Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vélemény? Csak az igazat!

Vélemény? Csak az igazat!

Figyelt kérdés

Hová tűnt a kalamáris?

(adoma az újbor tiszteletére)


Karcolnék adomát selymes pergamenre

szendereg már a Nap, csillagol az este.

Mártanám pennámat, hol a kalamáris?

(Tentát töltött bele már a nagyapám is.)


Betűket rajzolnék, elveszett a pennám,

dúl-fúl jóasszonyom, szeme tüzes vellám:

"Dunyhaország várja az ágyában kendet!"

Arcon csap intelme: "Ismeri a rendet!"


"Halkuljon el kegyed! Szava lelkem marja!

Indulok aludni, majd ha kedvem tartja!

Szép szókat keresek, rigmust kéne vetnem,

feküdjön magába ma este szép szentem!"


Csonkig ég a gyertya, csak nem jön gondolat,

peregnek a percek, szikkasztják torkomat.

Kemence gyomrában venyigetűz lángol,

újbor heve szédít, simogat a mámor.


Abba kéne hagyni, (pedig el se kezdtem),

Krisztus kiforrt vére vígan szegte kedvem.

Jaj! Elveszett pennám, s kalamáris hol van?

Elfogyott borom is, lefekszem hát szomjan.



#vers #ízes magyar szavak
2019. dec. 20. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
jó lett. Nekem tetszik.
2019. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tök jó! Mintha nem is ebből az évszázadból lenne.
2019. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jó!
2019. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tetszik az a szó, hogy kalamáris, olyan jól csengő.
2019. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves mirőlszól!

Ez a másik oldalam, itt nem öncélú az írás, mint a "Csak úgy"-ban, mégis magamról szól. úgy kétszáz évvel ezelőtti nyelvezettel.

Ha reklámozhatom magam, tegnap feltettem ugyanide a "Csíkok között" kezdetű írásomat is, ajánlom azt is figyelmébe.

Űdv.

2019. dec. 20. 19:46
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez olyan szép és jó, mintha Arany János írta volna! Még utána is kerestem, hogy nem találok-e valami hasonlót. De nem találtam. Gratulálok!
2019. dec. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Valóban a felező tizenkettesek miatt lehet.

Megtisztelő, hogy Arany János költészetéhez hasonlítatott az én fércmunkám

Üdv.

2019. dec. 20. 21:00
 8/14 anonim ***** válasza:
#5 Olvastam, oka volt hogy nem véleményeztem, másra vonatkozott a kérdés. Egyebként ha 3-ból egy vers sikerül, az nem olyan rossz arány. Nagy a szókincsed, látszik hogy sok verset olvastál, ez mind jó irányba viszi amit csinálsz. Ez pl. egy viccesebb vers, jobban sikerült, több van benne a saját erzéseidből mint a másik kettőben. Nekem azért tetszik jobban. De ne érezd úgy hogy nekem kell bizonyitanod vagy bárki másnak, ne azért akarj verset írni, hogy jó versnek gondolják.
2019. dec. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Elsősorban magamnak kell hogy megfeleljek, ha másoknak is tetszik, az öröm.

Nem most kezdtem az írást, de ha érdekli életművem egy része, a vers címét a google-ba írva megtekinthetőek egy irodalmi portál oldalain.

Tisztelettel.

(nem MI)

2019. dec. 20. 21:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocs, de így tényleg nem találom, nekem mást dob ki a kereső. Tényleg olyan bántó volt az MI? Pedig nem bántásnak szántam, nagyon fejlett programok vannak, amik utánozni tudnak emberi műveket. Pl. fényképek alapján teljesen élethű, sohasem létező emberek fotóit szerkeszti meg. Az Ákos szöveg-generátor ehhez képest sokkal egyszerűbb, de ott is össze lehet hozni véletlenszerűen olyan sorokat amik jobbak mint Ákosé. Ezt mondtam az első versnél, hogy sok olyan szó és kifejezés van benne, ami költői képnek szép, formailag, szerkezetileg mindennek megfelel a vers, de az ember nem szokott úgy érezni, hogy a dermedő vágy pozitív irányba vinné a cselekményt. Pedig jól hangzik, csak nincs mit átérezni rajta. Egy program ezt nem érti, egy ember igen. És tényleg vannak nagyon megtévesztő programok, amik simán átmentek azokon a teszteken, mikor emberekkel beszélgettek, és az emberek azt hitték tényleg egy másik emberrel írogatnak egymásnak. Egyszerűen csak ez jutott eszembe arról a versről, és az volt a kérdés miért tetszik vagy miért nem.
2019. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!