Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem tetszik a hajam. Vágatni,...

Nem tetszik a hajam. Vágatni, színesre festeni nem engedik. Én viszont a jelenlegi helyzetben nem szeretném hagyni mert szó szerint utálom. Tippek? (Kép lent)

Figyelt kérdés
Itt a kép (az arcom direkt takartam ki, a szemem fekete alapból): [link]

2018. márc. 24. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Mi a baj vele? Egészségesnek tűnik, illik is a hosszúság az arcodhoz már amennyi látszik belőle. Minek akarod színesre festeni? Gondolom elég fiatal vagy még, úgyhogy részben megértem a festés mániát. Én 15 évesen festettem be először és most évekkel később is bánom hogy tönkrettem a szép barna hajamat szőkítéssel meg festegetésel. Nagyon sok idő és macera volt mire rendbejött. Semmi gond nincs a hajaddal, halgass a szüleidre. Nem leszel szebb egy másik hajszíntől. A legszebb az egészséges, fényes természetes haj.
2018. márc. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
39%
Be ne festetsd, le ne vágatsd könyörgöm!! Így is elég rövid! Negyaon szép vagy egyébként
2018. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak olyan oroszlánsörénynek néz ki :/ (ja és 15/l)
2018. márc. 24. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Igen, sztem sem a legjobb ez a fazon. Hosszu, log, nincs fazonjs, és szálkás, tördezett a vége, azért néz ki oroszlán sörényesnek.

Ápold olajjal a végeit, de tényleg kéne egy uj fazont vágatni.

2018. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a hosszbol lehetne tépett hajat csinálni. Nem változna drasztikusan mégis lenne formája.

[link]

2018. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem általános iskolás koromban és gimi elején volt olyan a hajam, hogy félig egyenes félig kicsit hullámos, így fésülés után a hajszálaim nem egészen voltak egyenesek, és tényleg egy oroszlánsörényre emlékeztettek, hiába fésültem, rá 10 percre már megint oroszlános volt, mintha sose látott volna fésűt...


Aztán később úgy döntöttem, hogy göndöríteni szeretném, és később kiderült, hogy ebből a fajta hajból nagyszerűen lehet csinálni hullámos/göndör frizurát is, de egyeneset is (most már derékig ér a hajam, így van annyi súlya, hogy ha egyenesre szárítom be, a súlya lehúzza annyira, hogy ne legyen annyira oroszlánsörény szerű).


Oda szeretnék kilyukadni, hogy ha esetleg nem idegenkednél attól, hogy megpróbálj belőle hullámos/göndör frizurát csinálni, akkor próbálkozz azzal.


Én itthon szoktam hajhabbal és hajszárítóval ügyeskedni, hogy göndör/hullámos legyen a végeredmény:

megmosod rendesen, esetleg kimosható hajbalzsamot is rakhatsz bele, utána én több hajápoló készítményt is szoktam használni, amiket nem kell kimosni. Amit már régóta használok az a balea hajápoló teje, ez viszonylag olcsó, és nekem bevált.

A hangsúly a hajgöndörítő habon van: ha alapból sem totál egyenes a hajad, akkor lehet vele főleg eredményt elérni. Kb. egy maréknyi habot fújsz a kezedbe és igyekszel egyenletesen eloszlatni a hajadba. (Lényeg, hogy a hosszára vidd fel, és ne a hajtövekhez, mert ha a fejbőrödre megy, akkor jobban fog tőle zsírosodni, de ez kb. minden más nem kimosható hajápoló termékre igaz.)

Ez után előre dobod a hajat és vagy tárcsás hajszárítóval, vagy a kezeddel rásegítve szárítsd be. Tárcsás hajszárítóval úgy, hogy a hajadat a fejedhez emeled, vagy ha nincs tárcsás hajszárítód, akkor a kezedbe veszel egy kevés hajat, azt fölfelé emeled, és úgy szárítod. Kicsit körülményes, de egy idő után kb. ugyan olyan gyorsan végrehajtható, mintha simán csak megszárítanád. Az a lényege, hogy amikor a hajadat a fejedhez gyűröd föl, akkor begöndörödik/hullámosodik, és így szárítod be, a hajszárítóval melegíted is: ez nem olyan durva hőhatás, mintha bevasalnád, de azért ad egy plusz tartást.

2018. márc. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Hát rosszul fogsz járni vele. Ha levégatod és befested. Én a nemre szavazok
2018. márc. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem kimondottan le akarom vágatni és befesteni, csak az is egy opció. Tanácsot kértem csak. (Olyasmit mint pl #6 írt. Mellesleg van tárcsás hajszárítóm, ki is fogom próbálni)
2018. márc. 25. 20:06
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Festés, vágas helyett inkább előbb probálj ki néhány különlegesebb frizuravariációt. Ha megunod ráérsz levágatni.

De festeni tényleg kár lenne olyan gyönyörű *.*

2018. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is hasonló helyzetben voltam, egyenesrevolt levágva a vége. Rengeteg hajam van és kezelhetetlen volt. Én levágattam fokozatosra (fodrász ajánlotta), meg kicsit megritkíttattam. Így nekem nagyon bejön. De ha a fodrászt megkéred, és van fantáziája, akkor megmondja milyen frizura illik hozzád. ( mielőtt valaki kötekedne, a fantáziát azért írtam, mert az előző fodrászom mást nem tudott csinálni vele, csak egyenesre levágni, hiába vázoltam fel, hogy mit szeretnék).
2018. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!