Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság tényleg annyira el...

Manapság tényleg annyira el vannak nyomva a nők, mint ahogy azt hallani lehet?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek arról, amiről már egy jó ideje hallani a médiában és különféle fórumokon, hogy a nők és férfiak közötti egyenlőtlenségek mennyire jelen vannak a világban, a nők nem keresnek annyit, mint a férfiak, nincs akkora beleszólásuk a közügyekbe stb... Azért tettem fel ezt a kérdést, mert szerintem, ha létezik ilyen probléma, akkor minél előbb el kellene kezdeni megoldást találni arra, hogy ez mielőbb megszűnjön, ha pedig nincs ilyenről szó és ez is egy gerjesztett dolog, akkor pedig talán be kéne fejezni ennek a nemlétező társadalmi jelenségről szóló pletykáknak a terjesztését. Én személy szerint itthon soha nem érzékeltem se az iskolában, se a munkahelyeimen, hogy a nők bármilyen módon negatív elbánásban részesültek volna, sőt, én úgy gondolom, hogy a kulturált magyar férfiak igenis tisztelettel viselkednek a gyengébbik nem képviselőivel szemben. Ettől még természetesen lehet, hogy valaki érzékelt ilyen dolgot, de én a közvetlen környezetemben még soha nem tapasztaltam ilyet. Mi a véleményetek? Kíváncsi lennék mindkét nem válaszára, életkorral együtt! Előre is köszönöm! 34/F

2018. nov. 14. 10:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező!

Vannak ugye a feminista szervezetek.

Ezek annak idején komoly harcokat vívtak a nők egyenjogúságáért.

MA MÁR majdhogynem elérték a céljukat, tehát csökkenteni kellene a tevékenységüket.

NA DE ILYEN NINCSEN!

Egy szervezet SOHA nem csökkenti a saját tevékenységét, hanem mindig CSAK növelni akarja!

Akár azon az áron, hogy hazudnak.

Pl. most azt hazudják, hogy a nők elnyomása csak erősödik, és hogy soha nem voltak úgy elnyomva, mint manapság.

Na, ennek pont az ellenkezője igaz.


Ja, és most Amerikáról beszélünk, mert annyira ők sem hülyék, hogy pl. egy muszlim országba menjenek, ahol a nők tényleg el vannak nyomva, és ahol egy igazi feminista simán börtönbe kerülhet. De azért ott is javul a nők helyzete, csak lassan.

2018. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez nem igaz. Soha nem volt ennyi nö vezetö állásban, üzleti életben, politikában! Nem jól látod!
2018. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!