Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Örülnék, ha valaki megmondaná,...

Örülnék, ha valaki megmondaná, hogy miért és mitől rossz a versem. Szóval? 18L

Figyelt kérdés

Van önkritikám. Tudom, hogy rossz, amit írtam, de nem tudom miért. Valaki megmondaná nekem, hogy mi hiányzik a versemből?


Búval Derülve


E világból kiestem már rég

Kitaszított lettem? Ugyan...

Csak kitagad engem az ég

S felégett előttem az utam.


Ellentéteim közt bolyongok,

Keresem leghűbb barátom

De vajon mit is gondolok?

Hisz magamat sem találom.


Akár csak egy üldözött vad

Úgy menekülök én mostan

Eltűnök, s a lelkem marad...

Vagy talán nem is voltam?


Eltévedtem saját elmémben

Megfejteném ezt a világot,

De önmagamat sem értem

S lassan semmivé válok...


Nem lelek már békességre

Katlanban él meghűlt lelkem

Sem öröme, sem ékessége

Nincsen e világnak bennem.


Itt vagyok, távol magamtól,

Mégis a mivoltomhoz közel

Egyre messzebb a Naptól

Ottan, ahol a csillag átölel.


Már nem lehetek soha más,

Csak egy megbukott ember,

Kit elvisz messzire a sodrás

S lassan megfojtja a tenger.


Csak szeretetre vágyódtam

Egy fájdalom, ennyi voltam

Szebbet, jobbat álmodtam

Mégis mind-mind valótlan.


Eltűnök eme idegen világból

Melyet fény jár körbe-körbe,

S abban már nem is pislákol

Kinek se sorsa, sem öröme.


2019. okt. 26. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem állítom, h rossz...

De szerintem a rímelésre való törekvés nem túl eredeti dolog.

2019. okt. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert a mondandót alárendeled a rímfaragásnak, ezért néhol teljesen értelmetlen. Túl hosszú, nincs íve, nem használsz költői képeket, nincs ritmusa. Egy kamaszos borongás az egész. Tanultál irodalmat? Próbáld használni a tanultakat.
2019. okt. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a rímekre állsz rá, ritmusa meg nincsen. Ahol van, ott gyorsan megtörik. És ez zavaró, nem jön át a mondanivaló.
2019. okt. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Ez egy igaz vers.

Nincs vele semmi gond.

Tragédiája annyi, hogy

egy hazug világba íródott.

2019. okt. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jó vers. A képek is szépek benne. Néhány rím erőltetett, de nem sok, néha megtörik a ritmus, de az sem akkora baj, bár pont az utolsó versszaknál feltűnőbb. Ami a baj lehet vele, hogy majdnem minden versszak ugyan arról szól, hogy keresed a helyed a világban, de még azt sem tudod ki vagy te benne. Végül is ezt járja körbe minden szakasz. És így igaz, hogy tényleg nincs valami nagy íve az egésznek, de a verseket nem irodalomkönyvek írják, hanem emberek. Te megengedheted magadnak, hogy ne ívelj ha nincs rá késztetésed, lehet monoton, mindig a versszak végén lefutó sorokkal, lehet teljesen passzív az érzelmi hullámzás, mert ez is egy hangulat. De az egész vers mondanivalója a 3. 4. 6. 7. 8. versszakok nélkül is át lenne adva, bár ezek sem rosszak, csak így egymás után túl soknak hat, hogy nagyon hasonló érzéseket fogalmaznak meg más-más képekkel.
2019. okt. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tgt ***** válasza:
64%
Tetszik a versed. Jól gondolom, hogy szereted Pilinszkyt és József Attilát? Mintha érezném a hatásukat. De ez nem baj, a legnagyobbaktól lehet tanulni.
2019. okt. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok nagy versfaló, de azért leírom.


Amikor elkezdtem olvasni, nekem kicsit a Frédi és Béni jutott eszembe, ott voltak ennyire rímekre kifaragott "egysorosok". És az egész vers kicsit ilyen, se eleje, se vége, csak "egysoros" gondolatok jönnek egymás után.


Kicsit hasonlóak, mint a Facebookon a csücsörítős-csöcskidobós képek alá kiírt idézetek. Fájdalmat akarnak átadni, de mégsem hiszi el őket az ember.


Illetve nyelvezetében is nekem túl régies, ami valahogy nem illik egy 18 éves lányhoz meg a mai világhoz.

2019. okt. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én már régóta írok, szoktak kritikàkat is kérni tőlem.

Először is a címnek mindig csak a kezdőbetűje nagy, ha több szó akkor is csak az első szó kezdőbetűje nagy, kivéve ha például egy ember neve.

A ,,mostan" szót már nem nagyon használjuk, van még olyan költő aki használja, de az más téma, az nem tegnap kezdte.

,,Akár csak egy üldözött vad

Úgy menekülök én mostan

Eltűnök, s a lelkem marad...

Vagy talán nem is voltam?"

Mi nem voltál?

És nem kell ennyi ,,..." Minek? Meg tudod indokolni, hogy miért kell?

Igazából ezektől eltekintve nem rossz, tudnàl fejlődni, szóval hajrá!

2019. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kevéske rímtelen faragvány;)
2020. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!