Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem foglalkoznak az irodalommal?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és mindig azt hallom a többiektől, hogy ők utálnak olvasni, meg ehhez hasonlók. Nekem van egy könyvespolcom és annak már több mint a felét kiolvastam (nem valami vékony könyvek...), sőt verseket is szoktam írni, ami azt illeti most fog megjelenni egy verseskötetem. De valahogy nem értem, hogy a többi magam korú miért nem szeret olvasni/írni? Vagy csak én lennék túl 'konzervatív'...? Mert nem hiszem...
2010. dec. 27. 11:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Jogos a kérdés, amire rávilágítottál így 14 évesen. Én is gondolkoztam már ezen régen is, ahogy most is. Arra a következtetésre jutottam, hogy általános iskolában, főleg alsóban, sikeresen megutáltatják az olvasást a gyerekekkel. Kötelező nekik olvasni, és egyáltalán nem azt, ami tetszene is nekik. Ezért megunják, és megutálják magát az olvasást. Én nagyon sokat olvasok, régen azért kevesebbet, de ezek mellett én is írok verseket, de csak magamnak. 18/F
2010. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
84%

Az iskolai kötelező olvasmányok sikeresen megutáltatják a könyveket.Kötelező olvasni.

Aki szeret olvasni, az nem ezért, hanem ennek ellenére.

2010. dec. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
Jól írta az előző, megutáltatják velük. Nekem pl most kötelező lenne elolvasnom az Ember tragédiáját, ami eredetileg ugye nem is könyv, de annyira nem érdekel és szinte fejfájást kapok a szövegtől, hogy inkább nekiálltam egy oylan könyvek ami érdekel. Lehet lehurrogni, hogy ez alapmű, de akkor se fogom elolvasni, maximum ha pisztolyt nyomnak a fejemhez.
2010. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha van időm kiolvasok egy nap alatt egy könyvet, bár nem szeretem a könyvtárakat, megvenni meg költséges, szóval most ritkábban olvasok. Novellákat szoktam neten, de ha lehet a nyomtatott irodalmat választom. Én is szoktam írni, elég széles az érdeklődésem.


14/f

2010. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Nos...

Ahhoz írjon valaki, tehetség kell, ambíció... ezen ne akadj fent. Ez a kor az, amikor az sokan nekiállnak verset, novellákat írni, de inkább nem mondom, hogy mi lesz belőle.

Az olvasást viszont én sem értem. Amióta az eszemet tudom, azóta folyton olvasok, nálunk is cikinek tartják ezt.

Viszont !!! Azt azért megjegyezném, hogy a kötelezőkkel remekül elveszik a kedvüket az olvasástól. Én több száz könyvet kiolvastam eddig, de Jókai könyvet, A kisherceget akkor sem olvasnám újra, ha pisztolyt fognának a fejemhez. Sőt... a Kőszívű ember fiait még be sem fejeztem, ott porosodik már van 3 éve a polcon. Nekünk még a tanár is megmondta, hogy az unalmas részeket lapozzuk át és hogy nem ilyen könyveket kéne kötelezőknek adni. ( mondjuk rengeteg jó van, ami tetszett: Tartuffe, Antigoné, Rómeó és Júlia, Pál utcai fiúk, Légy jó mindhalálig)

Egyetértek.

2010. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Dodesz.. válasza:
87%

Szia!

Nyugi, még vannak olyan fiatalok, akik szeretnek olvasni, nagyon! Én is közéjük tartozom...:)

Sőt...Én verseket is írok.

Hidd el, van még pár->(sajnos pár) olyan fiatal, aki szereti az irodalmat :)


15/L

2010. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

ja, utolsó vagyok

16/l

2010. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Bretso ***** válasza:
59%

Nem a kötelezőkkel van a baj. Az iskolában nem megszerettetni akarják az olvasást, hanem megtanítani az alapműveltségre. Megszerettetni a szülőknek kell, az ő hibájuk, hogy nem foglalkoznak a gyerekkel.


Az általános alsó kötelező olvasmányok egyébként teljesen megfelelnek egy annyi idős gyereknek (akkor kell megszeretni olvasni), nekem pl. a Tüskevár mai napig nagy kedvencem, de A Pál utcai fiúk is nagyon jó könyv volt.

2010. dec. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Dodesz.. válasza:
100%

Én a Szent Péter esernyőjét és a Légy jó mindhaláligot szerettem nagyon :D

15/L

2010. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan így van, ahogyan ezt előttem írták. Volt már hasonló kérdés és ott olvastam egy igen értelmes választ. Már kiskorunktól kezdve ránk erőltetik a klasszikusokat, ahelyett, hogy valami könnyed olvasmányt adnának fel (pl.: amiért megköveznének a magyar tanárok: Harry Potter). Szerintem általános iskola 1. osztályában mindenki örömmel olvasta a Micimackót. Nem igaz? Később 4-5-6. osztályban olvastam a Harry Potter köteteket (1-5). Biztosra veszem, hogy ezeknek a könyveknek köszönhetem az olvasás szeretetét. Most már szívesen elolvasom a kötelezőket is vagy akár szakkönyveket is (igaz, amikor az Édes Annát olvastam, az első kb. 100 oldal nehezen ment, csak kávéval, mert minden huszadik oldal után elaludtam:).
2010. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!