Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ezek a rajzok, miért sikeresek...

Ezek a rajzok, miért sikeresek, népszerűbbek a többi rajzomnál?

Figyelt kérdés

Van pár rajz, ami kicsit több érdeklődést mutat a környezetemben. Szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy ez miért van így? Mit csináltam "jobban" mint máskor. Úgy gondolom,voltak már jobb munkáim is, még is ezt emelik ki a legjobban. Továbbá arra is kíváncsi lennék, hogy mik azok a pontok ahol nagyot, vagy kicsit hibáztam.



És akkor a munkák, amiket jobbnak találnak:

[link]

[link]

[link]

Azok a rajzok ami az én részem felől,sokkal jobbak:D .:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


15/F


2011. aug. 19. 11:33
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
a portréid eszméletlen jók, de szerintem egy gond van velük: másolsz mindent... mert az oké, hogy úgy lehet a legjobban megtanulni, de szerintem te már vagy olyan szinten, hogy továbblépj és alkoss valami eredetit. Kezdd mondjuk élő modellel, az nehezebb, mint képről, de neked menni fog.
2011. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Igazából, én még nem vagyok szerintem olyan szinten. Képregényekben élem ki azokat a "művészi" dolgokat. Vagy írogatok. Sose voltam olyan aki kitudja magát fejezni,de egyszer mindenképp megpróbálom. köszi :)
2011. aug. 19. 12:52
 13/39 anonim ***** válasza:
Leírnád amúgy a technikádat, ahogy portrét rajzolsz? Hogy kezdesz hozzá, és milyen elv alapján haladsz? Mikre figyelsz rajz közben?
2011. aug. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

Nos, felvázolom elég részletesen-ez csuklóból jön. Aztán egy nagyon sötét résznél elkezdem, és onnan építem tovább a rajzot.Nem satírozok mostanság,hanem inkább párhuzamos vonalakat húzok egymás mellé és rácsozok kisebb részeket. Először még halványak a tónusaim, azután erősítem meg őket. 2b-sel(ha valami puhábbal dolgoztam előtte), húzok bele vonalakat, amik a formát követik vagy egyensúlyozzák a kompozíciót.

Talán ennyi, én így dolgozok.

2011. aug. 19. 14:14
 15/39 anonim ***** válasza:
nekem is az első jobban bejönnek.A másodikon meztelen banyákat rajzoltál,szerintem az nem mindenki kedvence.Mármint azt is szépen ábrázoltad meg minden,csak akkor is.Pucér banyák.De mondjuk az a Kurt Cobain rajz tetszik.Mivel csináltad ha nem titok? :)
2011. aug. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Nem tusom, nekem csak a BArcsay féle tanulmány rajz olyan, amit a környezetem ízlésvilága mélyen elítél,azt hiszik valami nagy bajom van :D Am rengeteg csajt a rajzoltam, nem a legszebbeket, de mindegyikbe tetszett valami, és ki akartam azt emelni. Nálam olyan ez mint amikor valamikhez szexuálisan vonzódsz, csak itt nem szeretkezni akarsz hanem megörökíteni valamit. Fura érzés, de jó amikor kész van, és nem bírtam még feldolgozni azt, hogy ettől ritkán kap el valakit egy olyan érzés, hogy : húú, de szép! Valahogy mindig csak az alakot nézik, és elítélik, és nem látnak túl rajta, ami számomra oly egyszerű.

Lehet nehezen üzenek :P


Am persze, nem titok: Sima Koh-i-nor tussal készült. Kinyomtattam kurt cobain fényképét(amit ps-ben megbűvöltem). Lemásoltam, majd tussal a kontúrokat kirajzoltam,besatíroztam, a nagyobb foltokat ecsettel festem be. Ennyi a titok. Egyszerű,kontrasztos, és a részleteket is lestilizálom vele(miközben valamilyen formában mégis csak megmarad). :D

2011. aug. 20. 13:27
 17/39 anonim ***** válasza:
Ha ezeket a képeket nem másoltad volna akkor azt mondanám hogy nagyon tehetséges vagy, de így nem érnek semmit. Mi a véleménye a tanáraidnak arról, hogy csak másolsz és nem alakot rajzolsz? ennek így semmi értelme, ideje lenne rendesen megtanulni rajzolni, nemsokára felvételizni fogsz és ha jobb helyekre akarsz bejutni nem elég a másolás és szerintem jobbat is tudnál!
2011. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

még négy évem van, csak egy évet jártam ki. Azt mondta a grafika tanárom: hogy jó képgrafikus leszek. Rajztanárom csak ambíciókat mondott, nyílván csak azért,mert idén a "másolást" tanultuk. Ismerkedtünk a technikákkal stb. Pályázaton még nem értem el eredményeket, de adtam már be(képregénypályázat), annak most várom az eredményét.


Meg akarok tanulni magamtól is rajzolni, de nem hiszem,hogy még az menne. Grafikán csináltunk már "kreatív feladatot" de az azért nem ilyen.


De itt pl nuku másolás(ez a pályázat): [link]


nem tom,hogy kellene elindulni egy olyan vonalon,hogy ne másoljak. már megszoktam, meg szeretem is csinálni.

2011. aug. 21. 18:06
 19/39 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem művészet amit te csinálsz és ha valaki akarsz lenni nem másolgatni kéne. Jó, hogy csinálsz egy-két képregényt, de ez a szakma legalja. Én a te korodban minden nap festettem, vagy rajzoltam egy képet és egy év alatt minimum 300 képem lett éjjel nappal. Anyukámat, testvéremet, barátaimat rajzoltam, órán tanárokat és így tanultam meg. 2.gimibe a főiskolásokkal rajzoltam már együtt jövőre egyetemre fogok bejárni. Azért mondom ezt mert én sokkal többet látok benned és most kell tanulnod.
2011. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

"Anyukámat, testvéremet, barátaimat rajzoltam, órán tanárokat és így tanultam meg" nem kötekedés képpen,de ez is másolás, vagy nem?

Rajzórán heti kétszer van, idehaza 310 rajzom van, bár ezek csendéletek, meg pár kroki.

Én képregényekkel szeretnék foglalkozni, onnan jött az ötlet, hogy képregényt rajzolok az osztályról, ez aféle vicclap, sajna csak az iskolában értik meg :( Most egy másik képregénylapon dolgozok.


Amúgy másolni én is rengeteget másolok, idén nyáron két hónap alatt 50 rajzom lett-ami végül is nálam nem olyan rossz. Rálátok pár dologra, most az anatómiába kezedtem bele, a csendélet a könyökömön jön ki, ritkán látok benne művészi értéket-az én munkáimban meg főleg,bár már csináltunk tematika szerint :pl.:halál.

mint már írtam nem vagyok az a művészkedő típus, de szeretnék az lenni. ÉS szeretnék egy kicsit előrébb járni az osztálytársaimtól is-nem versengésképpen,hanem átlagban mérve, hogy jó legyek. Mindenesetre,most elszántam magam amiatt amiket írtál.Köszi a bizalmat,meg a lelkesítő vagy nem is tudom milyen- írást:D Iparkodni fogok:D:D:D

2011. aug. 21. 18:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!