Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem adsz igazat egy hívő...

Ha nem adsz igazat egy hívő embernek miért veszi sértésnek?

Figyelt kérdés
2018. febr. 14. 13:42
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
79%

Egyszerűen felesleges vallásos emberekkel olyan dolgokról beszélgetni, amiről már előre borítékolható, hogy világnézetük miatt csak konfliktus lesz.

(Pl. evolúció-teremtés, szexualitás)

2018. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

ma 13:49


Csak az a baj normálisan el beszélgetsz ő el mondja a nézeteit oké minek vitatkozni örülök ha ő jól érzi magát,aztán el mondod a saját nézeteid és egyből jön az nem úgy van meg olyan nem létezik,aztán csodálkozik ha az ember vissza vág vagy még jobban el távolodik.

2018. febr. 14. 13:56
 3/37 anonim ***** válasza:
48%
Ne általánosítsatok, ahogy ateista, úgy hívő emberek közt is van ezer féle. Én hiszek Istenben, és igen, pl a szexualitással én vártam az esküvőig. Ettől függetlenül senkibe nem szeretném ezt belemagyarázni, hogy csak így a jó. Sőt, ha eljut odáig, szeretném, ha a kislányom is merne tőlem segítséget kérni és szívesen veszek neki óvszert vagy elkísérem dokihoz... Azért, mert nekem valami nem fér bele, nem kell, hogy másnak se... 😊
2018. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
75%
Hívő és hívő közt is nagy a különbség. Én kereszténynek tartom magam, mégis egy csomó minden van, amin én is tudok vitatkozni más vallásos emberekkel. Én pl nem vártam az esküvőig a szexszel, bár ettől még csak a férjemmel feküdtem le, mással nem.
2018. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%
És mi értelme egymást bármiről is győzködni? Az eltérő világnézet szerintem csak párkapcsolatban lehetne probléma. Gyereknek már vallásos szülőt győzködni is felesleges.
2018. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem, mindenki abban hisz, amiben akar. Egyébként ez fordítva is tapasztalható: amikor ateisták győzködik a vallásos embereket arról, hogy nevetséges dolog hinni Istenben, stb. Elég, ha csak itt a GYK- n körülnézel a "vallás, valláskritika" rovatokban.
2018. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
65%

Én ezt pont fordítva tapasztaltam.

Igen, tudom, hogy vannak önjelölt térítők, és a hátamon feláll tőlük a szőr, de vannak annyira okosok, akiknek ha csak annyit mondasz, hogy "talán van Isten", akkor már csípőből lehülyéznek és megmondják, hogy nem létezik, ne higgy benne, mese az egész.

Ahogy nekem nem fáj, ha valaki nem hisz Istenben (vagy egy egészen másmilyen Istenben vagy felsőbb erőben hisz), és maximálisan tiszteletben tartom a másik hitét vagy nemhitét, úgy én is szeretném megkapni ugyanezt a tiszteletet, de az ateisták egy része olyan, mint a legbigottabb vallásos aggszűz, csak a másik oldalról.

2018. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként erre, 6- os a legjobb példa.
2018. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt csinál, amit akar, abban hisz, amiben akar. Én sem győzködöm, ő se győzködjön, és maradjunk is így.
2018. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
70%

Különben nem teljesen értem, hogy miért terjedt el ennyire az a tévhit, hogy aki vallásos, az kötelezően kreacionista. Mikor Ferenc pápa az evolúcióról beszélt, akkor a média úgy hozta le az egészet, hogy "a katolikus egyház halad a korral, végre elfogadják az evolúciót" etc. Az igazság az, hogy XII. Piusz az 1950-ben kiadott Humani generis enciklikájában tisztázta, hogy nincs ellentmondás a teremtés és az evolúció között. Ma inkább neoprotestánsok, illetve műveletlenebb hívők vallják az evolúciót.


Egyébiránt az a véleményem, hogy ha valaki buta, teljesen mindegy, hogy vallásos-e, vagy ateista. Úgysem fogja tudni elfogadni más véleményét, egyáltalán csak megérteni se próbálja. Voltak a történelemben nagyszerű vallásos emberek (Tolkien, C.S.Lewis, II. János Pál), ahogy nagyszerű ateisták is (Hawking pl), de rájuk sosem volt jellemző, hogy erőltették volna a nézeteiket másra. Szóval szerintem ez tényleg nem attól függ, ki mit vall.

2018. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!