Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan fejezitek ki magatokat?

Hogyan fejezitek ki magatokat?

Figyelt kérdés
Én rajzolni szoktam. Művészetibe járok, de nem igazán tudom kifejezni magam. Ezt úgy értem hogy vannak olyan dolgok a fejemben amiket szívesen megvalósítanék viszont nem megy. Eldöntöm hogy most sikerülni fog, leülök az asztalomhoz egy ötlettel ami a fejemben nem is olyan rossz, de megvalósítani már nem tudom. Olyan mintha egy nagy káosz lenne a fejemben miközben rajzolok és ezáltal nem látom a dolgokat amiket rárakhatnék egy lapra. És az lenne a kérdésem hogy ti hogyan csináljátok ezt a folyamatot? Nektek is káosz van a fejezetben? Ha igen akkor hogyhan tudjátok megvalósítani azt amit akartok? Olyan is írhat nyugodtan aki nem rajzol vagy fest hanem egyéb más művészettel foglalkozik (pl zene, vers írás...)

2022. ápr. 11. 18:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is baj lehet hogy nagyon a tökéletességre törekszel. Ha van egy ötleted, azt nem feltétlenül kell ugyan úgy lerajzolnod ahogy elsőre kitalálod.

Én is rajzolok és hiába van egy teljes alakos portré ötletem, erdei háttérrel és mókusokkal, ha félúton rájövök hogy a teljes alakos kép hülyén nézne ki, és hogy nem tudok mókust rajzolni.

Szóval nem kell mindig a tökélesre törekedni, ha kell hagyd el a mókusokat és cseréld le őket kacsákra, vagy ilyesmi. Ne akard tökéletesen lerajzolni elsőre ami a fejedben van.

Próbáld meg részletekre bontani hátha úgy könnyebben, kicsit rendszerezni a gondolataidat. Elsőnek nagyvonalakban legyen meg avázlat, aztán szépen próbáld meg kibogarászni az apró részleteket is. Majd mondjuk koncentrálj csak az ember kezére, keress referenciát, ötleteket, színkombinációkat hozzá. Aztán mehetsz tovább szépen sorban. Ezzel külön kis részekre bontod a műved, és minden kis résszel ki tudsz fejezni valamit. Egyrészt talán nem unod meg, mert apránként csinálod, másrészt több érzést is bele tudsz szőni. Mondjuk ha éppen nyugodt vagy és úgy készíted a hátteret, tegyél virágokat a mezőre, ha éppen szomorú vagy lehet borús az ég, ha éppen mérges vagy vicsorítson az egyik farkas a képen. Ha fáradt vagy tartson egy csésze kávét a kezében az ember.

Szóval a lehetőségek száma kb végtelen.

És mivel kis részletekben dolgozol, rá fogsz jönni hogy melyik része nem megy. Nem jók a színek, nem tudsz madarat vagy fát rajzolni, nem érted vagy hiányos az anatómiai tudásod, satöbbi satöbbi.

Így célirányosan tudod fejleszteni magad. Eleinte kínszenvedés lesz, de egy idő után menni fog. Akkor mehetsz a következő dologra ami nem megy, közben pedig felfedezel meg többet amit még gyakorolni kell. De így fejlődik az ember, gyakorlással.

Azt meg fontos megemlíteni hogy rajzolj minden nap egy kicsit. Nem kell hogy te legyél a következő Picasso, vagy készíts minden nap egy teljes illusztrációt. Csak rajzolj valamit amivel gyakorolsz. Például nem ment a kéz rajzolás, hát rajzolj 10-15 perc alatt egy pár kezet. Az sem baj ha eleinte nem jó anatómiát illetően. Persze mindkinek vannak olyan napjai amikor csak egyszerűen nem megy, nincs kedve, meg aztán az istenért sem akar úgy kanyarodni az a vonal ahogy mi szeretnénk. Ilyenkor hagyni kell, nem eröltetni, esetleg késöbb újra neki esni. Ha kell pihenj akár egy hetet is.

Végül is a lényeg az hogy élvezd.

Remélem segítettem valamit

2022. ápr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!