Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régebben is lehettek olyan...

Régebben is lehettek olyan emberek akik a helyzet, társaság miatt nem vállalták be a távmunkát?

Figyelt kérdés
nemrég ismerkedtem meg a régi kor rendszerével és láttam filmet róla mi ment kelet-Magyarországon a környékünkön is, durván veszélyesnek tűntek ezek a "fekete", munkás vonatok amik távmunkára vitték el a dolgozókat és tele volt cigányokkal meg erőszakos részeges emberekkel az egész vonat, szerintetek voltak már akkor is akik a közeg miatt sem vállalkoztak ilyesmire? apám szerencsés volt mert talált a helyi kisvárosban munkát, de ha nem lett volna, akkor maradt volna a TSZ éhbérért vagy hasonló finomságok, megőrültem volna ha ebben a korban vagyok fiatal
2019. máj. 19. 22:43
 1/1 anonim ***** válasza:
47%

"éhbérért vagy hasonló finomságok"


Tévedésben vagy.

Akkor simán meg lehetett élni az akkori fizetésekből.

Én pl. -szinte- minden másnap étterembe vittem az akkori páromat.

A "fekete vonat" vitte a romákat dolgozni, mert különben munkakerülőnek számított mindenki aki nem dolgozott és rögtön bevitte a rendőr.

2019. máj. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!