Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz-Erzsébet-királyné...

Mit gondolsz-Erzsébet-királynéról? (Sisiről)

Figyelt kérdés
Légyszíves értelmes válaszokat!
2010. jún. 17. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

anorexiás volt.


Most milyen választ vársz erre a teljesen általános kérdésre?

2010. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Hasonlít a személyiségünk. Már amennyit megismerhettem az övéből az utókorra hagyott dolgokból...
2010. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
54%
Megegyezik a keresztnevünk...de engem nem becéznek Sisi-nek :P
2010. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én rengeteg könyvet olvastam róla gyerekkoromban, nagyon érdekelt az élete és szerettem. Igaz, akkoriban kicsit elfogult voltam, ma már jobban értékelem az egész személyiségét a hibáival együtt, és még ma is szeretek róla olvasni:) Csak lassan már semmi újat nem találok róla:)
2010. jún. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy belterjes tenyészet leszármazottja volt. Sajnos azt kell mondani róla, hogy mentálisan beteg volt. 16 évesen ment hozzá az unokatestvéréhez, gyermekeit elvették tőle, családtagjai megőrültek, fiát rejtélyes körülmények között elvesztette. Sehol nem találta helyét a világban.

Szerencsétlen, nyomorúságos sors jutott neki.

De ettől függetlenül jó ember volt és próbált harcolni sorsának démonai ellen. Több kevesebb sikerrel.

2010. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
deviáns volt
2010. jún. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szeretem Sisit nagyon:)kedvencem:)valamennyire hasonlítunk is:)
2011. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:)ezt gondoljátok:)
2011. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(Azért azt tegyük hozzá, hogy az unokatestvér házasságból született gyerek nem jelent mindenképpen valami torzságot. Ilyenkor nagyobb az esélye, hogy két hibás gén összetalálkozik, és nem lesz, ami felülírja, "kijavítsa", így lehet, hogy nem százból egy, hanem tízből egy gyerek lesz dinka. Nagyobb az esély. De ez nem jelenti azt, hogy a másik kilenccel bármiféle probléma lenne, biológiailag nincs ezzel semmi gond, csak ha összetalálkozik valami családban hordozott génhiba. Nem mintha védeni akarnám az arisztokráciát, de azt is tegyük hozzá, hogy az átlag jobbágyfaluban legalább ilyen belterjesen ment a házasodás egy évezreden keresztül szinte vérfissítés nélkül. Még ha próbálták is volna kivédeni az unokatestvér házasságot, a másodunokatestvérséget már tényleg lehetetlen volt, mert egyszerűen egy kisebb zsákfaluban mindenki rokona volt mindenkinek, nem tudtál volna olyan embert találni, aki ne lenne legalább másodunokatestvéred. Ha valakinek a 8 dédszülője 6 különböző ember volt, az már jónak számított. Bizony, szinte mindannyiótoknál ez volt 5-25 nemzedékkel ezelőtti időkben. Nem kell itt a királyokra mutogatni. Annyi a különbség, hogy ők fel tudják mutatni a belterjes pedigréjüket, az átlag Mariskának meg arról sincs fogalma, hogy hívták a harmadik felmenőjét.)
2021. júl. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!