Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy "Aki...

Mit jelent az, hogy "Aki dudás akar lenni, pokolra kell annak menni"?

Figyelt kérdés

2018. aug. 11. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a Pokol nevű településhez van köze, mert hallottam más más verzióról is más településnévvel.

Jelentése meg az ami első olvasásra lejön, mivel egy népdal. Ha dudás akarsz lenni, Pokolra kell menned :D

2018. aug. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Hát tudod, hogy van amit csak szívvel-lélekkel lehet vagy érdemes, máshogy minek. Mondták is régen ha valaki kitűnt valamivel, hogy eladta a lelkét. Istent nem egy nagy üzletembernek ismerték meg, így maradt az ördög. Aki meg nyilván a pokolban lakik, tehát arrafelé kell érdeklődni. Már ha dudás akarsz lenni.
2018. aug. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ó ezt félre lehet érteni, mert csak most látom, hogy megadtad a kis szavak között, hogy "cél". Na nem úgy van az, hogy a cél szentesíti az eszközt! Nem azt jelenti, hogy ha valamit nagyon szeretnél azért érdemes "bármit" megtenni. Sokkal inkább azt, hogy magadból, az egódból kell mindent leadni. Az amúgy tényleg tud úgy fájni mintha pokolra mennél, de általában pont hogy a jó irányba visz, ellentétben a gyémántokkal kikövezett szakaszokkal, ami meg mint tudjuk pokolra vezet. Szóval a pokol az egy nehéz szó.
2018. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
illetve gyakran kecskéből készültek a dudák, aminek patája meg szarva van ugye érted a párhuzamot a pokollal
2018. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

A dal második felét is idézem:


Ott kell annak megtanulni,

Hogyan kell a dudát fújni.


Ami arra céloz, hogy iszonyú nehéz megtanulni a dudán játszani.

2018. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
AZ előző a helyes válasz.
2018. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A beavatáshoz van köze ennek a sornak.


Az intézményes kereszténység

elferdítette a beavatási nézeteket,

e sorokat azért nehéz érteni meg.


Magam is ott avattattam,

mikor lenn, a Föld mélyén voltam,

a Pokolban.


Máshol nem lehet

megkapni a tüzet.


A Pokol az ősi

kovácsműhelyek.


Vedd már végre észre!

Egy csomó mindenben

hazudnak neked.


Ébredj!

2019. nov. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!