Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » El vagyok keseredve, mit...

El vagyok keseredve, mit lehet tenni ennek megvalósításához a 21. században?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom híres akarok lenni. Nem népszerű, nem celeb, hanem történelmileg is híres, mint különböző korok írói, filozófusai, gondolkodói. Úgy érzem, hogy semmi nagyobbat nem lehet megvalósítani az életben annál, mint, hogy egy gondolattal vagy tettel megalapozzam hírnevem az emberiség történelmében és hogy még életemben tapasztaljam ennek édes és keserű gyümölcsét is egyaránt (mert tudom, hogy legalább annyira rossz, mint jó).

Minden más időleges és felesleges (tudom hogy a történelmi hírnév is időleges, de emberi mértékkel értem),

nincs szükségem vagyonra, semmi más nem kell, csak az, hogy beszéljenek rólam, gondolkodjanak azon, vajon hogyan gondolkodom, ismerjenek fel és adjanak a szavamra.


Ezt szinte lehetetlenné teszi a kor amiben élünk és így az élet értelmét sem látom (a magaméra gondolok), nagyon le akarok valamit tenni az asztalra, de nem tudom eldönteni, hogy az lenne a rossz amit megalkotok, vagy a kor rossz az alkotásomhoz.


2011. nov. 23. 17:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Te azért keseregsz, mert baromi egoista vagy, és nem tudod kiélni az egódat. Lehet lepontozni.
2011. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

ma 18:00

Ez lenne a legértékesebb és legértelmesebb dolog amit tehetnék, illetve elérhetnék az életemben, figyelembe véve a saját személyiségem (ahogyan eddig felépítettem és felépült) igényeit és a társadalomban betöltött szerepem hasznosságának mértékét ami ezáltal létrejönne.


Mindenki a saját vágyai, álmai megvalósítására törekszik, ha úgy tetszik -a te szavaiddal élve- nem tudom kiélni az "egóm" (ami nem teljesen igaz, mert az ego és valódi személyiség/vágyak nem feltétlenül tartozik össze, inkább viaskodnak egymással).

2011. nov. 23. 19:59
 3/19 zeronibble ***** válasza:

Tegyük fel, hogy sikerül. Na és?


Bónusz kérdés: akik ma a figyelem középpontjában vannak, adnak a szavukra, generációk fogják emlegetni őket, szerinted mire vágytak? Én valószínűsítem, hogy olyan hivatást választottak, ami jól megy nekik, örömüket lelik benne, ez okés. De mire vágytak, mikor megvolt ez az öröm? Szerintem arra, hogy a társadalom hasznukat vegye, ne csak egyedül örömködjenek valahol. Közben szépen elkerülte őket a hírnév gondolata. Biztos vannak kivételek, de mi maradandó lenne abban a teljesítményben, ahol a nagy, közös asztalra nem rak le semmit az ürge? Meddig fognak emlékezni a médiamajmainkra?

2011. nov. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 zeronibble ***** válasza:

" nagyon le akarok valamit tenni az asztalra, de nem tudom eldönteni, hogy az lenne a rossz amit megalkotok, vagy a kor rossz az alkotásomhoz."


Nincs más kombináció?

2011. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mit alkotsz? Ha elég jó, akkor fenn fog maradni. És a hozzáértők már ma is elismerik. De ehhez tényleg nagyon jót kell alkotni.
2011. nov. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Mit alkotsz?"


Még nem tudom mi lesz végül "AZ" a valami, de érzem, hogy bennem szunnyad. Egyenlőre csak írtam/írok.



zeronibble


Ezért is emeltem ki, hogy nem celebségre gondolok. Értem amit kifejtettél, de ha valaki csupán a társadalom hasznos tagja, még nem érik azok az örömök amik a hírnévvel járnak. Tudom elég kicsinyes hozzáállásnak tűnik, de végül is nem az, mert van különbség..


"Nincs más kombináció?"


Végtelenféle kombináció van.

2011. nov. 24. 20:02
 7/19 zeronibble ***** válasza:
100%

Először is no alkohol. Észrevettem a szavaidon egy-két világos jellemzőt. Legyél antialkoholista, ez a kisebbik terhed, amit választhatsz. Talán fura. Remélem tévedek.


Az elkeseredés ellen meg Eckhart Tolle. Az mekkora csóka!

2011. nov. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Rosszabbnál rosszabb napok minden egy büdös nagy szar. Én már rég letettem minderről a legjobb nyugodtan ülni a seggeden a sötétben és bámulni a várost. Hülyeség az öngyilkosság elég csak lesni írni egy két verset és élvezni azt hogy milyen kib'aszott szar minden.
2011. nov. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Nem népszerű, nem celeb, hanem történelmileg is híres, mint különböző korok írói, filozófusai, gondolkodói."


A dolog nagyon egyszerű: óriási teljesítményt kell ehhez nyújtani valamilyen területen.


"Úgy érzem, hogy semmi nagyobbat nem lehet megvalósítani az életben annál, mint, hogy egy gondolattal vagy tettel megalapozzam hírnevem az emberiség történelmében "


Egy tettel Matuska Szilveszter alapozta meg a hírnevét. Nagy tudósok, írók, művészek stb. nem egy tettel, hanem nagyszabású életművükkel tették ezt meg.


Viszont rossz hírem van: a tömeg- és sorozatgyilkosok ma már unalmasak, senki sem emlékszik rájuk. Tehát Matuska Szilveszter módszere sem járható út már, mert őt nem tudod kiütni a nyeregből.


"Minden más időleges és felesleges"


Kozmikus nézőpontból minden pontosan ugyanannyira felesleges. Pl. bármekkora író vagy, 5 milliárd év múlva taccsra megy a naprendszer, újabb pár mrd. év múlva pedig az egész világegyetem.


"nincs szükségem vagyonra, semmi más nem kell, csak az, hogy beszéljenek rólam, gondolkodjanak azon, vajon hogyan gondolkodom, ismerjenek fel és adjanak a szavamra."


Adni fognak a szavadra az emberek, ha előjössz valami gondolattal, amire érdemes odafigyelni. Ehhez kell intelligencia (amivel születni kell), és rengeteg szorgalom. Sokat kell olvasni és gondolkodni, mert különben még ha intelligens is vagy, akkor is csak a kereket fogod újra feltalálni. Ha megvan az intelligencia és a szorgalom is, akkor már halvány esélyed van rá, hogy bizonyos körökben odafigyelnek rád bizonyos ideig.


"Ezt szinte lehetetlenné teszi a kor amiben élünk"


Korunk ebből a szempontból a legelőnyösebb. Most akadályoz mindenkit a legkevésbé az, hogy hova született.


"így az élet értelmét sem látom"


Mivel az életnek nincs értelme, ezért ez nem lep meg.


"nagyon le akarok valamit tenni az asztalra"


Akkor nyomás dolgozni, tanulni. Öröm hallani, hogy egy fiatal valamit le akar tenni az asztalra.

2011. nov. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Korunk ebből a szempontból a legelőnyösebb. Most akadályoz mindenkit a legkevésbé az, hogy hova született. "


Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Ha ez igaz lenne, ismerném a neved, mint emberét aki sokra vitte és hatalmas vagyonnal rendelkezik. Csak azt ne mond, hogy önként akartál középszerű lenni. :)


Másrészről: pl: egy szegény falusi gyerek leérettségizik, ösztöndíjat nyer, ügyes bajos módon le is diplomázik, utána ott áll és nem talál munkát, amíg egy gyerek akinek gazdag szülei vannak, akkor is kap munkát, ha lediplomázik, de akkor is, ha lázadozik 25 éves koráig és csak 1 érettségije lesz... a földrajzi fekvésről meg szót sem ejtek egy olyan országban, ahol a 10millió lakosból(egyébként már nem annyi) 3 millió, 1 megyében lakik....... Nagyon is befolyásol mindenkit ahová született.


"A dolog nagyon egyszerű: óriási teljesítményt kell ehhez nyújtani valamilyen területen. "


Lehet, hogy írok valamit ami x szerint zseniális, de y szerint nem. Mi dönti el, hogy mi az óriási teljesítmény? ...


"Kozmikus nézőpontból minden pontosan ugyanannyira felesleges. Pl. bármekkora író vagy, 5 milliárd év múlva taccsra megy a naprendszer, újabb pár mrd. év múlva pedig az egész világegyetem. "


Már a kérdésemben említettem, hogy tisztában vagyok ezzel: "Minden más időleges és felesleges (tudom hogy a történelmi hírnév is időleges, de emberi mértékkel értem), "


Emberi mérték!!

2011. nov. 26. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!