Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A romák erősebbek a magyaroknál?

A romák erősebbek a magyaroknál?

Figyelt kérdés
Láttam már pár verekedést és szkandert magyarok és romák között, de szinte mindig a roma nyert. Lányoknál ugyanez a helyzet. Mit gondoltok erről

2018. júl. 8. 17:57
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
68%

" Gyerek illetve tinédzserkorban szerintem van abban valami, hogy erősebbek, felnőtt korban már nincs. "

Szerintem iskolás korban a fiúknál is megfigyelhető ez. Talán azért, mert inkább a testi erejük alapján határozzák meg a saját helyüket a társadalomban. Akiket én ismertem, azokra tényleg nem lehetett azt mondani, hogy rossz környezetből származtak volna. Nem volt több baj velük, mint bárki mással, de ha lehetőség adódott rá, a szkandert mindig felhozták.

2018. júl. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat és a privát üzeneteket is! A többség hasonlókat tapasztalt mint én.
2018. júl. 11. 12:23
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Talán nem is erősebbek, hanem kitartóbbak, jobban odateszik magukat és belemennek olyan helyzetekbe is, amikbe mások nem. Pl. kevésbé érdekli őket a küzdelem hevében, ha az ellenfélnek valamilyen maradandó sérülése keletkezik.
2018. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Vannak, akik erősebbek, mások meg nem. Felsőben meg középiskolában mint a legtöbb fiú, mi is szoktunk szkanderozni. Volt köztük aki az alkatához képest meglehetősen erős volt, de olyan is, akiből meg jóval többet néztünk volna ki.
2018. júl. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Epü válasza:
69%
A romák nem erősebbek. Gyávák, ezért csoportosan, vagy felfegyverkezve erősködnek. Gátlástalanok ezért belemennek olyan konfliktusba amiben nem volna esélyük, de a gyakran gyáva magyarral szemben már is esélyesek. Szaporák mint a nyulak, mert nem aggódnak a mindennapokon.
2018. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
0%

A magyar vidéki fiúk - apai nagybátyám Debrecen alatti falúban rendőr tőlem tudom - erősebbek ott mint bármely gyűt-ment roma, de a városi magyargyerekek többsége már billentyűkön sem edzi magát. ;)


Kötölező sportág válaszát az alap- és középfokú oktatásban mindenképpen szűkséges lenne ...

2018. szept. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
63%

Genetikailag nem erősebbek. Viszont ők többet verekszenek, szkanderoznak gyerekkorukban, így tapasztaltabbak lesznek. Tehát ha egy olyan ellenféllel kerülnek össze aki bár ugyanolyan erős, de kevésbé tapasztalt, akkor is nyerhetnek.

Suliban rengeteg ilyet lehetett látni.

2018. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
81%
A suliban azt figyeltem meg, hogy szerették ők kiválasztani az ellenfelüket, akit persze mindig gyengébbnek gondoltak maguknál. Tehát szerettek biztosra menni. Erősebbet, vagy akár csak olyat akit magukkal egyforma erősre tippeltek, csak ritka esetben hívtak ki. Általában úgy, hogy lehetőleg ne sokan lássák, ha netán veszítenek.
2018. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
83%
Korábban érnek a cigányok ez tény, mint a legtöbb más hazai fiatal.
2018. szept. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
80%
#19: Ebben is van valami, de szerintem is megfigyelhető az, hogy szeretnek biztosra menni.
2018. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!