Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Érdemes művésznek tanulnom,...

Érdemes művésznek tanulnom, ha nem akarom, hogy élethűek legyenek a rajzaim?

Figyelt kérdés

Meg nem is vagyok jó benne (legalábbis azt mondják).

Talán rajzfigurákat tudok, tudom álmomból felkeltve a test meg az arc arányait, de szerintem azt nem vennék komolyan.

Folyton mások képeit nézzem, azon gondolkodva, hogy talán így kellene rajzolnom. Csak én nem szeretek se látottak alapján, se élethűen rajzolni.



2021. jan. 18. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kellene élethűnek lennie a rajzaidnak?! Nézz már meg egy Picasso-t.
2021. jan. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem kell, de a többség úgy rajzol.
2021. jan. 18. 15:00
 3/7 anonim válasza:
100%
Nem azok futnak be művészként akiknek a rajzai olyanok mint a többié
2021. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
50%

Érdemes. Hidd el, nem az a lényeg, hogy élethű legyen, vagy olyan legyen, mint a többieké, hanem hogy különleges, kreatív legyen. Az művészsulikban is főként az egyéniséget, a stílusos személyeket keresik, nem azokat, akik ugyanolyanok. Szerintem vágj bele, de az elején ne várj hatalmas sikert, hiszen mindennek idő kell, hogy beinduljon.

Hajrá, szurkolok neked! ^^

2021. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha ellesem másoktól a rajzolást, akkor ugyanolyanok lesznek a rajzaim, de lehet, hogy tévedek.
2021. jan. 26. 18:11
 6/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Igen, érdemes művésznek tanulnod!


Nem kell realisztikusan rajzolnod, hanem ismerned kell az alapokat és a technikákat. Sok művész nem realisztikusan alkot, de ismeri a “szabályokat” (mert a művészetben is akad némi, de azok nem szent írások). Éppen ezért van az, hogy egy sajátos világot tud megteremteni a műveivel.


Ha ellesed másoktól a rajzolást, akkor nem fogsz pontosan ugyan olyat alkotni. Képtelenség, mert mindenkiben van egy sajátosság ami látszik a műn. Maximum a technikák (pl.: az ellesett rajz vonalvezetése, árnyékolása, formaságai) lesznek ugyan olyanok, amitől a “másolás” illúziója keletkezik. Ez a jövőben változik, mert ezeket elhagyod/más technikák felé nyitsz.


Semmiképpen se tegyél le a célodról azért, mert nem a megszokott dolgokban gondolkodsz. Lehet, hogy pont emiatt leszel befutott, nem lehetetlen.


Remélem, hogy tudtam neked segíteni!

2021. febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De nem akarok befutni vele, csak hobbiból csinálom.
2021. febr. 20. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!