Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A ti hangulatotokat is negatív...

A ti hangulatotokat is negatívan befolyálja az átlagos, lepukkant, avitt „falusi” környezet?

Figyelt kérdés

Itt most nyilván nem a nádtetős, tornácos, paraszti kultúrában gyökerező házakra gondolok:D Hanem a kádárkockákra, amiken még azok a múltszázadi sárga redőnyök vannak. Vagy a csotrogány, légszennyező Ifával közlekedő önkéntes tűzoltókra. A limlommal tarkított udvarok, kertek látványa is ilyen.

Ha sokáig teszem ki magam ennek, jönnek a negatív gondolataim az elmúlásról. És fojtóan szűknek érzem a világot.

Nekem ez a tapasztalatom. Ti hogy vagytok ezzel?



#község #falu #vidék #kisváros #progresszivitás hiánya
2019. máj. 20. 21:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
#19 Persze, hogy vannak városon is igénytelenek, meg falun se mindenki az, de most kifejezetten az igénytelenebb falusi környezetről van szó, nem az ilyenekről: [link] de mindenki tudja, hogy vannak ilyenek is azért.
2022. aug. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
21-es, az igényességet egy ilyen street view képpel ábrázolni azért elég vicces: szar út, villanypóznák mindenfelé, egy úgy-ahogy felújított ház, aminek a tulajdonosa nem tudta eldönteni, hogy modern vagy műparasztházat szeretne, így a lehető legigényesebb megoldáshoz fordult: a házat modern módszerekkel újíttatta fel (tető, nyílászárók etc.), mert így azért sokkal olcsóbb, mint az eredetit restauráltatni, de azért a biztonság kedvéért még feltetetett a homlokzatra mindenféle népies motívumot, hogy tudja az arrajáró, hogy azért ez mégiscsak egy parasztház:)
2022. aug. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A villanypózna szükséges rossz, majd ha nem kell, akkor lebontják.

Ha a régi paraszti építészet megmaradt és továbbfejlődött volna, ahogy külföldön, és nem erőszakkal szüntetik meg a szocializmusban, akkor is használnának modern tetőt és nyílászárókat. A múlt nem egy zárvány, nem kell mindennek megmaradnia az 1930-as állapotában.

(Nem az én házam egyébként, mielőtt valaki ezzel jönne, csak random találtam.)

2022. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem inkább az lenne a civilizáció jele, ha a műparaszt nem építené bele a kerítést a bakoszlop két lába közé.
2022. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!