Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Fiatalok! Elolvasnátok egy...

Fiatalok! Elolvasnátok egy olyan regényt, ami erről szól? (lent)

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy tehetséges író lennék, és szerintem kreativitásban sem vagyok különb a kortársaimnál. Viszont az egyik ismerősöm is ír felettébb inspirálóakat, és a egyik írásának elolvasása úgy beindított, hogy én is elkezdtem gondolkodni. A történet nagyjából megvan, viszont szerintem manapság elég tucatsztori lenne belőle. Mindenesetre egy marketingszövegszerűséget írtam rá, ami a könyvek hátulján szokott lenni. Nem tudom, műfajilag hová tartozna (akinek ez lejön a szövegből, az írja már meg, hogy szerinte milyen műfajú regény lenne ez). Szóval, itt van a szöveg (viszont lehet, magyar vagyok, úgy érzem, ez a történet nem illene be Magyarországra, inkább Angliában fog játszódni):


Louis Happer valamiért más, mint a többiek. Máshogyan gondolkodik, szokatlanul máshogy. Máshogy tekint a világ dolgaira, és sokszor nem azt látja, mint amit valójában látnia kéne. Viszont szenvedélyesen fotózik. Már egészen kicsi korában ritka szindrómát diagnosztizáltak nála, éppen ezért nem viszik pszichológushoz, hogyha azt mondja, valami olyat lát a fényképeken, amit mások nem. Louis viszont hirtelen furcsán kezd viselkedni. Olyan dolgoktól rémül meg, amiket azelőtt még csak észre sem vett. Néha pedig olyan, mintha látna valami olyat, amit mások nem látnak, viszont nem tudja elmondani ezeket senkinek.

De egy nap az iskolába új lány érkezik. Csak tizenegy éves, mégis valamiért azonnal kitűnik a többiek közül. Más, mint ők. Louis-t viszont valamiért nem hagyja nyugodni. Nem képes hozzászólni, pedig az első napon furcsát álmodik. A lány pedig benne van az álmában, méghozzá különösen nagy szereppel. Louis viszont még csak nem is sejti, hogy nem olyan sokára a lány nem csak az álmában, hanem az életében is főszerepet fog kapni.

Egy véletlen esemény miatt kénytelenek együtt elmenekülni a helyszínről, viszont a dolgok nem akkor kezdődnek el. Ez a lánc a két sorsot már a kezdetektől fogva összekapcsolta olyan módon, hogy ők még csak el sem tudták képzelni. Viszont miközben egyre több helyzet kavarja őket össze, annál inkább kezdik megérteni, hogy akármi is történik körülöttük, az több, fontosabb és veszélyesebb, mint gondolták. De minél több körülöttük a szokatlan jelenség, annál inkább mélyül kettőjük kapcsolata olyan különös és szokatlan módon, amilyet az emberek még nem láttak. Eközben pedig egyre többet tudnak meg egymás múltjáról. Louis azelőtt úgy kezelte a különös képességeit, mint egy betegséget, amivel meg kell tanulni együtt élni. Viszont ahogy egyre többet tud meg a lányról, a kép, amit magáról felállított, kezd megváltozni. És ezek nagy változások. Nagyon nagyok.


Kérlek ne szóljatok le, viszont kritikákat szeretnék! Abszolút amatőr vagyok.


2011. ápr. 5. 19:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Más gondolkodás, különös betegség, feltűnik egy lány, szerelem. Kissé sablonos.
2011. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Jesszus! Nekem nagyon tetszik! Szívesen elolvasnám! Izgalmasnak tűnik, de közben egy kis szerelem is van benne! (Remélem jól értettem!) :)

Írd meg a történetet! Keress kiadókat! Veszteni nem veszíthetsz vele! Sok sikert! :)

16/L

2011. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Szerelemről még csak szó sincs. Pont ez az, hogy ez az egész valami abnormális pszichológiai jelenség. Tényleg, meglehet a leírtakból nem jön le az, amiről szeretném, hogy szóljon a történet, de kábé valami hasonló lesz.

De szerelem nem lesz benne, mert amúgy is a két szereplő között azért van korkülönbség bőven.

2011. ápr. 5. 19:22
 4/25 anonim ***** válasza:

Érdekes-érdekes. Hány éves vagy? Én a te helyedben a borítóhátoldalára egy kicsit több misztikát írnék,hogy jobbal felkeltse az emberek figyelmét,mert az alapsztori jó. Hajrá;)


- egy,már nem amatőr de nem is középszintű,vagy profi író(palánta)-

2011. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Tizenkettő vagyok. A lány főszereplőm is kábé annyi lesz,m int én, pontosabban egy évvel fiatalabb. A fiú meg annyi, mint a bátyáim (tizenöt, de a történet alatt tizenhat is lesz).

Köszönöm a válaszokat. De ezt még nem most fogom megírni, mert kicsivel azelőtt, hogy ezt kitaláltam egyik ismerősöm adott nekem egy könyvötletet, most azt írom, viszont az iszonyúúúúan hosszú lesz, plusz még hogy ennek adjak egy rendes, pontos történetet, meg meg is írjam, szóval... ez még csak a távoli jövő. De attól még kíváncsi vagyok a véleményekre!

2011. ápr. 5. 19:28
 6/25 valakiakitnemismersz ***** válasza:
52%
Nekem bejön egy ilyen horror/fantasy tök jó lenne belőle persze ha ezeket amiket más nem lát dolgokat feltúrbózod néhány extrémebb dologgal.
2011. ápr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 valakiakitnemismersz ***** válasza:
Ja és 14/f.
2011. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a korodhoz képest ügyes vagy. Írogass csak bátran!
2011. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Hát ha valóban 12 vagy ... akkor gratula,hogy ennyi idősen ilyen szép helyesírással rendelkezel. Hogy bővebb kritikát írjak a regénybevezetőről: Általában a komoly pszichológiai betegséggel élő gyerekeket nem szokták szokványos általános iskolába járatni. Perpillanat ez az első dolog(mondhatni apró hiba),ami nekem feltűnt. A másik pedig az,hogy figyelj arra,hogy a legtöbb 11 éves gyermeklélekkel rendelkezik,szóval nem tudja megfelelően kezelni a vészes szituációkat.

Én drukkolok


- egy,már nem amatőr de nem is középszintű,vagy profi író(palánta)-

2011. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik! Én ilyen misztikus műfajút képzelnék el neki..
2011. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!