Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Normális, ha rajzolok, de nem...

Normális, ha rajzolok, de nem akarok túl jól rajzolni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 3. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Az
2020. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt fejtsd már ki, mert érdekel.
2020. febr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Normális. Félsz, hogy nem rajzolsz elég jól, de lusta is vagy változtatni rajta, úgyhogy inkább nyugtatod magad azzal, hogy nem is akarsz jól rajzolni, nehogy szembe kelljen nézni a dologgal.
2020. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem. Tényleg nem akarok túl jól rajzolni. Aztán azt várják el, hogy még több ilyet csináljak és már nem lesz lehetőségem csak úgy firkálni.

Grafittal tudok csak és azzal úgy se tudok olyat csinálni, ami igazinak néz ki.

Meg az olyan béna, hogy gyakorlom egyeneseket, aztán egy kockát, aztán tónusokat, aztán egyszer talán tudok rajzolni egy almát. Nincs valamiért türelmem ehhez és mindenki csak hiszi, hogy realisztikusat akarok rajzolni és valóság alapján, de nem akarok. A valóság úgy is megrémiszt, minden amit látok: az árnyékok, a felhők, a sötét, az emberek, minden olyan ijesztő. Ezt kellene nekem visszaadnom papíron? Mi értelme ennek az egésznek?

2020. febr. 4. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Köszönöm, hogy kifejtetted. Nos akkor válaszolok a kérdésre: Nem, nem normális, mentális beteg vagy.
2020. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem viszonylag jól rajzolok. Ez nem akadályoz meg a csak úgy firkálgatásban.


Elvárják. Ki várja el? Azt és annyit rajzolsz, amit és amennyit akarsz.


Tájképet? Egy tál gyümölcsöt? Shreket harisnyatartóban?


Hajrá.


Ha meg azzal nyaggatnak, hogy "jaj te olyan ügyes vagy, rajzolj nekem valamit!", és te nem akarsz neki ingyen rajzolni, akkor arra az a válasz, hogy "nem" vagy "oké, mennyit szánnál rá?"

2020. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen neked nem a realista ábrázolás a stílusod.
2020. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Normális. Rengeteg zenész van, aki nem tud kottát olvasni, és nem akar tisztábban énekelni, vagy pontosabban játszani a ritmusokat. Mert nem mindig ez a lényeg. És a művészetben nem feltétlenül a precizitás, a valósághű ábrázolás, vagy a harmóniáknak megfelelő szín vagy hang vagy forma kombinációk a lényegesek. Hanem pont az, hogy bármit is csinálsz bárhogy, azzal kifejezésre tudsz juttatni valamit, és ez felfogható mások számára is. Ha fel tudsz mutatni egy szintet a művészetben, nem kell megfelelni elvárásoknak. Mostanában sok Picasso művet nézegettem. Rengeteg munkája olyan, mintha egy ügyesebb kezű gyerek rajzolta volna. Mégis zseniális.
2020. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából szánalmas vagy ezzel, és ez jó, mert ha nem akarsz szánalmas lenni, akkor van okod változtatni.


Azért szánalmas, mert egy érzelmi kompromittáció rabja vagy, ami korlátoz és amivel korlátozod magad. Ha csinálsz valami jót (pl. alkotsz, itt ez a rajz), akkor csináld rendesen. Nem ciki jónak lenned. Ciki az, ha görcsölsz azon, mi van, ha jó vagy valamiben.

2020. febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, az emberiség 99.99%-a ezt teszi.
2020. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!