Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen külföldre költözni?

Milyen külföldre költözni?

Figyelt kérdés

Mennyi idő után jelentkezik a honvágy?

Nem terveztek hazaköltözni?


(Főleg messzebb menők érdekelnének, nem Ausztria vagy ilyesmi.)



2019. júl. 11. 22:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs honvagyom mert itt van velem a felsegem.

Ha egyedul lennek akkor lehet hogy lenne honvagyam.

2019. aug. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Németországba költöztem, Augsburg mellé 2 éve. Eddig nincs honvágyam egyáltalán. Szerintem nagyon fontos, hogy ki miért jön ki.

Az én esetemben egy teljesen tönkrement, és mérgező családi/testvéri hátteret hagytam magam mögött elsősorban. Súlyosan bántalmazó családi légkörben éltem, emiatt "depressziós" lettem, otthagytak a barátaim is nagyrészt 30 éves koromra. Mindig ott motoszkált a fejemben ez az "újrakezdés tiszta lappal" dolog.

Nyilván a magyarok mentalitása is közrejátszott nagyon erősen. Két év ittlét után látni, hogy Magyarországon mennyi agresszió ért minden nap. A közlekedésben, az utcán szinte mindenhol. A mindenhonnan ömlő kormánypropaganda, a hirtelen felbukkant "gazdasági üstökösök" nekem egy zavaró- fullasztó légkört jelentettek. Így léptem.


2017 nyarán jöttem ki egyedül ide Augsburg mellé. Nekem nagyon bejött a németországi élet egyelőre. Az agresszió, amit Magyarországon tapasztaltam itt nincs meg. Talán azért, mert itt elsősorban a saját életével törődik mindenki. Nagyon jó és magas színvonalú az egészségügy, kiváló az oktatás, kevesebb a stressz mindenhol, és nem mellesleg sokkal könnyebben megélek az itteni béremből. Nekem nincs honvágyam egyáltalán. Itt megtaláltam a számításomat eddig minden téren, van jövőkép előttem. A hazaköltözést nem tervezem, itt szeretnék élni a továbbiakban.

2019. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!