Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Most akarok elkezdeni komolyab...

Most akarok elkezdeni komolyabban rajzolni és milyen grafitokat szerezzek be vagy szénrudakat?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Keresd meg magadnak azt az eszközt, ami illik a stílusodhoz, vagy az elképzelésedhez.


A márka legyen jó, pl Bruynzeel-Sakura, vagy Derwent. Ezeket csak művészboltokban lehet kapni, az írószerboltok grafitceruzái ócska vackok, műalkotásra nem jók.


Ha még kezded, vedd meg a teljes szett cerkakészletet, kezdve 2H-tól 8B-ig, próbálgasd őket. Szénrúdból 2 féle vastagság megteszi, de kapható préselt szén is (én ezt nem szeretem,de van, akinek bejön.)

Vagy conté-kréta...


A papír, amire veted, sem mindegy, milyen, ugyanaz a szénrúd tök máshogy viselkedik különféle papírokon.


Sok sikert!

2010. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az előző jókat írt és ha nem vagy ceruza párti meg szén típus sem akkor pittet vegyél az nem annyira koszol mint a szén, de a hatás hasonló
2010. okt. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én márkákból a Cretacolort és a Faber-Casstell-t szoktam ajánlani, mert nagyon jó minőségűek és tartósak.

Papírokból ceruzához a Dipát javaslom, szénhez/pasztellhez/pittkrétákhoz pedig a Fabrianot.

2012. jan. 2. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!