Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én azt olvastam (nem is egy...

Én azt olvastam (nem is egy helyen), hogy Japánban a nőket nagyon lenézik és tiszteletlenek velük. És minden férfi ilyen ott?

Figyelt kérdés
És ez manapság is így megy?
2010. jún. 23. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy kínában volt ez, és már csak volt, manapság nem. De még nem jártam arra fele szal...
2010. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Városi legenda, pletyka szimplán.


ajánlom a timijpanban.freeblog.hu oldalt.


Ő Timi egy magyar, de japán feleség, japánban.Még a hagyományokat tisztelő anyósa is simán befogadta,pedig magyar:)

NEm néznek le ott senkit, ez is olyan külföldi pletyka:)

2010. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem nézik le őket, csak afféle alá-fölé rendeltségi viszony lehet. Tehát ott nem az megy mint itt, hogy a csaj felpofozza csak úgy a pasiját és ilyen meg olyan szemét fa sszopó vagy, ott ilyesmit nem szabad. Valentin-napon is a lányok adnak a fiúknak csokit :)
2010. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Aha és a fehér napkor (egy hónappal később) meg a fiúk a lányoknak:/ Erről az elméletről ennyit:)
2010. jún. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy európai szemmel előfordulhat, hogy úgy néz ki, mintha lenéznék őket. Ez részben azért is van, mert idegeneknek nem nagyon mutatják meg a tényleges családi életüket. Másrészt pedig valóban családi hierarchia miatt is van, hogy a nő mélységesen tiszteli és "kiszolgálja" a férjét, bár ott a nő főleg háziasszony, és a szokások szerint pl. a férfi keresetét egy családi számlára utalják, amit a nő kezel. Annyira nincs azért rossz sorsuk, csak ezt, mint ahogy semmiféle más személyes dolgot, nem nagyon reklámozzák.
2010. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én meg pont úgy tudom, hogy Japánban mindenki egyenlőnek számít, de lehet hogy ezt félreértettem ....
2010. jún. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez nehezen érthető, elvileg egyenlőnek számítanak, csak valahogy mégis bennük van ez az egymás iránti tisztelet, ami valahol mindkét fél részéről alárendeltségnek tűnik európai szemmel, de ők nem tekintik annak, nekik így természetes.
2010. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Természetesen kulturális különbségekre vezethető vissza a jelenség, a nők "lenézése" csak európai szemmel tűnik alávetettségnek.

Japánban a nőket különös tisztelet övezi (sok szempontból nagyobb mint a nyugati társadalmakban), de mind a férfiaknak mind a nőknek pontosan kijelölt helye van a társadalomban (ez annak következménye, hogy nálunk az individualizmus, sok keleti kultúrában pedig a közösségi szellem van előtérben), így persze az elméleti "egyenlőség" nincsen meg.

Ajánlott irodalom: Rzth Benedict - Krizantém és Kard

2010. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!