Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Fejlődök valamit a rajzolásban?

Fejlődök valamit a rajzolásban?

Figyelt kérdés

Már korábban feltettem ezt a kérdést, de kíváncsi vagyok, hogy azóta jobban megy-e nekem ez az egész.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszet..


Megmondom őszintén, én nem nagyon látok fejlődést, akárhányszor befejezek egy rajzot, látom milyen rossz lett. Leginkább anime-manga stílusban rajzolok, de azért nagyon ritkán mással is próbálkozom. Tehát, a posztokat nézve jobbak-e az új rajzaim?


[link]



2019. júl. 28. 09:23
1 2
 11/18 tgt ***** válasza:
69%

Kérdező: Te csak azt tartod reális válasznak, ami megerősít abban, hogy tehetségtelen vagy? Ezt akarod hallani? Elég szörnyű képed lehet önmagadról.

Sajnálom, de nem vagy tehetségtelen. De a tehetség önmagában nem sokat ér. A rajzaidból az derül ki, hogy szeretnél jól rajzolni, foglalkozol a dologgal, de nincs meg a technikai tudásod, és nem tudod, mit is kéne rajzolnod, és hogyan kéne fejlődnöd. Ezek a mangák nem sokat segítenek neked ebben. Ha az elszántságodat és a rajz iránti elköteleződésedet arra használnád, hogy professzionális rajziskolát keress, akkor megtanulhatnál jól rajzolni, és kibontakozhatna tehetséged.

2019. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

# 11

Én csak tudni akarom az igazat, hogy megy-e ez nekem valójában vagy nem. Bár abban igazad van, hogy elég negatív az önképem.


Egyébként lehet hülye kérdés, de most mi is a rajziskola pontosan?

2019. júl. 29. 12:11
 13/18 tgt ***** válasza:
A rajziskola olyan hely, ahol rajzolni tanítanak. Iskola után, vagy hétvégén el tudsz járni, és megtanítanak rajzolni, festeni a kockától az aktig. Van egy csomó rajziskola, szép honlapjaik vannak, keress rá.
2019. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Szerintem jó vagy. Én 12 éves vagyok és eléggé szép rajzaim vannak. Azt mondhatom csak neked, hogy olyat rajzólj ami tetszik. Ami nem azt ne is erőltesd.
2019. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

Ha a kérdezőre rá lehetne mondani, hogy tehetséges, akkor azzal kb. el lennének nyomva a valóban tehetséges emberek.

Ez nem azt jelenti, kérdező, hogy másban nem lehetsz jó. Próbálj ki új dolgokat, kísérletezz. Ez persze nem azt jeleni, hogy szakítanod kell a régi hobbijaiddal, mellette ugyanúgy csináld azt, ami szórakoztat.

2019. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

# 15


Csak már nem tudom mit próbáljak ki.


A rajzolás nem megy, ezt értem. Énekelni nem tudok, az biztos, hangszeren játszani vagy táncolni sem, mert nincs ritmusérzékem. A sportok soha nem mentek, meg egyébként is eléggé utálok mozogni. Írni szoktam néha, de nem mondanám, hogy abban tehetséges lennék. Milyen dolog van még, amit ki tudnék próbálni? (Valószínűleg rengeteg minden, csak nekem nincs ötletem.)

2019. júl. 29. 14:22
 17/18 tgt ***** válasza:
31%
Kérdező: A rajzolás megy, remekül tudsz másolni mangákat. De ha nem tanulsz meg rajzolni más dolgokat is, soha nem fogod megtudni, hogy mire vagy képes. A tehetség nem úgy van, hogy egyszerre csak bravúrosan rajzolsz mindenfélét, hanem tanulni és gyakorolni kell hozzá. A legtöbb nagy festő festőiskolában tanult, sokat gyakorolt, és rengeteg sikertelenség és kudarc után tudott csak valamit felmutatni.
2019. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"17 éves vagyok... Csak azt nem értem, hogy miért mondták nekem régen azt, hogy jól megy. Ráadásul volt köztük egy RAJZTANÁR is. Úgy látszik, semmiben sem vagyok tehetséges."


Anno írtam a másik kérdésed alá.

17éveshez képest gyenge.


"mondták nekem régen"- de az régebben volt, ezt vésd fejbe. Akkoriban korod s társaidhoz képest más szinten rajzoltál. A jelenlegi rajzod is jobb a pálcika embernél, de ennyi éves korodra, ha rendesen gyakorolsz/fejlődsz nem itt tartanál.


A 11 éves kis tanitványom jobban rajzol jelenleg. (nem bántásnak)


A rajz tanulás/fejlesztés nem abból áll, hogy néha napján előveszek egy lapot egy évben párszor.


Az biztos: 17 éves vagy és nem művészetibe mentél tovább tanulni, ott már rég más szintet értél volna el.


Mivel foglalkozol?


Egy alkotót az is befolyásolja milyen munkát végez a kezével pl fizikai vagy gyári munka teljesen megöli a kéz finom berögzült mozdulatait, mivel más módon mozognak az izmok.


Erre figyelmeztetett minket anno tanárom is.


"volt köztük egy rajztanár is"

Ha nem művészetiben tanít vagy minimum hirneve sincs...nos olyannak szavára ne adj.

Bárki lehet rajztanár, főleg általános iskolákba 😂


S ne feledjük az is régen volt s kicsi korodhoz, társaidhoz képest még mindig jobb voltál.


Mi hiányzik belőled?

Minden olyan tudás a rajzzal kapcsolatban, amik garantálják a fejlődésedet.


Vonalkezelés, befoglalóforma, szerkezeti rajz, anatomia, áb.geometria, napi 2-3 óra gyakorlás.

A tónusba, színezésbe bele se kezdjünk, míg a felvázolás arányosan nem megy!


3 éven át kockákat, téglalapokat s a vége fele haladtunk a koponya rajzokig, kisebb csendéletekig.


Utáltam, de megérte így visszagondolva idősebb fejjel.


Akiknek minimális érzékük is van azt lehet felfejleszteni egy bizonyos szintig.

Az pedig más kinek mennyire áll rá az agya s keze. + gyakorlás.


Elhordhatod magad minden "tehetségtelennek", de nézz őszintén magadba: Hány órán át gyakorolsz egy évben???


Pl napi egy órával 365 órát gyakorolsz s hozzáteszem: Napi egy óra lótúró. Minimum 2-3 kell.


Semmi rajztudás (arra értve pl hogyan kell vázolni stb) nélkük is fejlődnél, ha időt szántál volna rá.


Nem késő, sohasem az, csak idősebb fejjel nehezebben fogod elsajátítani, de nem lehetetlen.


S merj mással is foglalkozni.

Ha közelben laknál téged is beültetnélek rajzolni tanulni.


Elég ha az alapokat felfogod s onnantól magad is tudod fejleszteni.


Pl ceruzával hogyan és mit kell mérni, miket kell hogy észrevegyél. Befoglaló forma stb.


Gondold át, nézz magaddal szembe:

"mindent megtettem a fejlődés érdekében?"

Majd döntsed el:

Mit szeretnél a rajztól? Minek rajzolsz?


"tehetség" - ebben szeretnél tanulni/dolgozni? Vagy csak hobbinak?


A siránkozás "semmihez nincs tehetségem" - őszintén miket próbáltál eddig ki igazán?


Olyan van hogy "tehetségtele", de pl ha valamiben picit is jobb az ember azt tudja fejleszteni s elsajátítani.


Minden ember valamilyen formában valamihez ért, az más kérdés:

Mennyire ismered önmagad?


Tudnék mesélni ezekről a témákról egy finom süti mellett a társaságodban 😊

Önismeret nagyon sokat segít.


Nem feltétlenül kell pl rajzban tehetségedet kutatni, vannak kik más-más formában találtak önmagukra s élvezik azt.

Pl: Tehetséges beszélőkéje van üzleti érzéke ismimnek - bárkinek bármit elad, pedig csak szövegel.(szoktam neki adni új termékeket, mindig elkel s keresnek is)

Valaki szervezésekhez ért, gyorsan olcsón és rendezetten ügyeskedik.


Van asztalos ismerősöm, aki ügyes precízen dolgozik fákkal; viszont ennek ellenére nem ment az üzlete: Véletlen futottunk össze (sokszor nem vagyok otthon) s beszélgettünk.


Kreatív és olykor turakodó, kutakodó vagyok. Elmondta nem megy az, amivel foglalkozik. Elővettem 2 lapot tele vázlatoltam ötletekkel s mondtam "ne megszokott sablon asztalos legyél".

Elmagyaráztam mi módon tálalja a munkáit, a kíváncsi tekintetű emberekhez mertem oda pofátlankodni s zavarni pár percet a kávézóban.

Amelyik termékrajzok több pontot kaptak azokat kivitelezte az ismim.

A tulajt ismertem s csináltunk kis plakátot +fb on kirakták. Lett vevő s ívelt felfele.


Ezt azért írtam le, mert lehet valaki valamiben ügyes, de vannak olyan esetek, ahol nem tud/nem is gondolkodik az ember "nah hogyan tovább". Kell egy löket.


Ahogy vannak olyan emberek, akik szeretnek felettes nélkül a maguk ura lenni és vannak akik képtelenek irányítás nélkül bármit is csinálni.

S van a határeset, ahol kis beavatkozás kell.


Nekem anno a korodban napi 10-13 tanórám volt 😂 mellette pedig több hobbim is különböző művészeti ágon is +edzés.


Szóval azt hallani se akarom "nekem van életem" "nincs időm" kifogást.


Szánj időt magadra és a rajzra is, ha igazán érdekel!


Sok sikert és fel a fejjel!

Biztos megtalálod magadat, ha tényleg keresed is.

2019. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!