Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok ország,...

Miért van olyan sok ország, akiknek zászlaja piros-fehér-zöld, vagy piros-fehér-kék?

Figyelt kérdés
Egyáltalán kik voltak az elsők, és miért vette át/hogyan/mikor/stb. a többi nép? Értem én, hogy "Piros, fehér, zöld: ez a magyar föld", de akkor mi van a többi ilyen országgal? A színek jelentését persze tudom: vér, béke, föld, ég, stb.
2010. jún. 27. 21:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én nem sok olyan országot tudok amelyiknek piros fehér zöld vízszintesen a zászlaja.
2010. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
64%
Talán azért piros-fehér-zöld a zászlónk mint az Olaszoké, mert a mi földünk is hozzájuk kapcsolódott.
2010. jún. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
64%

Előző vagyok.

Nem bírom elmagyarázni XD

Pannóniára gondoltam.

2010. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Talán azért piros-fehér-zöld a zászlónk mint az Olaszoké"


Mióta piros fehér zöld az olaszok zászlaja? És a csíkozása is függőleges!

2010. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

22:26

Magyarország mai területe, de a nagymagyarország sem tartozott soha a büdös életbe az olaszokhoz. Pannónia a Római Birodalom része volt, és a kettő nem ugyan az. Meg a Római Birodalom idején még valahol a steppén rodeóztunk...

2010. jún. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

22:16!

Nem az a lényeg, hogy vízszintesen legyen az...az a lényeg, hogy ugyanaz a 3 szín, és olyan ország pedig sok van! Olaszország, Bulgária, Mexikó, Madagaszkár, Omán, Kurdisztán (bár az csak egy tartomány), Irán, Tádzsikisztán...és ezek közül 4-nek vízszintesen csíkos a zászlaja...

Ez az egész a VB miatt jutott eszembe...a mexikóiak meze akár a magyaroké is lehetett volna :S :D

22:29!

Azt nem tudom, hogy mióta, de nagyon régóta, legfeljebb nem ez a sorrend! És mint mondtam: nem a csíkok állása a fontos a kérdésemben, hanem a 3 szín maga sorrendtől, mindentől függetlenül...

2010. jún. 28. 19:50
 17/17 anonim válasza:
Egészen egyszerű, mert a színek szimbólumrendszere ihlette a sok "hasonló" zászlót. Bár tény, hogy legtöbb esetben más jelentést társítanak a színekhez, de egy zászló nem csupán sávokból vagy színekből áll. Nem feltétlen mindegy a színek elhelyezkedése, a címer, vagy az adott szimbólum a zászlón(ami például a magyar zászlón hivatalosan nincs, mégis a címerből származnak a zászló színei) és persze a színek jelentése. Sokszor az uralkodó család, másszor hiedelmek, vagy ráaggatott jelentésrendszerről beszélhetünk. És valóban igaza van egy előttem szólónak, mert mindez a francia forradalomból indult ki, és a tricolor arra is utal.
2012. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!