk. Ahonnak feljött a téma: voltunk most egy temetésen, és nem beszélt túl szépen a pap. És ezt vesézgettük párom családjával, és amikor mondtam, hogy felháborító, hogy nem is a halottról emlékeznek meg, hanem iss is Istent meg Jézust nyomatják, meg hogy bele kell nyugodni hogy egy 30 körüli fiatal meghal (nem mellesleg erősen orvosi mulasztás szagú a történet), mert ez az Isten akarata... És mondtam hogy ettől hányni tudnék, és én többek között ezért sem akarok egyházi temetést.

Erre lehurrogtak, hogy mit képzelek, azt szeretném, hogy majd elkaparjanak, mint egy kutyát? (Tudom, hogy vannak polgári temetések is, egyen voltam, az nagyon szép volt. Csomó szép dolgot hoztak föl a halottal kapcsolatban, tényleg a megemlékezésről szólt).

Tudom, hogy van akinek ez fontos, de szerintem sokan végig se gondolják (mint gyerekek esetében a keresztelőt).

Tényleg annyira furcsa ez?



2018. máj. 10. 13:14
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
A dologhoz tartozik, hogy akik lehurrogtak, nos nem mondanám őket gyakorló hívőnek, sőt egyáltalán hívőnek sem.
2018. máj. 10. 13:16
 2/25 anonim ***** válasza:
22%

Elolvastam. Nem furcsa. A legkevésbé sem furcsa, hogy nem akarsz egyházi temetést.

Annyira nem tudsz semmit a rítusról, a szakrális szertartásról, hogy fájt olvasni, amit írtál..

Akik lehurrognak nézzenek magukba,hogy úgy neveltek fel, hogy lövésed sincs a vallásról -ezek után legyen már mindegy nekik, hogy ásnak a sírba.

"Szándékosan nem volt templomi esküvőnk."

Hű, aztán oda ne rohanjunk, meg vissza.

Előre megfontolt szándékkal:)))

Elnézést, hogy nem tudtam olyat írni, ami lelkesít, örömmel tölt el és jogos, hogy O-ra pontozol a vallás ellen együtt-hörgő társaiddal, megérdemlem, "nem furcsa".

2018. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Szegény anyám ragaszkodott hozzá, hogy apám egyházi temetést kapjon. Mikor megtörtént, úgy rendelkezett, hogy Neki polgári temetése legyen. Valahogy megundorodott az egyházitól.
2018. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Véleményem szerint egyet értek veled. Szerintem is túl van tolva. Vallás ide, vagy oda ezt is túltolják az emberek. Nem egy csepp vér hullott már Isten vagy istenek nevében a világon. Nem egy barátság vagy kapcsolat szakadt már szét, akár családi, akár szerelmi ezek miatt az "eszmék" miatt. Pont ugyanolyan a vallás mint bármi más amit kitaláltak emberek és hisznek benne. Van aki a kommunizmusban hitt/hisz. Érted mit akarok mondani? Mindegy melyik könyvet veszed le a polcról. Mindben más mese van. Vagy megéled, vagy nem. De aki megéli az harcolni fog az igaza mellett, hogy az övé a mindenek feletti. Agresszívabb embereket nem is ismertem a vallásosaknál soha. Alattomosabbat is ritkán. Könnyebb megmagyarázni a dolgokat mint felelősséget vállalni. Nekem szimpatikus az, hogy egymásnak fogadtatok hűséget nem egy kitalált eszme kitalált hősének aki bár gyermeteg és haragvó vakon imádjátok. Na most jön majd a negatív áram. :) De abban sem hiszek, szóval nyugodtan. ;)
2018. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem sem furcsa, én nem is voltam még egyházi temetésen, és igazán szép tud lenni egy nem egyházi temetés. Egyáltalán nem tudok azonosulni ezekkel az egyházi dolgokkal, egyházi esküvőt sem akartam soha, és rám is furán néztek mindigis emiatt, hogy "hát de pedig az olyan szép". Na köszönöm szépen, az emberek kb 80%-ának azért kellenek ezek az egyházi dolgok, mert így szokás, meg mert az "olyan szép". A legkevésbé sem őszinte hitből. Borzalmasan képmutató dolognak tartom.
2018. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem furcsa. Ha furcsa lenne, biztosan nem akarnák sokan így.

De azon emberek véleményét tiszteletben kell tartanod, akik furcsának tartják. Mindaddig, amíg csak tartják.

2018. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Inkább az a furcsa (nekem), hogy még mindig ragaszkodnak az emberek ezekhez a szertartásokhoz, holott már rég nincs akkora jelentősége, mint régen. Alig járnak templomba, vagy egyáltalán nem, nem is gyakorolják a vallást, de legyen megkeresztelve a gyerek, mert úgy szokás, meg mit fog szólni a falu népe.
2018. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem furcsa, ha nem vagy keresztény minek, csak színjáték lenne.


Viszont én keresztényként az egyházi temetést szebbnek tartom. Mivel hiszek a feltámadásban, ezért számomra egy polgári temetés tök depressziós, mivel kb. arrol szól az egész, hogy jajj, elveszítettük, nincs tovább vége, míg az egyháziban benne van, hogy ez nem a vég, és a feltámadás reményében bízva veszünk búcsút a halottól. Kevésbé fájdalmas szerintem, mint a polgári.

2018. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
#8. Az a baj, hogy az egyházi temetés milyensége nagyban függ a paptól is. Lehet, felétek szép szertartások vannak, ahol tényleg az van kihangsúlyozva, hogy ez nem a vég, de voltam már olyan temetésen, ahol inkább azon volt a hangsúly, hogy amúgy bűnös kis xarcsimbók mindenki, és ment a "mea culpázás" (ilyen esküvőn is voltam, végül is vidám ünnep), meg olyanon is, ahol annyit mondtak, hogy hát Isten szerette, ezért elvitte magához (szóval az mindegy, hogy a szerettei meg mennyire szerették).
2018. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves első, nem ők neveltek fel, engem a szüleim neveltek, párom szülei meg a páromat. :D

Nem tartom szomorúnak, hogy nem vagyok gyakorló hívő, és nem tartom szomorúnakbazt sem, hogy nem ragaszkodomnaz efféle szakrális szertartásokhoz (ahogyan fogalmaztál).

Nem pontoztalak le, de nem értem ezt az indulatot. Írt ide olyan is, akinek fontos a szertartás és meg is indokolta miért. Csak azt nem értem, amikor valakinek ilyen módon a vallás nem jelent semmit, az miért szül ilyen indulatokat egyesekben, mint amit te is produkáltál.

És igen, előre megfontolt szándék :D

Miért, előre megfontolt szándék a keresztelő, a bérmálkozás, a házasság is, nem? Inkább lenne számomra felháborító, hogy olyanok veszik igénybe nagymellénnyel, akiknek semmit sem jelent.

Akik normálisan válaszoltak, azoknak köszönöm szépen!

2018. máj. 10. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!