Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sokszor olyanok "mondana...

Miért sokszor olyanok "mondanak le" nyíltan a tűzijátékról, akiket igazából nem is érdekli?

Figyelt kérdés
Miért állítják be magukat jótét lelkeknek, amikor árvíztől függetlenül is feleslegesnek tartják a tűzijátékot?
2010. jún. 27. 19:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A krédésedben az állt, hogy nem érted miért olyanok mondanak le a tüzijátékról, akiket amugy nem is érdekel. erre válaszoltam.
2010. jún. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Komolyan, hány éves vagy te kérdező?
2010. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én minden évben ott voltam eddig szinte a tűzijátékon, és úgy gondolom, egy gyönyörű szép dolog, hogy az országnak van egy olyan igazi ünnepe, amelyre valóban adnak. Iszonyatosan jól szoktam magamat érezni, ugyanakkor úgy gondolom, azzal hogy egy évben minden más program mellett a tűzijáték kimarad, nem veszítünk semmit. Helyette lehetne mást szervezni, sokkal olcsóbban, bejelenteni, hogy az ország nagy része közösen döntött úgy, hogy ez a pénz, most másra menjen, és kész. Nem kell ezt nagy dobra verni! Mondjuk 99%-ig megvagyok róla győződve, hogy a tűzijátékra szánt pénz, nem a rászorulók zsebében kötne ki, de ezt most hagyjuk! Ha én lennék bajban (teszem hozzá nem olyan helyen, ahova nem is lett volna szabad építeni), nekem is jól esne, ha próbálnának segíteni, ahogy gondolom mindenki másnak is!
2010. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
65%

Én alapvetően azt nem értem, hogy miért nem csak jelképes tűzijáték van? Lőjjenek fel 10 vagy 15 rakétát és kész! De százmilliókat erre költeni? Mert olyan nagyon nagy jómódban van az ország, hogy megtehetjük nem? Én nem azt modom, hogy ha megszüntetnék a tűzijátékot akkor egyből jobb lenne minden, de sok kicsi sokra megy, és ez a tűzíjáték hülyeség is a része ennek az egésznek.

Az egész tűzíjáték arra emlékeztet engem, mint amikor a paraszt térdig el van merülve a sz.rban, de fel akarja venni a legszebb ingét.

2010. jún. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
60%
Elnezest, de szerintem te kerdezo nem erted a helyzetet. Egyebkent kinek olyan nagy aldozat lemondani a tuzijatekrol? Meg nem lattad 20-30 alkalommal eleted soran? 1-szer kimaradhat, majd lesz jovore, nem? Vagy osszedol a vilag, ha nem lesz tuzijatek? Nem ertem, hogy egy ilyen rossz anyagi helyzetu orszagnak miert kell erre ennyit kolteni. Nem tartom tisztesseges dolognak, hogy amig a fel orszag szenved, mert vagy osszedolt a haza, vagy olyan szinten anyagi kar erte, hogy szinte mar az utcara kerules veszelye fenyegeti, az orszag masik fele daridozni akar es nem valami ertelmes modon, hanem egy nagyon koltseges, ertelmetlen modon, ami minden evben szinte ugyanolyan. Keress az interneten bejatszasokat a tavalyi es azelotti tuzijatekokrol, ha annyira hianyod van. Nem tudom, hogy mi a nagy szam rajta. De az nagyon nagy dolog, ha valaki nem az utcan vegzi. Ha neked is lenne ott rokonod, talan megertened, hogy mirol beszelek, mert ezek szerint a te empatia erzeked idegen emberek fele egyenlo a nullaval. En nem tartom ezt aldozatnak es szerintem a legtobb emberben sem ez van, csak baromira szeretnenek segiteni, mert olyan katasztrofalis a helyzet. Miert ne? Vagy talan epp azoknak kellene magukat szegyelni, akik esetleg masra is gondolnak, akinek nem a tuzijatek a legnagyobb gondja, hanem az, hogy nincs hol aludnia? Van egy fontossagi sorrend. A tuzijatek a fontosabb vagy emberek alapveto egzisztenciaja? Nekem egyertelmu, hogy mi all elol. Neked nem?
2010. jún. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg ilyen vakok és ostobák vagytok? Az a pénz akkor sem a miskoci cigánysoron kötne ki, szóval hiába marad el a tűzijáték, azzal nincs egy árvízkárosult sem előrébb! Amúgy meg ne a közpénzt akarjátok beosztani, utaltassátok oda egyhavi fizetéseteket, ha ilyen jószívűek vagytok. Más pénzével túl könnyű adakozni... Mondjatok le a sajátotokról!


Lecarom a pontozásotokat.

2010. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%
Másik része a dolgoknak, amiket nem láttok, az idegenforgalom. A turizmus nem kis része a tűzijáték, a külföldiek akik részben emiatt (is) jönnek, minimum a dupláját itthagyják, mint a tűzijátékra fordított összeg, de ti, minimálbéres tanulatlan, szűklátókörű emberkék, ti csak okoskodni tudtok, miközben semmit nem fogtok fel, nincs rálátásotok a dolgokra.
2010. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Az utóbbira már én is gondoltam. Elvégre lehetne az, hogy a kormány elkülönít egy bizonyíos összeget a költségvetésből, esetleg éppen a tűzijáték bevételéből, ami nyereséges az országnak. De sokkal jobban hangzik az, hogy nincs tűzijáték, és adjuk oda a pénzt az árvízkárosultaknak.
2010. jún. 28. 10:48
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem kell tul okosnak lenni ahhoz, hogy valaki tudja, hogyha tobb a kiadas, mint a bevetel, nincs nyereseg. Akkor milyen bevetelbol kulonitene el az allam? Ha meg turizmusbol tobb is folyna be, mint amennyit rakoltenek (amit amugy erosen ketlek), akkor sem az allam zsebeben landolna az a bevetel, max. egy kis toredeke...es ha mar ott tartunk, hogy kozpenz ne legyen felajanlva, akkor azt miert nem lehet mondani, hogy kozpenz ne legyen olyanra koltve, amit az orszag nagy resze nem akar? Miert kell ilyen onzonek lenni...? Egyebkent mi mar utaltunk penzt, ajanlottunk fel butorokat es egyaltalan nem sajnaljuk mas emberektol. Meg ti is juthattok am oda, hogy valaki segitsege kell! Egyaltalan nem mondom, hogy barkinek is kotelessege felajanlast tenni, de a tuzijatek nem jar plusz anyagi lemondassal (igy is, ugy is ra lenne koltve valamire - akkor miert ne jora?). Nagyon felhaboritonak tartom, hogy ilyen dologrol egyesek nem kepesek lemondani (ami szerintem nem aldozat) es meg nekik all feljebb. Lehet, hogy nem vagytok vele tisztaban, de nem azt akarjak az emberek, hogy allambacsi sikkassza el a megmaradt osszeget, hanem azt kapjak meg a raszorulok. Nem az allamnal maradna a penz. Mennyi eletet sikerulne helyre tenni abbol.
2010. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Az a pénz akkor sem a miskoci cigánysoron kötne ki, szóval hiába marad el a tűzijáték, azzal nincs egy árvízkárosult sem előrébb!"


Jajj, már megint a mantra....szóval szerinted BIZTOS hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG cigányok kapnák? nem tudom ki terjesztette el de ez egy f.sszág? Én ma akiket a tv-ben láttam egyik sem volt cigány, és a 60 éves MAGYAR néni sírva mondta, hogy nem elég, hogy háza sincs már, még le is kell bontantia, és arra sincs pénze, vagy megbüntetik.

A saját elcseszett lelkiismeretedet nyugtatod csak azzal a dumával h "úgysem jó helyre jutna" (már ha egyáltalán van neked olyan h lelkiismeret). Majd remélem rajtad sem segít senki amikor hajléktalan leszel.

2010. jún. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!