Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Fiatalok! Elolvasnátok egy...

Fiatalok! Elolvasnátok egy olyan regényt, ami erről szól? (lent)

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy tehetséges író lennék, és szerintem kreativitásban sem vagyok különb a kortársaimnál. Viszont az egyik ismerősöm is ír felettébb inspirálóakat, és a egyik írásának elolvasása úgy beindított, hogy én is elkezdtem gondolkodni. A történet nagyjából megvan, viszont szerintem manapság elég tucatsztori lenne belőle. Mindenesetre egy marketingszövegszerűséget írtam rá, ami a könyvek hátulján szokott lenni. Nem tudom, műfajilag hová tartozna (akinek ez lejön a szövegből, az írja már meg, hogy szerinte milyen műfajú regény lenne ez). Szóval, itt van a szöveg (viszont lehet, magyar vagyok, úgy érzem, ez a történet nem illene be Magyarországra, inkább Angliában fog játszódni):


Louis Happer valamiért más, mint a többiek. Máshogyan gondolkodik, szokatlanul máshogy. Máshogy tekint a világ dolgaira, és sokszor nem azt látja, mint amit valójában látnia kéne. Viszont szenvedélyesen fotózik. Már egészen kicsi korában ritka szindrómát diagnosztizáltak nála, éppen ezért nem viszik pszichológushoz, hogyha azt mondja, valami olyat lát a fényképeken, amit mások nem. Louis viszont hirtelen furcsán kezd viselkedni. Olyan dolgoktól rémül meg, amiket azelőtt még csak észre sem vett. Néha pedig olyan, mintha látna valami olyat, amit mások nem látnak, viszont nem tudja elmondani ezeket senkinek.

De egy nap az iskolába új lány érkezik. Csak tizenegy éves, mégis valamiért azonnal kitűnik a többiek közül. Más, mint ők. Louis-t viszont valamiért nem hagyja nyugodni. Nem képes hozzászólni, pedig az első napon furcsát álmodik. A lány pedig benne van az álmában, méghozzá különösen nagy szereppel. Louis viszont még csak nem is sejti, hogy nem olyan sokára a lány nem csak az álmában, hanem az életében is főszerepet fog kapni.

Egy véletlen esemény miatt kénytelenek együtt elmenekülni a helyszínről, viszont a dolgok nem akkor kezdődnek el. Ez a lánc a két sorsot már a kezdetektől fogva összekapcsolta olyan módon, hogy ők még csak el sem tudták képzelni. Viszont miközben egyre több helyzet kavarja őket össze, annál inkább kezdik megérteni, hogy akármi is történik körülöttük, az több, fontosabb és veszélyesebb, mint gondolták. De minél több körülöttük a szokatlan jelenség, annál inkább mélyül kettőjük kapcsolata olyan különös és szokatlan módon, amilyet az emberek még nem láttak. Eközben pedig egyre többet tudnak meg egymás múltjáról. Louis azelőtt úgy kezelte a különös képességeit, mint egy betegséget, amivel meg kell tanulni együtt élni. Viszont ahogy egyre többet tud meg a lányról, a kép, amit magáról felállított, kezd megváltozni. És ezek nagy változások. Nagyon nagyok.


Kérlek ne szóljatok le, viszont kritikákat szeretnék! Abszolút amatőr vagyok.


2011. ápr. 5. 19:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik!
2011. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Nem komoly pszichológiai problémája van a srácnak, éppen ezért járhat iskolába. Mondom, a többiek nem igazán figyelnek a furcsa dolgokra körülötte, viszont nem tesz semmi olyat, ami a akadályozná a környezetét, és olyat se csinálnak a körülötte lévők, amit ő ne tudna követni. Ez egy kicsit a fantasy része az egésznek, de én is valami horror/thriller szerűre gondoltam belőle.

Köszönöm a kritikát és bocs, ha öntörvényűnek találtok!

2011. ápr. 5. 19:40
 13/25 anonim ***** válasza:
"ritka szindróma" <--- innen gondoltam a pszichológiai problémát. Az efféle öntörvényűségedet meg tartsd meg,ettől válhat valaki jó íróvá! :)
2011. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
A lány pedig... hát igen, ezért furcsa egy karakter ő. Nem igazán tudnám megmondani pontosan, hogy milyennek is képzelem el, de nem szokványosnak.
2011. ápr. 5. 19:42
 15/25 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit kidolgozod, egész jó lehet belőle. Csak tényleg kicsit kevésbé legyen sablonos, ennyi.
2011. ápr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszi! Megtartom!
2011. ápr. 5. 19:43
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem az ilyen rejtélyeket, de mintha valami elcsépelt thrillerelem is lenne benne.
2011. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

A történet egész jó, viszont arra figyelj, hogy legyél kicsit követhetőbb, vagy inkább következetesebb, már ami a megfogalmazást illeti.

Pl:

"Néha pedig olyan, mintha látna valami olyat, amit mások nem látnak, viszont nem tudja elmondani ezeket senkinek.

De egy nap az iskolába új lány érkezik." Itt a második mondatnál nem kell szerintem az, hogy "de", hiszen ez, hogy új lány érkezik, nincsen "de"-viszonyban azzal, hogy lát olyat, amit mások nem látnak. Vagy ha mégis, hát nem a bevezetőből derül ki.

A másik, amire figyelj, az a szóismétlés, mert itt is elég sok van belőle. Pl: "pedig az első napon furcsát álmodik. A lány pedig benne van az álmában" Meg a "viszont" is túl sok, nekem legalább is soknak tűnik. Helyette lehetne "de", "mégis", "ettől függetlenül", stb. Ezeket javítsd, és akkor máris sokkal jobb.

2011. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem. Tucatcucc.
2011. ápr. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a felesleges szóismétlés,ami nem fokozza a hangulatot,inkább megöli.Érdemes lenne többször átnézned a szöveget,vagy többet olvasnod szépirodalmat.Főleg a rengeteg 'viszont'-ra gondolok most,nagyon illúzióromboló.


Ha ezt a témát választod,azt ajánlom,hogy nagyon mélyen ásd bele magad a szakirodalomba,hogy a 'különleges betegség' leírása,érzékeltetése,tehát a téma pszichológiai(nak szánt) oldala valamennyire hiteles legyen.Nincs annál szomorúbb,mikor egy regényt olvasva ordít a sorok közül,hogy az illetőnek lövése sincs az adott betegség/jelenség/ bármi más hátteréről.


Sok sikert,szerintem ezt még senki nem fogja kiadni,mert a stílusod még csiszolatlan,nem kiforrott,az ötlet pedig nem elég eredeti.Gyakorlásnak és kezdésnek azonban nem rossz.

2011. ápr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!