Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gáznak tartjátok az olyan...

Gáznak tartjátok az olyan embereket akik külföldön alapítanak családot és nem tanítják meg a gyerekeiknek a saját anyanyelvüket?

Figyelt kérdés
2019. júl. 22. 13:20
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem én vagyok a kérdező,csak azt tettem amit te. Rávilágítottalak a hibáidra 🤷🏼‍♂️ És akkor talán rájössz hogy te sem vagy hibátlan, nem kell rögtön okoskodni 😏
2019. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
És azért védem, mert nem követett el semmi ordas nagy hibát, amiért be kell támadni.Abban igazad van, hogy rengeteg olyan van itt,aki brutális helyesírással rendelkezik,azokat nyugodtan javítsd ki. De ha valaki elfelejt egy-két vesszőt,azért nem kell beleállni,mert veled is előfordulhat hogy hibázol. Mint ahogy velem is.
2019. júl. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

"Rávilágítottalak a hibáidra"

Ezt részleteznéd?

Mert én itt csak indulatokat és személyeskedést láttam.

Még mindig úgy gondolom, hogy te vagy a kérdező, mert különben nem tudom elképzelni, hogy mitől lettél ennyire dühös - még azelőtt, hogy hozzád szóltam volna.

Az is érdekes, hogy hirtelen 100%-os lett az írásod. Ez akkor szokott ilyen gyorsan előfordulni ilyen esetben, ha több névről lépsz be és mindegyikről pontozod magad.


Jó, mindegy... hagyjuk. Nagyon nagy szerencse, hogy nem találkozunk az életben. Nem szeretnék a hullaházban ébredni.

2019. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
48%
Paranoiás vagy bácsi. Látszik nem vág az eszed úgy, ahogy előadod magad....... pont azért pontoztak engem föl téged meg le, mert látják az intelligencia különbséget kettőnk között az én javamra. Azért védtem a kérdezőt mert ismerem. De ehhez meg nincs közöd.
2019. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ismerek olyan családot, akik külföldön élnek és a gyerekük már ott született. Illetve a gyerekeik ott születtek. A kérdésre, hogy magyarnak vagy ottaninak érzi-e magát azt mondta az egyikük, hogy ottaninak. Mert abban nőtt fel, azt a nyelvet beszéli mindenhol, iskolában, boltban, barátok között és munkahelyen is. Azért ő, mint második generációs, még beszél valahogy magyarul, de nagyon gyengén, és gondolom csak mert sokat hallotta otthon. Szüksége viszont nincs rá. (Szándékosan nem írtam országnevet, nehogy valakit az befolyásoljon.)


Ami engem illet fölöslegesnek tartom megtanítani, de nyilván ez mindenkinek a saját döntése. Nyilván nem baj, ha megtanul a gyereke magyarul, de előfordulhat, hogy ahogy felnő elhagyja, mert nincs gyakorlati haszna.

2019. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
0%

Azért érdekes, hogy egy az egyben mindenről egészen pontosan ugyanúgy gondolkodsz, mint a kérdező.

Aki amúgy hirtelen eltűnt, amikor te megjelentél, és azóta se jelentkezik.

Arról nem is beszélve, hogy tulajdonképpen miért is jöttél ide?

A kérdés érdekel? Akkor miért nem válaszoltál rá azóta sem?

Ha meg nem érdekel, akkor miért vagy itt?

És hogy jelentek meg 5 perc alatt a 100%-ok az írásaidon?

Olyan emberektől, akik azóta sem írtak egy sort sem?

Mellesleg azóta se járt erre egyetlen ember sem.

Gyanús, hogy csak én beszélek itt a kérdezővel, aki valami miatt úgy érzi, hogy a saját nevén már nem szólhat hozzá.

De sajnos úgy is érzi, hogy bármi áron neki itt el kell söpörnie mindenkit, akinek más a véleménye.

Bármi áron.

2019. júl. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
48%
Drága barátom, elmondanám neked ha nem fogta volna fel a csökött agyad. A kérdezőt ismerem. És nem szeretem ha holmi okostojás kioktat másokat aki ugyanúgy hibázik hogy itt meg ott van helyesírási hiba..... közben neked ugyanúgy ott virít...... és te kezdtél el itt kötözködni úgyhogy húzd meg magad szépen és fogd vissza a paranoiádat! Ő nő én pedig férfi vagyok úgyhogy nyugodjál le szépen és gondold át hogy legközelebb nem kötözködéssel kéne talán nyitni te kis Grétsy László.
2019. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

36-os, te beteg vagy.

Megijesztesz.

Talán ezért nem írok egy ideje. Nem szeretném ha lehúznál a szintedre.

2019. júl. 22. 20:44
 39/47 anonim ***** válasza:

Akkor csak szólok, hogy még mindig nem derült ki, hogy pontosan mit és miért is kérdezel. Ezek után miféle válaszokat vársz?

Ha pedig mindegy, milyen válasz jön, akkor miért akadtál ki rajta?

Amit én írtam, vagy amit Tappancsmancs írt, arra miért nem reagálsz semmit?


Ami pedig a pontozást illeti: ahhoz legálább 4 ember kell.

Aki ír, a saját írását nem pontozhatja.

Kellett tehát legalább 3 másik ember rajtad kívül, aki itt most pontozott - és egyik sem az volt, aki írt.


Szerinted ezek után ÉN mit gondoljak rólad?


Ja, és ha most a "barátod" írna, akkor ezt már az elején mondta volna. És ő akkor is csak 1 ember, nem 4, igaz?

2019. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
48%
Most talán észreveszi hogy nem vagyunk egy és ugyanaz a személy mert egyszerre nem tudnék írni 🤷🏼‍♂️
2019. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!