Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A ti hangulatotokat is negatív...

A ti hangulatotokat is negatívan befolyálja az átlagos, lepukkant, avitt „falusi” környezet?

Figyelt kérdés

Itt most nyilván nem a nádtetős, tornácos, paraszti kultúrában gyökerező házakra gondolok:D Hanem a kádárkockákra, amiken még azok a múltszázadi sárga redőnyök vannak. Vagy a csotrogány, légszennyező Ifával közlekedő önkéntes tűzoltókra. A limlommal tarkított udvarok, kertek látványa is ilyen.

Ha sokáig teszem ki magam ennek, jönnek a negatív gondolataim az elmúlásról. És fojtóan szűknek érzem a világot.

Nekem ez a tapasztalatom. Ti hogy vagytok ezzel?



#község #falu #vidék #kisváros #progresszivitás hiánya
2019. máj. 20. 21:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Engem is mindig feszélyezett rokonlátogatásnál az ilyen környezet, mióta külföldön élek, azóta pedig hatványozottan és már nemcsak falvakban hanem Budapesten is, rengeteg olyan kis apróság van, ami egy Magyarországon élőnek fel sem tűnik.
2022. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

De, abszolút.


"Itt most nyilván nem a nádtetős, tornácos, paraszti kultúrában gyökerező házakra gondolok"


Gondolom, hogy nem arra gondolsz, mivel Magyarországon már nincs ilyen. Ilyet max. skanzenben látsz meg egy-két zsákfaluban elvétve. Mindenhol a Kádárkocka. A régi paraszti kultúrával együtt eltűnt.


Ezért nem szeretek nagyon vidékre járni. Ha lenne kultúra, akkor szívesen mennék, de nincs, csak a kilátástalanság meg az identitás nélküliség van. Minden házban ugyanazon a tévén ugyanazok a kommersz szarok mennek. Ha nyugatra mész, ott lehet érezni, hogy vidéken nagyon is őrzik a helyi hagyományokat, mindenhol lokálpatrióták az emberek. Nálunk ebből semmi nincs. Nincs olyan, hogy elmész Somogyba, és akkor ott valami teljesen más kultúrát találsz más tájszólással, mint Békés megyében. Mindenhol ugyanazok a kádárkockák.

2022. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Jajj igen. A tévé:D Másik kedvencem. Mikor séta közben azt látom, hogy az emberek bezárkóztak már 7 órakor, közben üvölt a híradó… Áh:D
2022. aug. 5. 17:56
 14/24 anonim ***** válasza:
54%
Most akkor az a baj, hogy az emberek bezarkoznak vagy az hogy állítólag leselkednek? Amúgy szerintem egyik sem jellemző. Én városon elő, egykori falusi vagyok. Hazajarok időnként. Hát nincs mi kis falunk! Nincs kivancsiskodo "Mari" néni. És nincs olyan sem aki "megszol". Pedig milyen jó lenne ,nem Igaz? Lehetne játszani a sertodottet, lenne ellenseg akitől kicsit felni kellene mert hát kipletykal... Az ember igazsageretet koszorulhetne rajta, lehetne szovetsegeket kötni ellene... Hát kedves Fiatal ki kell abranditsalak. Ha úgy jössz el falura, hogy senkit nem ismersz Hát nem is fogsz! Mert senkit nem erdekel idegenben a személyes. Meglenni meg főleg nem fog senki. Amúgy szerintem a mai falusiak vigyáznak is rá, hogy ne ilyen képet festenek magukról.
2022. aug. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A Kádár-kocka teljesen logikus lépcsője volt a fejlődésnek, a 'régi paraszti kultúra' ez elég nevetséges kifejezés akkor, amikor a konyhában a hokkedlin levő lavórra gondolunk fürdőszoba gyanánt. Fürdőszoba, központí fűtés, bekecs és kucsma nélküli átmenetel egy másik szobába, ablakok nemcsak az udvaron kaparászó tyúkra, ésígytovább. Az építési kölcsön meg olyan kedvező volt, hogy (emlékszünk?) külföldi valami finanszírozási követelésre (Világbank?) az OTP felrúgta a módszerváltás után. A hétvégi betonozás meg malterkeverés után meg pihenni lehetett a munkahelyen. Az lett volna a fura, ha nincsenek ezek a kockákok.
2022. aug. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
37%

ha ilyen ritka igényesek vagytok, miért nem költöztök egy elit beverly hills-i negyedbe...?

ott biztosan nem fogtok lepukkant prolikkal találkozni, mert egy közepesen szerény ház is 13 millió dollártól indul, és akkor még nem beszéltünk a mel gibson birtokáról

2022. aug. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 NTBS ***** válasza:
Igen.
2022. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Az igényesség nem a pénzen múlik. Lomokat tartani az udvaron nem az anyagiak függvénye.
2022. aug. 6. 15:46
 19/24 anonim ***** válasza:
Városon is vannak igénytelen emberek.Talán még arányaiban több is mint falun Úgy látom itt a gyk-n divat lett újabban a falusiak alázása, lenézése, hogy ilyenek-olyanok. Ennek oka az is lehet, hogy jó ideje nincs valós ellenség. Ilyenkor sokan kreálni szoktak, legyen az csoport vagy akár falu, hogy aztán lehessen őket szapulni, savazni akkor is ha semmi okot nem adtak rá. Az emberi természet már csak ilyen.
2022. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Mivel vidéken élek, a vidékről írtam ki kérdést. Pesten sem örülnék, ha az olyan erkélyeket kellene bámulnom szembeszomszéd gyanánt, ahol lomokat meg ilyen-olyan cuccokat tárolna (tudniillik ez is jellemző). Nem kell rögtön megsértődni meg védőügyvédet játszani. A jelenség amiről írtam valós.
2022. aug. 7. 15:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!