Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti szoktatok gondolni a...

Ti szoktatok gondolni a környezetvédelemre, van valami plussz amit megtesztek az érdekében?

Figyelt kérdés

2019. febr. 25. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak alap dolgokat, de sajnos sokan még ennyit sem tesznek. Papírt, vizes palackokat külön gyűjtőm. Otthon is, munkahelyen is. Nem dobom a szemétbe az elemeket, izzókat, hanem azt is gyűjtőbe viszem.

Nem folyatom feleslegesen a vizet. Nincs díszkivilágítás. Pl. sok irodában nappal, normális fénynél is egész nap van világítás. Ez szerintem nagyon nagy pazarlás.

Nem szemetelek.

Környezetbarát, környezetkímélő tisztítószereket használok.

2019. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, mostanában elég sokat gondolok rá, de még van hová fejlődnöm.

A szelektív hulladék gyűjtés az természetes, mert a társasházban már külön van kuka mindennek. Női eldobható higiéniai termékek helyett kelyhezek és mosható betétezek. Vattakorongok helyett varrtam mosható textil korongokat. Tusfürdőről most készülök áttérni szappanra, így kevesebb lesz a flakon, csak még nem fogyott ki a tusfürdő készletem, illetve munkahelyen már nem használom a kitett papírt, folyékony szappant, vittem saját törölközőt és rendes tömbszappant. Palackos üdítőt, vizet szinte már egyáltalán nem szoktam venni.

Közlekedésről nem írok, mert nem azért tömegközlekedek, mert hű, de tudatos vagyok, hanem azért mert sose érdekeltek az autók, nincs is, és amúgy sincs kedvem reggel órákat ülni dugóban. Rövid távokra természetes a gyaloglás, kerékpározás.

2019. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2019. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2019. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én mindig gondolok rá, és úgy is élem az életemet, hogy minél kisebb legyen az ökológiai lábnyomom. Megtehetem, mert az idősebb generációhoz tartozom, a gyerekeim is rég önállóak már. 40 éves koromban vidékre költöztem, és azóta pl a szomszédok is hozzám hordják az összegereblyézett lombot. Nálam semmi nem egy a szemétbe, jó, ha kéthetente egy reklámszatyornyi összejön. Minden másnak megvan a helye.
2019. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

- A szemetet szelektálva gyűjtöm - papír, műanyag, kommunális, bio (külföldön élek), az üvegeket újrahasznosítom, az elemeket és hasonló dolgokat pedig a gyűjtőbe dobom

- Próbálom minimálisra csökkenteni a műanyagot illetve ha tudok, akkor csomagolatlan ill. környezetbarátabb termékeket veszek (pl. hentesnél papírba csomagolják a húst míg az üzletben műanyag dobozokban vannak), nem veszek palackozott vizet stb.

- Sampon helyett samponszappant használok, tusfürdő helyett szappant, természetes dezodort használok, egyszer használatos borotva helyett váltható pengéjűt (nem tudom hogyan nevezik pontosan) vagy gyantát vagy epilátort,

- Sminklemosáshoz mosható textilkorongokat használok, bambusz fogkefénk van, üveges arckrémeket veszek, a sminktermékeket is minimálisra szorítom (szempillaspirál+ alapozó) és természetes olajokkal mosom le

-Tisztítószereket is próbálom kiváltani ecettel és szódabikarbónával, mosogatáshoz szivacs helyett kefét használok

- Konyharuhákat használok papírtörlő helyett, műanyag csomagolású papírzsebkendőket nem veszek (próbáltam az anyagzsebkendőket, de eléggé undorítónak tartottam a mosásukat egy megfázásos időszak közepén így még várok velük), méhviaszos kendőt használok, varrtam zöldségeknek zsákokat és vásárlásnál zacskó helyett ezeket használom, bevásárláshoz vászontáskát hordok magammal és nem szatyrot veszek stb.

- Odafigyelek milyen ruhákat veszek (az összetételüket nézem, de nagyon ritkán vásárolok), ha tudok, akkor használtan is veszek

- Környezetbarát fokozaton mosok, nem folyatom feleslegesen a vizet, zuhanyozunk fürdés helyett

- Munkahelyemre gyalog járok, párom kerékpárral, ha utazunk, akkor tömegközlekedéssel


Amit tervezek még:

- Ecoegg mosótojást venni, mert a környezetbarát mosószerek (mosódió, gesztenye stb.) nem igazán jött be. Jelenleg rendes mosószert használok, sajnos

- A menstruációs kehely gondolatával barátkozom, de inkább nem írom le..., és a mosható betétre is kíváncsi vagyok

- Szeretném kipróbálni a tabletta formájú fogkrémeket

2019. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!