Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretnék megváltozni, mert...

Szeretnék megváltozni, mert nem tetszik a jelenlegi élethelyzetem, ebben kérhetem a segítségeteket?

Figyelt kérdés

Már rájöttem, nagyjából mi lehet velem a gond, miért nem szeret senki a környezetemben, miért nem barátkozik velem senki, és miért nem találok munkát. Mert önmagam vagyok. Mit jelent ez? Slampos, ügyetlen, ignorálható átlaglány, aki, mintha Andersen kacsameséjéből lépett volna ki. Jobb verziója szeretnék lenni önmagamnak, mind öltözködésben ,mind viselkedésben, és egészségtudatosságban is, mert akármennyire is fáj az igazság, igenis számít a külső is. Viszont ezen az utóbbi téren is eléggé bizonytalan vagyok, nem tudom, hol kezdhetném, hogy végre komolyan vehető legyek. Előre is megköszönöm a válaszokat, lepontozni senkit sem fogok, viszont mivel kiskorúak is látogatják az oldalt, jó lenne, ha a kulturált beszédmodorra odafigyelnénk, mutassunk nekik jó példát. :) Erre az egyre nagyon szépen kérlek benneteket, tudom, hogy szuperek vagytok és képesek vagytok rá.


24/L



2019. márc. 12. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Törekvésed tiszteletre méltó!


Írj egy listát magadnak, és először az egyszerű változásokkal kezdd a sort, mint pl. az öltözködés. Dobd ki azokat a cuccokat lassan, egyesével, amik slamposak, elhasználtak, nem méltók az Új Barackvirághoz! Aztán folytasd a sort a kicsit komolyabb célkitűzésekkel, mint pl. az egészségtudatos étkezés+mozgás kombó és -jól megtervezve, előkészítve, de nem agyongondolkodva!- a legkomolyabbat hagyd későbbre (személyiségfejlesztés). Fontos, hogy ha nem vagy képes rövid idő alatt nagy változásokra (rossz szokásainktól szabadulni nem egyszerű, azt tudom!), akkor is dolgozz magadon, ha máshogy nem, minden nap egy picit.


Önfegyelem, fokozatosság és kivitelezhető célok! Fog ez menni!!!

2019. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hű, de jó volt olvasni a soraid, kedves válaszoló. :) Esetleg néhány egészséges recepted is van, amit meg tudnál velem osztani? Szívesen mozdulnék ki a hagyományos magyar konyhai agyonzsírozott-olajozott ételek mögül. Nagyon vágyom a megújulásra. Az elhatározásom a tegnap látott Marvel-filmmel kezdődött, a szokásos régi világom helyett most pl. akciót néztem, mert olyat még sose tettem, és kimondottan büszke vagyok rá, hogy ezt is meg tudtam lépni. Olyat néztem, ami kívül esett a megszokottól. =) Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál, felpezsdítettek az ötleteid.
2019. márc. 12. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Új Barackvirág, megkaptam a privátodat.


Javaslom, az átállást igazítsd saját tempódhoz és személyiségedhez. Jelöld ki a területeket, amin előre akarsz lépni, és készíts tervet, aztán naplózd az eredményeid.


Pl.: valami újfajta ételt szeretnél enni? Végy egy szakácskönyvet, olvasd el, főzz egyszer, majd még egyszer majd többször a jónak tűnő receptből. Ha már jól sikerült, hívd meg a barátaid, kínáld meg a szomszédaid! És naplózd a folyamatot, amin végig mentél.


Az összes témakör, amiben megújulást szánsz magadnak, hasonlóan kezelendő. Kijelölöd, lebontod a folyamatot megvalósítható részeire (önfejlezsztés? Sokat olvasol, új társaságba jársz, előadásokat hallhatsz meg. Elvégzel egy asszertív kommunikációs tanfolyamot stb.), majd megvalósítod azokat.


Bízom benned! Majd jelezz, mi hogy sikerült.

2019. márc. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziaszia! NEm tudom, követed-e még a kérdésem, de elég sok minden változott viszonylag rövid időn belül. Rászedtem az őseimet, hogy tegyük rendbe a kertünket, valami fantasztikusan néz ki í]y most, én is sokat besegítettem, önkénteskedem a legközelebbi állatmenhelyen, és annyira megszerettem, hogy ha lesz valódi munkám, akkor is ki fogok járni, mert valami isteni jó a csapat, akikkel együtt dolgozom ott. A régi ruhákat amik már nem illenek a stílusomhoz, de még jó állapotúak, azokat eladományoztam rászorulóknak, és olyan jó érzés, hogy í]y nem ment pocsékba csomó, még jó ruha. :D Új frizurám is lett, ami tökéletesen tükrözi az ideális énem :D Szóval minden csúcs jól alakul, köszönöm a biztatást, sokat jelent nagyon. :)
2019. márc. 29. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!