Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van közöttetek valaki, aki...

Van közöttetek valaki, aki komolyabban, elmélyülten tanulmányoz hindu iratokat, akit érdekel ez a vallás, bármelyik irányzata?

Figyelt kérdés
Szeretném ilyenekkel felvenni a kapcsolatot, ha van ilyen.
2009. okt. 10. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

szia


én próbálom tanulmányozni a Védákat, határt csak a lustaságom szab neki :( most is olvasni készülök a Srímad Bhagavatamot, vaisnava, azaz Krisna hívő vagyok. ha bármilyenkérdésed van, akkor nyugodtan írj nekem,


"A védikus szentírások tartalmazzák mindazt a transzcendentális tudást, amely Isten megismeréséhez szükséges. Isten megismerése nélkül nem ébredhet vágy a szívünkben arra, hogy elérjük Őt – ha pedig nem vágyunk Krisna elérésére, akkor továbbra is csupán az anyagi világ élvezetére tudunk törekedni, magasabb rendű cél nélkül.


A szentírások mutatják be az élet célját, és hogy miként érhetjük ezt el. Mindezek mellett a védikus írások közvetlenül Istentől erednek, vagyis transzcendentálisak, ezért pusztán rendszeres hallgatásukkal, olvasásukkal automatikusan tisztulunk, azaz fejlődünk a lelki életben.


A Krisna-tudat vallástörténeti szempontból a hinduizmus része. A hinduizmus gyűjtőfogalom, India azon több ezer éves vallásait foglalja magában, amelyek a védikus irodalmon (India ősi szanszkrit nyelvű szentírásain) alapulnak. A vaisnavizmus, vagyis Visnu, illetve Krisna-hit a hinduizmus legősibb, legismertebb és legelterjedtebb irányzata.


A védikus szentírások közlései szerint a Krisna-tudat vallása egyidős a világ keletkezésével, hiszen magától Istentől, Krisnától származik. A tanítások ősidők óta mesterről tanítványra szálltak alá, s körülbelül ötezer évvel ezelőtt jegyezte le őket Vjászadéva, Isten inkarnációja.


A védikus írások legfontosabb részei teológiai kérdésekkel foglalkoznak: valódi önvalónk feltárásával, Isten mibenlétével, az anyagi világ törvényszerűségeivel és az emberi élet végső céljával.

A transzcendentális tudás mellett a védikus írások világi témákat is tárgyalnak, így pl. az orvostudományt (Áyur-véda), a hadtudományt és a politikát (Dhanur-véda), a zene tudományát (Gándharva-véda), az építészet tudományát (Szthápana-véda), az asztrológia és a csillagászat tudományát (Dzsjotisa-véda), és így tovább. A védikus írások az anyagi és a lelki tudás legősibb, Istentől származó gyűjteményei."


szívesen válaszolok, ha írsz nekem :)


minden jót!


üdv :)

2009. okt. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gouranga!:)

De jó 'összefutni' itt. Én egyelőre a Bhagavad-Gitat olvasom. De szeretném beszerezni a SB-ot is, vagy legalább egy-egy kötetét (bár ez utóbbi egyáltalán nem rövid terjedelmű, tudom - 12 kötet kb.).


Örülnék, ha tudnánk kommunikálni valamilyen formában. Lehetséges ez?:)


Addig is a legjobbakat!

Hari!

2009. okt. 15. 15:07
 3/3 anonim ***** válasza:

hari, huha bocsi a késői válaszért, de úgy látszik,. ha a kérdés feltevője válaszol, azt nem jelzi ki...


szóval szívesen válaszolok bármire, meg beszélgethetünk is bármi, sőt könyvet is tudok neked szerezni (baráti áron :-) )szóval ha bármi van csak szólj, ja és ha budapesti vagy akkor meg is tudnálak vendégelni egy ebédre/vacsorára a Govinda Vega Sarokban dolgozom....de részletekről sztem inkább más fórumon. email címem: nepolit@gmail.com


és bocs a késői válaszért de elrejtőzött a válaszod :(


remélem írsz azért :)

2010. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!