Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Restaurátorok! Elképzelhető,...

Restaurátorok! Elképzelhető, hogy igazat mondott?

Figyelt kérdés

Van egy restaurátor ismerősöm,de nem is a személye a lényeg.Kicsit meglepődtem pár dolgon,de mivel tájékozatlan vagyok,így inkább kérdezek.


1.) Létezik,hogy egy restaurátor kötött munkaidőben,napi 10 órát dolgozzon? ( 8-18-ig)

Én azt hittem,szabadúszó szakma úgymond..és nincs kötött munkaidő...


2.)A másik,hogy restaurátoroknak is van munkavédelmi oktatás (nem tudom pontosan a nevét) amin meg kell jelenniük ?..


3.) Egy restaurátor tánciskola falát is bevakolja,ha az egy kicsit már "omladozik" ? ( tesójának van tánciskolája,és ott segített,mert a fal egy picit viseltes volt egy-két helyen..)


Csak megfordult a fejemben,hogy nem restaurátor,hanem max.valami segéd..mondjuk restaurátor segéd,vagy nem tudom...mert azt meg pláne nem hinném,hogy falat is "javít" egy restaurátor...olyan segédmunkás szagú ez...szerintetek ?


2013. márc. 24. 00:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
elvileg festményeket restaurál..
2013. márc. 24. 00:13
 2/13 A kérdező kommentje:
4.) És nála úgy működik,hogy a főnöke(eleve úgy tudtam,nincs is főnök..) felhívja,hogy szia,van itt meg itt egy munka,jössz velünk ? Ha rövid a munka,akkor hotelben szállnak meg (4fő),ha hosszabb munka,akkor apartmant bérelnek nekik.
2013. márc. 24. 00:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A festmény restaurálás nem feltétlenül a falon keretben függő képekre vonatkozik . Ha pl. templomokban lévő freskókat , seccókat restaurál , akkor elképzelhető az általad leírt munkatempó és helyzet is . Ilyenkor ahhoz is kell érteni , hogy a falat hogyan kell feljavítani . A 10 óra is összejöhet , mert ezek a munkák mindig szoros határidőhöz kötöttek .
2013. márc. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igen,freskókat is restaurált.köszönöm!
2013. márc. 24. 11:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak vállalkozó restaurátorok (többnyire magánemberek, cégek képeit tartják karban) és vannak alkalmazott restaurátorok (ők vannak sokkal többen, minden nagy múzeumban). Az alkalmazott egyes esetekben kötött időben dolgozik, máskor pedig a körülmények határozzák meg a munkaidőt. Hogy az mennyi, függ a személy elhivatottságától. Nemcsak restaurátorok dolgoznak önként 10-14 órát is időszakonként. Ezt parancsra nem lehet, mert katasztrofális lesz az eredménye.

A restaurátor időnként elképesztő körülmények között dolgozik, továbbá sokszor veszélyes anyagokkal. Persze, hogy erre fel kell készíteni a saját érdekében (nevezheted munkavédelmi oktatásnak is, ők nem mindig így hívják).

Egy restaurátor - mint bárki más - akármilyen munkát is képes elvégezni. Lehet, hogy a tánciskola falán van egy értékes alkotás, de lehet, hogy egyszerűen csak segít.

2013. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm szépen a választ:) Akkor ezek szerint nem kamuzott.


Esetleg van ötletetek arra,hogy milyen ajándéknak örülne egy restaurátor? Már pár hónapja ismerkedünk,de még nem vagyunk egy pár,lassan de biztosan haladunk..nincs se szülinap se semmi,csak szeretnék neki örömet szerezni..de ez a restaurátor dolog annyira távol áll tőlem,nem tudom,számukra mi az "etalon"..

Én 29/L, ő 34/F és Olaszországban restaurátor.

2013. márc. 24. 12:13
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha ajándékot akarsz adni restaurátor barátodnak, feltétlenül valami új, strapabíró, karc és- időjárásálló dolgot adj neki :D Legjobb az elronthatatlan és tönkretehetetlen titánöntvény :D.


Üdv R.

2013. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamilyen magyar művészettörténeti könyvet ajándékozz neki .
2013. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

a magyar művészettörténeti könyv jó ötlet :) csak mivel olasz,így nem biztos,hogy megérti :) bár a képek adottak :)


semmiképpen sem szerettem volna kellékeket venni,amiket ugyan használ nap mint nap,de csakis egy restaurátor tudja,hogy neki éppen miből mi és milyen kell..azzal tuti mellé lőttem volna.


Még arra gondoltam,mivel nagyon szeret múzeumokba járni,így gondoltam pluszban elvinném itt Magyarországon egy-két helyre.

2013. márc. 24. 23:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Munkácsy ecseteket

:D én imádnám...

2015. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!